Znovu a jinak (2011)

Líbilo, zaujalo, pobavilo. Scénaristicky zajimávé, dobře natočené, Charlize Theron výborná. Nemám výhrady.

Prometheus (2012)

Velké zklamání. Čekal jsem od tohoto filmu výrazně více. Mnoho otázek zůstalo nezodpovězeno, plus přibyly nové. Některé části vyloženě k smíchu (jako třeba nerozbitná mimozemská loď nebo potřeba na neznámé planetě sundávat skafandry), některé chování posádky zcela nepochopitelné (jako třeba ti dva šašci co si chtějí pohladit mimozemské zvířátko), nesmyslně scénaristicky překombinované některé prvky (jako třeba zrození prvního regulérního vetřelce) a vlastně tak maximálně všehovšudy dvě "akčnější" scény. Ne že by to byl vysloveně propadák, ale ač nejsem bůhvijaký šílený fanoušek vetřelců, pouze se mi líbí, tak tenhle film nepřínáší pro mně nic nového. Ani když to budu brát jako samostatný film. Film je pouze hezky koukatelný, vysloveně nenudí, ale ani nijak moc nebaví. Plně souhlasím s komentářem Faidry. Nevím proč se nechal Scott tak ztrapnit takovýmhle filmem.

Catch .44 (2011)

Docela nuda. Strašně dlouhé a nudné scény, uměle přerušované. Herecké výkony taky o ničem, přišlo mi, že ani nedostali moc prostor. Kde není scénář, nejsou solidní dialogy, herci se můžou stavět na hlavu.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Viděl jsem jednou a stačilo. Film mi přijde už přes čáru. Už je to až příliš velká nadsázka. Scénář je největší slabota. Jinak je to docela dobře natočené a herci jsou povětšinou taky docela v pohodě.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Tento film mne neoslovil tak jako první díl. Je velmi ukecaný, na úkor nějaké akce. Je sice brilatně natočený, ruka Guye Ritchiho se prostě nezapře, ale i tak je o dost horší než první díl a to hlavně ze scénáristického hlediska.

Útok na věžák (2011)

Taková sranda film pro děti. Parta grázlů se snaží postavit chlupatým padouchům z vesmíru, kteří útočí na jejich věžák. Přišlo mi to jak novodobí gremlini. Nebylo to vyložené špatné, ale dvakrát to vidět nemusím.

25. hodina (2002)

Líbilo se mi to orpavdu hodně. Natočeno je to tak, že člověk se dokáže krásně vžít do role Nortona, a i když ve filmu v podstatě zase o tak moc nejde, stejně jsem neměl ani na okamžik pocit, že bych se nudil. Norton skvělý a Hoffman nádherně perverzní. Scénář parádní a režie bomba. Můžu vřele doporučit.

Dvojitý agent (2011)

Oddechovka. Docela v pohode "televizni film". Nemel jsem z toho snad ani na minutu pocit, ze by se jednalo o neco nadprumerneho. Spise mi to celou dobu prislo, jako uvodni film k nejakemu novemu serialu. Videl jsem jednou a bohate staci.

50/50 (2011)

Velice zajímavý film s výbornými hereckými výkony. Joseph je zcela uvěřiteln ve své tragédii a a Seth ho doplňuje skvělými hláškami. Celkově mě film opravdu zaujal, nenudil jsem se u něj, ale chyběl mi v něm nějaký pořádný zvrat. Celkově je vše až moc předvídatelné, což mi přislo dost na škodu. Ale jinak můžu doporučit, rozhodně to není promarněný čas.

Warrior (2011)

Solidní nářez. Je tam dost podobnosti s Rocky IV, ale to nic nemění na faktu, že tenhle film byl vážně paráda. Více jak dvě a čtvrt hodiny utekly jak voda. Bojové scény jsou natočeny tak brilantně, že mně v některých chvílích, při pohledu na ten masakr, bolelo celé tělo. Emoce, akce, napětí, výborné herce, tohle vše má tenhle film.