Tintinova dobrodružství (2011)

ak Vam je hlavny hrdina od zaciatku nesympaticky, napriek tomu ze je len animovany, tak si film asi neoblubite...nechal som sa nahovorit na dalsiu zbytocnu 3D show po Avatarovi, bude to nahoda ze vsetky 3 D filmy maju tu istu chorobu a to uplne trivialny namet a scenar?

Generace X (2005)

nedopozeral som...zmes teenage movie s americkou krasou...tristokrat omlety namet a ten unos, ktory je absolutne nerealny ma donutili to cele proste vypnut.

V lepší společnosti (2010)

komentarmi typu "Odpad" by som setril, ale co uz proti gustu ziadny disputat. Ryan sa pomaly stava mojim najoblubenejsim hercom, za posledny mesiac som s nim videl uz asi sedem filmov, ale to uz odbacam. mam rad tieto filmy cerpajuce zo skutocnej udalosti takze to bolo prijemne stravenych 101 minut. Samozrejme, filmu sa da vselico vytknut, ale celkovo je to proste ze tri hviezdy,mno.

Finanční krize (2010)

myslim, ze celkom objektivny dokument, kde davaju tvorcovia prednost hlavne erudovanym odbornikom a svedkom, nepouzivaju lacne propagandisticke nastroje typu vrahu z Wall Streetu, ale dokazu nahnat strach aj tak. Dokument, ktory len potvrdzuje ze mocní a bohatí tohto sveta naozaj vzdy obidu so zdravou kozou a moralka sa proste v tomto odvetvi nenosi. A co je este horsie, ti isti ludia su nadalej pri kormidle a nadalej budu rozhodovat o buducom smere americkej a tym padom z velkej miery este aj svetovej ekonomiky. God help us !

Sekretářka (2002)

idealny film na povzbuzeni libida, vkusne lechtivy, vyborne herecke obsadenie a stipka perverze, odporucam pozerat v paru ;)

Alois Nebel (2011)

dost som sa tesil ale dostavilo sa sklamanie, atmosfera je sice mraziva alebo este lepsie dazdiva, pri prietrzi mracien som sa citil akoby som bol osobne premoceny, zial pribehovo film hodne kulha. motivacia postav mi je neznama, ich opis je povrchny a udalosti do seba nezapadaju...skoda, ak ma byt toto cesky film roka tak sa rok 2011 do historie nezapise nijak slavne.

Oko nad Prahou (2010)

aneb ceska malost v akci - Praha, mesto v ktorom zijem, mohla mat na svojom uzemi architektonicky skvost, ktory si zasluzi a ktory by mozno pomohol aby Caput Mundi, titul, ktorym sa pysi nebol len zvetraly slogan. Navrh budovy Narodni Knihovny by Prahu dostojne preniesol do 3. tisicrocia a pomohol vratit este viac zivota a kultury na Letnou. Zial, stacilo aby sa projektu slobody, krasy odvahy a modernosti postavil do cesty cesky kral Klaus a spolu so svojou hordou zabranil stavbe budovy, ktora mohla dat Prahe novy rozmer. Zostava len verit, ze projekt nezanikne a na Letnu si raz ludia, do tejto krasnej budovy knizky budu chodit citat, Praha by si to zasluzila a jej obyvatelia tiez

Lůno (2010)

tazko hodnotit film, pocas ktoreho som po cely cas isiel nechat oci na Eve Green, ktora i s minimom hereckych prostriedkov dokazala sposobit mrazenie po chrbate....priroda ve filmu bola krasna, rovnako ako aj rustikalne zariadenie interierov, ktore sa mi osobne paci ovela viac ako hyper moderny chladny nabytok....pre mna osobne jeden z najlepsich filmov 2011 a urcite si ho budem chciet znova zopakovat

Norské dřevo (2010)

velmi slabe, film som si pozrel kratko nato ako som docital knihu a musim povedat ze som bol hodne sklamany. Dolezite pasaze vo filme neposobia tak silne ako v knihe a nahodny divak filmu, ktory necital knihu si asi nebude velmi vysvetlit niektore pasaze. Kamera, vyprava, produkcia aj herecke vykony neboli uplne marne, japonska krajina je nadherna, napriek tomu som vsak film vydrzal dopozerat len do polovice....