Kdo chce zabít Nancy? (2008)

Neskutečně silný námět s neskutečně vynikajícími herci a atmostférou, ovšem s p(r)odáním toho všeho mi to trochu skřípe.. Přes obrovskou spoustu kladů mě film chvílema uspával a prostě jsem se přes to nemohla přenést. Takže trochu silnější 3 hvězdičky.

Like Minds (2006)

Nemůžu říct, že jsem závěr nečekala.. ale.. ale. :) Jednoduše mě výkony Toma a Eddieho přilepily k židli a nejednou jsem zůstala sedět s otevřenou pusou (nutno podotknout, že nejen proto, že jsem nemocná a mám ucpanej nos). I Toni byla úžasná, ale nebylo jí tam tolik, což je možná škoda. Každopádně stojí za vidění.

Čekání na zázrak (2009)

Nádherný film se spoustou neskutečně silných okamžiků a překrásným soundtrackem.

The Yellow Handkerchief (2008)

Ach, Kristen. Nádhera. Jen jsem ji musela napsat jako pvní, uchvátili mě všichni :)

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Až teď jsem se rozhodla shlédnout (z části znova) všechny série, protože mě přemohla zvědavost, po tom co jsem to někde ke konci třetí série před pár lety vzdala a musím říct, že mě to dostalo. I když jsem si jakožto o něco málo starší a zkušenější osoba všímala v seriálu víc chyb a víc věcí mi oproti dřívějšku vadilo a ne a ne se mi dostat pod kůži, stejně jsem se odhodlala 'přehodnotit' a dát seriálu plný počet. Protože pozitiva pro mě naprosto převážila negativa. Celou dobu jsem si říkala, jestli se jim to vážně povede zakončit, protože jsem si nejednou při sledování pomyslela 'Tohle je už MOC nastavovaný, jak to chcou uzavřít?' A myslete si o mě co chcete, ale shlédnutí celku mě přirazilo k židli s otevřenou pusou, protože se jim to povedlo. Všechno mi hezky zapadlo tam, kam mělo. Teď už snad jen za všechny zmíním své nejoblíbenější - Wentworth, Sarah, William, Amaury, Paul, Robert, Jodi :)

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Věděla jsem, že to tak bude, že seriál neskončí podle mých naivně optimistických představ a přání, ale i přes to jsem pořád doufala, co kdyby? Ne. A možná je to dobře. Ale i tak se mi nelíbilo, že se to všechno odehrálo tak ráz na ráz, působilo to tak nějak ne-prison-breakově a moc prvoplánově.. To je ale jediná věc, kterou bych zakončení PB vytkla a více méně si za to můžu sama, protože podvědomě bych pořád a pořád chtěla vidět nějaký další díl :)

Srdcová sedma (1998)

Nevím čím začít, ale tentokrát ne z těch špatných důvodů, spíš si teď nedokážu utřídit myšlenky. Tak zmateně :) Miluju filmy o butterfly efektu, miluju fake britský přízvuk Gwyneth Paltrow a taky jsem se zamilovala do Johna Hannah a jeho pravého skotského přízvuku. Jediné, co vážně nechápu, je český překlad názvu, ale možná jsem jen extrémně tupá :)

Moje krev (2009)

Rovnou přiznávám, že jediným důvodem, proč jsem se na Summer's Blood dívala, byla Ashley Greene. A té patří jedna hvězdička, protože hrát slečna umí. Druhá hvězdička má dvě poloviny - Peter Mooney a Stephen McHattie - taktéž za herecký výkon. Jinak jsem od začátku do konce nepřestala uvažovat nad tím, kdo tomuhle pofidérnímu incest-psycho-filmu proboha napsal scénář a proč se k tomu Ashley upsala. Taky jsem celou dobu čekala, kdy přijde ten konec, který to třeba o tu jednu hvězdičku ještě vytáhne, který mě přesvědčí, že to není nehorázná hovadina. Bohužel se tak nestalo.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Tak a mám to za sebou! :) A musím říct, že to strašně rychle uteklo, což je na jednu stranu dobře a na druhou mě to (jako fanynku) mrzí :) Za mě David Slade a jeho styl rozhodně nezklamali a posunuli tak ságu do úplně jiných (a troufám si tvrdit že lepších) rozměrů. Líbila se mi provázanost děje - obsažení knížky (byť s nutnými filmovými škrty) bylo ideální, taky se mi líbilo že nevynechali 'druhou' stranu příběhu a zakomponovali tam hodně z toho, co se 'dělo za scénou', nechci moc spoilerovat. Soundtrack byl jako obvykle skvělý a efektně nevtíravý. Co do herectví - oproti NM musím zase víc vychválit Kristen a Roba, s Taylorem mám místy pořád trochu problém, ale většinou to byly jen maličkosti. A samozřejmě chválím Ashley (jako vždycky) a Jacksona, který konečně dostal víc prostoru (a replik :) a mohl ukázat svůj jižanský akcent i herecké schopnosti v plné kráse :) Stylisticky se Eclipse opravdu víc blíží Twilightu, z čehož jsem byla nadšená, práce s kamerou místy vážně geniální. Přibyla jak akce, tak odlehčenější scény a pan Slade to zvládl skvěle vybalancovat na akorátní míru všeho. S tím co jsem viděla jsem tedy nadmíru spokojená, pro mě plný počet :)