Můj soused Totoro (1988)

Až budu mít děti...podíváme se na to spolu! Teď jsem se kapku dost nudil, ale vím, že je ten film pro děti, tak jsem si aspoň užil báječnou animaci.

Lupin III: Cagliostrův hrad (1979)

Rychlá, vtipná, místy neuvěřitelná, ale to anime dělávají, dobrodružně-romantická podívaná s kladnými zloději, co mají všechno prímově promyšlené. I když s příliš nepodobá klasickému Myiazakimu. Je to taky jedna z prvotin, tak teprve ještě hledal svoje silná témata.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Byla to krása, ale některé věci byl až moc přehnané a totálně nemožné, i když je to pohádka. Za to strhávám 1*, ale vřele doporučuji ke shlédnutí

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Všichni co čekají super skvělou trojku budou automaticky zklamaní, ale ty co nejsou takový hrr hrr a stačí jim Dobrodružný film plný akce a pár(bohužel ne tolik jako v jedničce) dobrých gagů, ať se na to s chutí podívají.

Pohrdání (1963)

Je to spíš takové pokoukání než pořádný příběh. Některé reakce BB nechápu, ale jsem chlap, že jo? A o tom ten film také je.Kde má hranice sebeúcta? Podle mě nebyly překročeny,podle BB ano... Velmi mě také potěšil Fritz Lang "výborně hrající" Fritze Langa.

Těžká váha (2005)

Ani se mi nechce věřit, že je to podle skutečného života. Tenhle příběh má co se od klasického námětu čeká. Někdo je na tom dobře,pak hrozně špatně a nejdemu to,ale najde smysl života a kráčí až k titulu. A to mu ještě v cestě stojí samí oškliví zlí boxeři... Já tu prvoplánovost nějak nemusím. Na druhou stranu uznávám, že mě to taky strhlo a fandil jsem klaďákovi ať to pro tu celou "zbídačenou" Ameriku vyhraje. A za výborně natočené zápasy i emocionální strhnutí diváka dávám 3*

Saw: Hra o přežití (2004)

Není to špatný film, jen člověk čeká popříznivých kritikách trochu víc. Na začátku mi to připomělo Cube, kdy se lidé ocitnou někde a neví proč, ale každá figurka zde má svůj smysl. No, vlastně mi to primárním nápadem hodně připomínalo Cube. Do toho vyšinutej chlap jak ze Se7en, ale na tento film se nehrabe ani náhodou. 3 hvězdičky ( a ne 4) si tento film zaslouží proto, že jsem se prakticky vůbec nebál ani nelekal, což od takto prezentovaných filmů člověk očekává.

Magnolia (1999)

PTA je skutečně neskutečný režisér. Magnolie je krásný krátcekvetoucí strom. Vidíme zde 2 starce, jež se pokoušejí vyrovnat se svojí minulostí když už je pozdě. Jsou tu také lidé, kteří jsou ubíjeni přehnanými nároky. Jako zvířat,která jsou vystavována. Nikoho nezajímají jejich city.Jsou tu lidé,kteří se pohybují kolem nich a zároveň s nimi. Příběhy jsou decentně pospojovány a tvoří napínavý celek. Ukrutná minutáž se rozplyne za pár okamžiků. Ještě bych chtěl vyzvednout hlavně 3 herce. Phillip Seymour Hoffman, Tom Cruise, Julianne Moore. Je tomoc dobrý film.

Poslední pokušení Krista (1988)

Mesiáš, který je člověkem,i když synem božím, je mi daleko bližší než superstar. Jidáš byl nejlepším ježíšovým učedníkem - to se začalo tvrdit až teprve nedávno. Bravo Scorsese bravo Defoe.

Kupředu levá, kupředu pravá (2006)

Člověk se celou dobu směje jak jsou tam všichni vtipně naivní, ale pak si najednou uvědomí, že to až taková legrace není. Ty lidi myslejí ty věci co říkají naprosto vážně. Pro mě to přestala být legrace se, když v sále rozsvítilo a zjistil jsem, že sedím hned vedle jednoho z hlavních protagonistů z komunistické mládeže (ten s tím baretem).:-)