Melodie podzemí (1963)

Krásný kousek francouzské kinematografie. První setkání Jeana Gabina a mladičkého Delona před kamerou. A hned vzniklo nádherné dílko. Klasický nápad o vyloupení kasina, přestože si mnozí myslí, že Delon byl na to moc mladý, ale pro mě svůj part uhrál na výbornou. Arogance, kamenné tváře. Zcela určitě to má svůj náboj a dávku adrenalinu. Tohle mě uchvátilo od začátku až do konce. A ta scéna na konci s plným bazénem bankovek, super! Takové filmy se už dnes netočí.

Tři muži na zabití (1980)

Pořád solidní kriminálka s Alainem Delonem. Tentokrát trochu jinak z A.Delona jako karetního hráče Michel Geurfaut se stává nepohodlný svědek. Veskrze vždy, kdy se spojil s režisérem Jacquesem Deray vznikly velmi dobré filmy jako Borsalino ...................................! V téhle spolupráci to vždy dopadlo po filmové stránce výborně.

Zkurvenej pátek (2000)

Tak tohle je pro mě příklad stupidní komedie, nesmála jsem se ani to nedokoukala. Tohle mě nebavilo Ice Cube umí hrát líp.

Brubaker (1980)

Kvalitní snímek z vězeňského prostředí , v titulní roli uvidíte skvělého Roberta Redforda jako Brubakera. Emocionálně silný příběh, korupce je totiž všude. Ale najde se člověk ochotný jít do boje s větrnými mlýny a neporušit své osobní zásady. I teď po tolika letech je to skvělý film!

Goyovy přízraky (2006)

Tomuhle dílku není co vyčíst, opravdu velmi dobré, bravurní Javierm Bardem !!

12 opic (1995)

Vyborné sci-fi , kterému, nic nechybí, tohle už jsem viděla mockrát. Hlavně Brad Pitt se skvěle vybláznil a dokázal co umí a ukázal i zadeček : ) Terrymu Gilliamovi zbývá jen zvednout palec, super!

Serpico (1973)

Famozní dílko od Sidneyho Lumeta, ať už se to týká dialogů nebo akce Al Pacino to zvládl dokonale. Osamocený poctivý polda Serpico. Napínavé do poslední vteřinky. Řekla bych, že jeho nejlepší role, která mu sedla.