• Romantický

Londýnský gangster (2010)

Začátek rozhodně nesliboval nic velkého. Zhruba v polovině se to ale slušně rozjede a konec je překvapivý. Colin Farrell se sice do role velkého gangstera hodí, ale tady jsem mu to až tak moc nevěřila. Jako řada dalších netuším, kde vzal tak obrovský respekt. Za to ovšem nemůže Farrell, ale nedomyšlený scénář. Zaujala mě příjemná hudba. 3*

Wichool (2005)

Tenhle film se snaží vyjádřit většinu emocí mlčením. Někdy se mi zdálo, že záběry jsou zbytečně zdlouhavé a že pár slov navíc by neuškodilo. Jak je ale člověku po tom, co ho v životě potkají hned dvě velké rány za sebou. Jen pomyšlení nad tím, že se něco takového může stát, je nepopsatelné. Do chování hlavních hrdinů jsem se ale moc vžít nedokázala. A to ani přesto, že hrdinku hrála úžasná Ye-jin Son. 3,5*

Jonesovi (2009)

Jelikož jsem si před zhlédnutím nepřečetla obsah, prvních pár minut jsem absolutně nechápala. Pak se mi ale rozsvítilo a začala jsem se skvěle bavit. Všechno stojí na originálním nápadu a bohužel padá na tuctovém konci. Dramatická zápletka na mně ale docela zafungovala a slze jsem se ubránila jen o fous. David Duchovny hraje pořád stejně, ale mě to asi nikdy neomrzí. Demi Moore je i ve svém věku kočka. Slabší 4*.

96 hodin (2008)

Nemohu uvěřit, že jsem 3 roky přehlížela takový poklad! Je tomu již pár hodin, co jsem film zhlédla, nadšení ale nemizí. Liam v roli nezastavitelného otce naprosto smetl všechny hrdiny, které jsem do této doby znala. Konečně jsem zase měla pocit, že ta akce za něco stojí a má svůj důvod. Už samotný únos je neuvěřitelným zážitkem. Já žasnu! 5*

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Napínavý děj, skvělé herecké obsazení a geniální nápad. Takhle bych asi definovala FlashForward. Pilotní díl otevřel dveře k něčemu velkému, co si drží kvalitu po celou dobu. Nikde nic zbytečně nepřehrává a všechno do sebe zapadá. Jsem ráda, že se tvůrci spokojili jen s jednou řadou, které se podařilo dotáhnout myšlenku do velkolepého konce. Tím toho bylo tak akorát. Povedené, 4,5*.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Přála jsem si nový pohled na starého, dobrého Sherlocka Holmese. Chtěla jsem zajímavou, nečekanou a neokoukanou zápletku. A k dokonalosti by mi pak stačilo už jen něco, co mi vyrazí dech. Takhle to tady ale nefunguje...Vše je tak nějak stejné jako tenkrát a já nemám být čím překvapena. Měla jsem pocit, že se dívám na pokus o vylepšení prvního dílu. Často jsem měla co dělat, abych udržela svoji pozornost u filmu. Některé dialogy mi přišly zcela zbytečné. Zachraňuje to fantastická atmosféra a silní herci. Vyzdvihnout musím hlavně těch pár minut ve vlaku a dokonalý útěk lesem. Konec mi alespoň přinesl úsměv. 3,5*

Keopi hawooseu (2010) (seriál)

Zejména první díly jsou velice vtipné. Dlouho jsem se nenasmála tak, jako u scén mezi spisovatelem a jeho sekretářkou. Ji-hwan Kang je neuvěřitelný herec a ani tady nezklamal...a ten jeho smích!!! Hudba perfektně ladí v každé situaci. Děj je neokoukaný a není předvídatelný. Já osobně čekala úplně jiný vývoj děje. Ty vztahy tam byly moc pěkné. A musím uznat, že mi jednotlivé postavy budou moc chybět. Milé překvapení, 4,5*.

Sunny (2011)

Jedná se o druhou nejlepší asijskou komedii, kterou jsem viděla. Na prvním místě stále zůstávají moji oblíbení Průšviháři. A jelikož jsou tyto dva filmy od stejného režiséra, tuším, komu za to vděčíme. Konečně začínám jejich humor pořádně chápat. Postavy jsou dokonale vybarvené, takže jsem měla pocit, že je už nějakou dobu znám. Propojení přítomnosti a minulosti včetně výběru hereček se také povedlo. Finální taneček rozhodně neměl chybu. Nikdy jsem ještě neviděla korejské "holky" takhle rozjeté..bravoooo! 4,5*

Sikkaek (2007)

Korejské filmy o jídle mají vždy něco do sebe. Dokonale dokáží provázat atmosféru vaření i života dohromady. Ikdyž maso nejím, věřím, že si mnozí při sledování zaslintají. Já jsem ale měla mnohem větší problémy u Antique. Děj je promyšlený a poměrně poutavý, takže na nudu není čas. Atmosféru dokonale dobarvuje hudba a prostředí. Přítomnost Ha-na Lee mě potěšila. 4*

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Další přírustek do průměrných komedií se zvířaty. Jim Carrey je sice dobrý bavič, ale tady bohužel moc nebodoval. Čekala jsem od něj spousty šaškárem a srandovních pohybů. Místo toho se tu ale mihlo sotva pár vtípků. Roztomilost tučňáků naštěstí nemá meze, takže bylo na co se dívat. Nejsem ničím překvapena a očima jsem zakroutila jen párkrát. A díky za finální písničku! 3*.