Atentát v Ambassadoru (2006)

Já nějak nevím.. umím si i představit, že být Američanka, tak mě ten film víc 'vezme', ale takhle.. Místy jsem se docela nudila, nebylo to ani tak obsahem filmu, ale spíš tím podáním. Herci sice byli perfektní, ale film byl na mě až moc podivně rozvlekle zpracován. Nemluvě o tom, že mě vážně uráží, když v amerických filmech obsazujou Rus(k)y do rolí Čechů/šek (čímž nám přisuzujou ohavnou výslovnost a intonaci) a navíc ani nemám Svetlanu ráda...

Kick-Ass (2010)

Naprosto nejgeniálnější film své kategorie, všichni Batmani, X-meni a Spidermani se můžou jít vycpat! Chloe vítězí na celé čáře, ale i na neokoukaného Aarona se velmi dobře koukalo:) Perfektní po herecké stránce, skvělá hudba, originální námět, vtip ve scénáři. Techniku posoudím, až to uvidím v lepší kvalitě. Zatím jsem nadšená až na půdu a vím, že tohle není poprvé, co Kick-Ass uvidím. EDIT: Tak kino jsem si užila úplně maximálně, kdybych mohla, tak ještě jednu hvězdičku přidám :) Jenom ty titulky zas.. Proč se u nás nedá do kina chodit na filmy s anglickýma titulkama? Nářez a Zabijačka.. to by mě zajímalo, kterej řezník ty titulky spáchal =D

Oko (2008)

Takový hororový průměr, řekla bych. Vadil mi nadbytek 'lekaček', ale několik scén mě nesmírně potěšilo. Taky moc dobře nechápu, proč byla Jessica navržená na zlatou malinu. Její herecký výkon byl naprosto optimální k druhu filmu, nepřišla mi ani prkenná, ani nepřirozená, hrála to, co měla hrát. Originál jsem neviděla, tudíž nebudu srovnávat, námět ale chvílema postrádal originalitu. Jak už jsem řekla - hororový průměr.

Bez konce (2008)

Páni. Tohle byl první Chorvatsko-Srbský film, který jsem viděla (a to vpodstatě jen díky přípravnému kurzu na vysokou, kde nám pustili trailer, který mě zaujal:) a jsem prostě unešená. Ve filmu je všechno - láska, správně 'načernalý' humor (no racist pun intended:), štěstí, smůla, ironie, historie, veselost, smutek, ale hlavně život a hodně pravdy. Geniální herci, úžasná atmosféra, rozhodně stojí za podívanou.

The Bad Mother's Handbook (2007) (TV film)

Vlastně ani nevím, proč mě to tolik 'vzalo'.. Ale nemůžu si pomoct, něco na tom je. A mělo by to vidět víc zarytých fanynek Roberta, je tam z něj zase naprosto ujetej mimoň jako v How To Be =D Paradoxně mi přijde mnohem kouzelnější, než v mnohými-zbožňované upíří podobě :) A Holly Grainger byla taky perfektní.

Chceš mě, chci tě (2009)

Na jednu stranu je to strašně typický a na druhou stranu je to něco zvláštního. Každopádně se na to hezky kouká, Katherine a Gerard jsou naprosto kouzelní :) Takový lepší tříhvězdičkový film. Co mi ale vadilo byla místy hudba, přišla mi až moc rušivá, ale to je jen drobnost. Jinak jsem se bavila :)

Holky z naší školky (2007)

Něco, co bych do Británie neřekla =D A kupodivu je to plné známých herců :) Do takovéhle školy bych se přihlásila hned, jen mít možnost. A kdyby si tam jezdil kupovat vodku Russell Brand, tím líp =D

Píseň lásky samotářky (2004)

Možná je to proto, že jsem si řekla, že začnu hodnotit přísněji, ale nějak se nemůžu donutit dát vyšší hodnocení, i když v podstatě nejsem schopná popsat, co přesně mi na filmu nesedlo. Scarlett i John byli skvělí, ale nějak mě to pořádněji 'nechytlo za srdíčko'. Takže sice obrovské, ale pořád 'jen tři' hvězdičky.

Crash (2004)

Film s mnoha neskutečně silnými momenty, který mi ukázal, že i moje nejdivočejší představy o rasismu jsou v porovnání s realitou vpodstatě slabým odvarem toho, co se může dít a děje.

Rok jedna (2009)

Taková ta typická americká komedie (s občasně falšovanými a občasně opravdovými britskými herci:) dobrá na sledovaní s 'vypnutým mozkem'. Trapnější scény a hlášky se střídají s geniálními, herci jsou vesměs fajn, příběh nic moc, zpracování oukej - neurazí, ale nijak extra nepotěší.