• Romantický

Jmenuji se Khan (2010)

Film, který mi v hlavě zůstává ještě hodiny po zhlédnutí. Vzpomínám na ta krásná slova a úžasné výkony Khana. I já tu vidím určité spojitosti s Forrestem Gumpem. Délka mi rozhodně nevadila, protože se bylo od začátku na co dívat. V průběhu filmu mě mnoho situací emočně zasáhlo. Konec naopak trošku zklamal. 5*

Šťastný Nový rok (2011)

Nejradši bych dala 5*, protože mě ta atmosféra tak nějak unesla a u sledování jsem se cítila skvěle. Nechyběla spousta vtipných momentů a kouzlo čisté romantiky. A jelikož je konec roku, dá se odpustit i ta spousta klišé a (ne)moudrých proslovů. Jednotlivé příběhy jsou poutavé..některé méně, některé více. Mně se nejvíc zalíbil souboj o půlnoční porod a neskutečně roztomilý Zac Efron s fantastickou Michelle Pfeiffer. Dohromady to spolu slušelo i hvězdné Lee Michele s Astonem Kutcherem. Závěrečné bonbónky a nepovedené scény mě pobavily nejvíce. A právě to byl ten okamžik, který spojí všechny lidi v sále. 4*

Neděle u Tiffanyho (2010) (TV film)

Nečekaně okouzlující film, který je sice lehce předvídatelný, ale přesto svým způsobem originální. Ta atmosféra u Tiffanyho, Vánoce a láska..aaach! Nejde tomu odolat! V jednom měsící jsem se na něj musela podívat dvakrát. Má sice hodinu a půl, ale zdá se mi jakoby trval jen pár minut. Navíc dětské herecké obsazení bylo skvělé. Už ta první scéna mě dostala. Rozplývám se..4,5* a po druhém zhlédnutí se přikláním k 5*. Mooc příjemný film.

Procitnutí v Garden State (2004)

Ve snaze najít dobrou komedii, jsem se dostala k tomuhle kousku. Zklamání je asi slabé slovo, protože jsem se za celou dobu ani jednou nezasmála. Můj smysl pro humor je asi jinde, ale to není jediným problém. Děj je nezajímavý. Herecké obsazení mi je kromě Natálky silně nesympatické a Zach Braff se tímto zařadil zařadil do kategorie herců, které nemusím. Pusobí to na mně hrozně roztřepaně a ve výsledku jsem deprimovaná. 1,5*..jedna za Natalii Portman a ta půlka za snahu.

Okamžik zlomu (2007)

Začátek slibuje hodně povedený film, ale postupem času to trošku slábne. Anthony Hopkins má neskutečné charizma a já mu fandila do samého konce. Ryan Gosling ze sebe možná mohl vydat více, i tak se na něj ale dalo dívat. Rozhodně se jedná o nadprůměrný snímek, ale k dokonalosti mu chybí větší napětí a schopnost zaujmout diváka. Přesné 4*.

Obhájce (2011)

Kdo by to byl kdy řekl, že Matthew McConaughey umí tak skvěle hrát. Bez přemýšlení hodnotím roli Micka Hallera jako jeho nejlepší. Výbornou volbou byl i Ryan Phillippe, kterému role po dlouhé době sedla. Kvalitní scénář s povedenou zápletkou. 4,5*. Po dlouhém přemýšlení se přikláním k vyššímu hodnocení, protože na mě film jako celek udělal dobrý dojem.

Nae ireumeun Kim Sam-sun (2005) (seriál)

Nejdříve jsem nebyla spokojená se Seon-a Kim. Vůbec mi tam neseděla a v prvních dílech jsem si klepala na čelo a ptala se "proč zrovna ona?". Pak jsem ale pochopila, že její půvab je v tom, že se nebojí ze sebe udělat před kamerou totálního idiota. Hlavně, že se divák baví.. já se bavila. Funguje to jako dobrá komedie a dramatická stránka je také docela vyvedená. Jen ta hromada vyhrocených situací mi znepříjemňovala celkový požitek. Hlavní dvojice se k sobě moc nehodí, za to Henry a Joo Hee-jin jsou jako páreček vytstřihnutý z časopisu. Bin Hyeon byl jako vždy skvělý a zase úplně jiný než ho známe. 4*

Eonniga ganda (2007)

Film stojí na perfektním nápadu, který byl moc dobře využit. So-young Ko je neokoukaná a sympatická herečka, která si mě hned získala. Příběh je to poutavý a lehce komické situace se podařily. Jsem mile překvapena a nemám co vytknout, protože jsem se po celou dobu fantasticky bavila. Finální taneček neměl chybu. Skvělé! 4,5*

Dokažte mi vinu (2006)

I když tady ještě není Diesel takový fešák jako je teď, musím uznat, že je to dost možná jeho nejlepší role. Filmy jako je tenhle musí mít svého charismatického hrdinu, jinak by nikoho nezajímaly. Vin Diesel to zvládl skvěle a s nadhledem. Jeden z těch lepších od soudu. 4*

Máma mezi Marťany (2011)

Dokázala bych odpustit trochu odfláknutý scénář, ale není dobrá animace v dnešní době už samozřejmostí? Asi ne..tady ji totiž rozhodně pochválit nemohu. Obzvlášť ta máma se vůbec nepovedla. Chybí tomu vtip, barevnost a originalita. Velká škoda nevyužitého nápadu. Tohle neoživí ani skvělá hudba Johna Powella. 2,5*