• Romantický

Super 8 (2011)

První polovina byla určitě o dost silnější, protože při druhé už jsem občas měla problém udržet pozornost. V bojových scénách jsem se totiž začala mírně ztrácet a chyběl mi tam pocit napětí. Zklamaná ale rozhodně nejsem. Jde z toho cítit starý dobrý Spielberg a udržuje si to svoji velkolepost. Zejména dětské herecké obsazení bylo výborné. Elle Fanning vyrostla a už teď je skvělá herečka. Slabší 4*.

Noc je ještě mladá (2011)

Stokrát ohrané vtipy nasázené do nezajímavého děje, který řesí typické vztahové problémy. Jedinou výhodou je boží soundtrack, který je lepší pustit si samostatně. Největším průšvihem je naopak Dan Fogler. Jisté je, že kdyby neměl pár kilo navíc, ve filmu by se neobjevil. Jeho herecké schopnosti jsou totiž postaveny na tom, jak vtipně vypadá, když tančí. Ženské obsazení mi naštěstí nevadilo. 2,5*

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Zase jednou film plný kvalitního humoru a povedených hlášek. Na Ryana Goslinga tam z herců asi nebude mít nikdo, ale Steve Carell mimořádně zářil. Je tu spousta scén, které mi způsobily záchvat smíchu a pár těch, které mě trošku rozpustily. Vhodně zvolená byla i hudba. Takových filmů si v této době vážím. K dokonalosti mi chyběl jen ne tolik americký konec. 4,5*

Green Lantern (2011)

Pěkné efekty jsou poslední dobou všude. A tak se nám tu hromadí obsahově nijaké filmy na které se sice dívá hezky..ale nevyvolávají v nás téměř žádné emoce. Kromě hromady triků nebylo nic, co by mě dostalo do děje. Blake Lively je krásná a Ryan Reynolds je docela sympatický. Jenže to jsem věděla už před zhlédnutím. Kde jsou ty časy, kdy jsem fandila hlavnímu hrdinovi a nemohla se odtrhnout od obrazovky? Teď už se jenom dívám jak to tam dokoulí a jak při tom bude vypadat. Slabé 2,5*.

Howoosijeol (2009)

Krásný a relaxační film s jednoduchým dějem. Charizmatický Jung Woo-sung opět nezklamal a sympatická Yuanyuan Gao mě mile překvapila. Líbil se mi pohled na jejich vztah a postupné oťukávání. Nebyla jsem sice dojatá, ale nějaké emoce to u mě vyvolalo. A angličtina mi tu kupodivu nevadila. Silné 4*.

Warrior (2011)

To je proč se dívám na filmy..abych našla perlu jako je tohle. Emoce mi lezly ušima, srdce bušilo o 106 a po tváři mi tekly slzy. Drama v kombinaci se sportem je tak trochu tenký led. Zápasy musí bavit, nesmí být přehrané a neznamenají vůbec nic, pokud se nepovede dramatická stránka. Tady je ale základ pevný, příběh chytlavý a herci mají do herectví až neuvěřitelnou chuť. Úžasný filmový zážitek. 5*

Válka Bohů (2011)

Nevím, zda je moje hodnocení úplně pravdivé a objektivní. V kině jsem seděla s téměř otevřenou pusou a po představení jsem zase měla pusu plnou kritiky. Dívalo se mi na to moc hezky a všechny ty efekty a překrásné záběry byly hodně líbivé. Uši si také nemůžou stěžovat. Herecké obsazení moc dobré, ale nějakou dobu mi tam neseděl Henry Cavill. Dějově by se tomu asi dá také mnoho vyčíst. Mně u toho ale nejvíc chybělo nějaké vyvrcholení, které divák u takového filmu nutně potřebuje. Takhle jsem měla pocit, že se nic moc neděje. Slabší 4*.

Otčím (2009)

Jsem docela mile překvapena povedenou thrillerovou atmosférou, díky níž se mi na film hezky dívalo. Děj sice není nic nového, ale alespoň není zbytečně natahovaný a nudný. A ikdyž asi každý od samého začátku tuší o co tu jde, měla jsem chuť podívat se jak to dopadne. Konec také nebyl vyřešen špatně. Herecké obsazení je neokoukané a ve většině případů dobře vybrané. Obzvlášť Penn Badgley se mi sem hodil. Lepší průměr..3,5*

Sarangddawin pilyoeobseo (2006)

Jakmile Geun-Yeong Mun jednou přijdete na chuť, je jako droga. A tahle role jí obzvlášť sedla. Navíc dostala rovnocenného partnera, takže herecké výkony byly nadstandartní. Mnoho scén mě dojalo až k slzám už v průběhu filmu..to se mi také nestává pořád. Líbilo se mi, jak se měnily emoce a atmosféra. I hudba tomu jejich příběhu hezky ladila. Já prostě nemám co vytknout. Jeden z nejkrásnějších korejských filmů. 5*

Bu neng shuo de mi mi (2007)

Dlouho jsem neviděla film, který by mi dovolil takhle si ho užít a rozplývat se nad ním. Pro mně bylo rozuzlení naprosto nečekané a o to více mě dojalo. Jay Chou ukazuje, že je mnohostranně nadaný a jde vidět, že si s tím vyhrál. Na hlavní hrdinku se mi také dívalo moc hezky. Je to pastva pro oči, uši i srdce. Závěrečná scéna je při nejmenším geniální. Nádherná podívaná, která snad neměla chybu. 5*