• Pohádka

Mlha (1980)

Dokonale mrazivá atmosféra, která působí i dnes, kdy jsme překrmeni digitálními triky a efekty.

Experiment (2010)

Viděla jsem (vcelku nedávno) původní Experiment, tento remake je sice o něco slabší, na druhou stranu však stojí na charismatu ústřední dvojice postav (velmi zdařilý výkon pánu Brodyho a Whitakera) a na to, že se jedná o remake, dokáže přinášet dostatečně originální pohled a zpracování, které vás nenudí, i když předem víte, jak to dopadne. Líbila se mi zejména práce s kamerou a prokreslení postavy Foresta Whitakera.

Rumový deník (2011)

Zajímavý příběh ze zajímavé doby, bohužel ale ne zrovna dobře podaný a zpracovaný. Škoda nevyužitého potenciálu. Aspoň že Deppovi to pořád ještě sluší.

Hranaři (2011)

Neodcházela jsem z kina po tomto filmu dvakrát moc nadšená, ale zas tak přísně kritické hodnocení nechápu. V posledních letech zažila česká kinematografie rozhodně obludnější díla (př. Ulovit miliardáře). Ano, Hranaři jsou zběsilí, hodně přehrávaní, postav moc a bez patřičného vykeslení, děj poněkud zamotaný a přitažený za vlasy, ale... Výborná je práce s kamerou, záběry na luxusní interiéry, neurazí Tříska, Langmajer (i když jeho škodolibého úsměvu a rošťáckého poskakování mohlo být klidně méně) a Dejdar (triviálním šepotem se výborně odpoutal od svých rolí Ozáka a Barta Simpsona, takže jeho zloun je uvěřitelný), naopak Rašilov mi tentokrát ani trochu nesedl. Z čeho jsem měla rozhodn radost, je práce s product placementem. Přišlo mi, že je ho zde umírněné množství a je zapracován do filmu tak, že neruší a netahá za uši, jako v jiných snímcích z poslední doby (př. Perfect Days).

Anonym (2011)

Vizuálně skvěle odvedené (kamera, kostýmy, scéna), scénář místy lehce pokulhává, co mne ale štvalo nejvíc, je nekotrolovatelné prolínání dějových linií, které - doplněno podobností některých hlavních rolí - diváka hodně mate a vážně stojí dost sil, udržet se v obraze a v závěru se neztratit v tom, kdo je kdo. I přes tohle obrovské mínus si nemohu odpustit vysoké hodnocení, protože film je působivý, a protože prostě miluji konpirační teorie (obzvlášť dobře filmově zpracované).

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Je mi jedno, jestli je Alice Nellis najednou těžce komerční a točí líbivou věc pro masy. Pro mě je důležité, že jsem se v kině celou dobu bavila a těšila po všech stránkách vydařeným filmem (až na ten do očí bijící product placement). Už dlouho jsem nešla z kina se spokojeným připitomnělým úsměvem ve tváři.

Láska je láska (1998)

AngelAngie mi ukradla slova z úst. :-) Námět a scénář super, příjemný hudební podkres i kamera. Jenže to tak strašně vázne. Režie pražádná a i když ústřední herecké duo působí vizuelně dobře, režisér s nimi vůbec nepracuje. Škoda nevyužitého potenciálu. Rozhoduji se mezi třemi a čtyřmi *, ale už jen pro jedinečnost tématu a neobvyklý příběh ze života dávám nakonec čtyři.

Hodinu nevíš... (2009)

Atmosféra, neuvěřitelně zdařile vybraná lokace, Jiráček a povětšinou i kamera - to všechno bylo OK. Jinak docela těžko uchopitelný průměr, plný zbytečných klišé, navíc s nepříjemně uhoněným a vyumělkovaným koncem.

Odsun (2010)

Nedávno jsem viděla film Klíč k minulosti na stejné téma, ale znatelně lepší. Ani Odsun (Zátah) není špatný, snaží se působit víc na city, možná někdy trochu lacině, méně zobrazuje, co se tehdy vlastně stalo, je více příběhový. Rozhodně zapůsobí a možná z vás i vymáčkne nějakou tu slzičku. Zvažuji 3-4 hvězdy, ta 4 nakonec je za výborné dětské herce. Chcete-li se ale o zátahu Vel´d´Hiv dozvědět více, Klíč k minulosti doporučuji rozhodně spíš.

Mládí (1992)

Dá se natočit film o singlech bez patosu? Dá! A výborně. Postavy jsou dobře napsané, děj nevázne, humor je dávkován přesně v takové míře, jaká je potřeba. Není to melancholické, spíš milé a úsměvné. Navíc se skvěle vybranou hudbou. Pane C.C., děkuji.