• Romantický

Neon naege banehsseo (2011) (seriál)

U každého korejského dorama mě většinou zajímají především osudy hlavních hrdinů. Tady je ale dobře, že se vše netočí jen kolem hlavní dvojice. Ostatní příběhy jsou totiž také zajímavé a baví. Sin-hye Park je mojí velkou oblíbenkyní, proto jsem byla ráda, že zde dostala dost prostoru. Yong-hwa Jeonga jsem se naopak docela obávala, ale po pár dílech jsem si ho také moc oblíbila. Heartstrings nemá sice takové kvality jako Dream high, ale obsahově se mu dost podobá. A konečně zase kvalitní OST. Děj je pestrý, hudební scény plné energie..4,5*.

Wani wa Junha (2001)

Krásný film, který je podáván nenásilně a po malinkatých kapičkách. I přesto, že řeší poměrně těžkou situaci, udržuje si svoje pomalé a klidné tempo. Divák není zatěžován žádnou zbytečně výbušnou scénou. Občas jsem měla dokonce pocit, že se dívám na balet. Klidně bych uvítala více animace, protože ta byla ze všeho nejrozkošnější. Zvukový doprovod perfektně doplňuje atmosféru. Pékné, silné 4*

Neoneun pet (2011)

Hlavním lákadlem pro mně byli oblíbenci Geun-seok Jang a Ha-neul Kim. Opět mě nezklamali a předvedli svoji další stránku. Myšlenka filmu je sice dost bláznivá, ale mě jako diváka pobavila. A když byla role svěřena Jang Geun-seokovi, nemohlo to dopadnout špatně. Jeho roztomilost totiž nemá meze a přesně v takovém filmu to mohl dokázat. Muzikálová scéna je třešničkou na dortu. Krásné 4*.

About Love (2005)

Tak tohle se mě bohužel moc nedotklo. Nedokázala jsem se vůbec vžít do jednotlivých postav. Hlavně proto jsem se docela nudila. První příběh má sice nápad a je mírně nadprůměrný, ale stejně mi nepomotal hlavu tak, jako to dokáže spousta asijských filmů. Ten prostřední je zase nevyrovnaný a místy mi lezl pořádně na nervy. Poslední je až nehezky křehký a melancholický. Jako celek 2,5*. Čekala jsem víc.

Kamarád taky rád (2011)

Kombinace překrásné Mily a sympatického Justina je neskutečně povedená. Občas (vlastně často) spolu vypadali opravdu kouzelně. A Justin Timberlake konečně ukázal, že hrát umí. Celý děj je poutavý a plný neokoukaných vtípků a situací. Nechyběla mu přirozenost a šmrnc. Nečekaně u mně také poráží Kutchera a Portman. Za tu roztomilost mám chuť přeceňovat, 4,5*.

Nae sarang (2007)

Přestávám o sobě tvrdit, že nemám ráda filmy, které vypráví víc příběhů. Nikdy jsem se do nich neuměla vžít, ale poslední dobou jsem ze všech takových unešená. A tenhle je pro mě naprostou jedničkou. Jednotlivé osudy jsou tak zajímavé, že by každý z nich mohl stát předlohou celovečernímu filmu. Pak je jasné, že při spojení všech příběhů dohromady není možné, aby člověk jako já nepustil slzu... slzy. Hodně jsem si zaplakala, hodně jsem se zasmála a jsem okouzlena. Jasných 5*.

Donggam (2000)

Ať je to myšleno jakkoliv, trochu jsem postrádala romantiku. Jako drama to ale funguje velice dobře. Děj je poměrně nepředvídatelný a chytlavý, takže na nudu není čas. Hudba a některé dialogy se opravdu hezky poslouchaly. Ji-won Ha a Ha-neul měly už tenkrát kouzlo..jen nevím, která větší. Nenuceně krásné,4*.

Gejša (2005)

Občas mě nějaký film pohladí a zkrášlí mi následujících pár dní. Gejša je jedním z nich. Pohled na ladné pohyby a chůzi gejš mě unesl natolik, že jsem si na chvíli přála být jednou z nich. Ziyi Zhang před kamerou vždy působí křehce a vlivně zároveň. Proto byla v roli Sayuri naprosto dokonalá. Pochvala samozřejmě patří i ostatním hercům, jelikož jsem nezaznamenala žádné nepřirozené přehrávání. Jsem mile překvapena...4,5*.

Shinbu sueob (2004)

Krásný, čistý příběh doplněn nápaditým a lehkým vtipem. Celou dobu jsem se usmívala a nejen na konci jsem byla malinko dojatá. Ji won Ha a Sang-u Kwon zvládli svoje role perfektně. A jako pár snad ani nemohli být lepší. Pro mně hodně koukatelný film, který mě ani chvíli nenudil. 4,5*

Milenec je zločinec! (2008)

Těžko říct, jestli je zařazení do žánru komedie správné. Mockrát jsem se sice nezasmála, ale jako film to úplně podprůměrné není. I přes příšernou průhlednost a jedno klišé za druhým, tomu nechybí nápad. Herecké obsazení funguje jako med na mravence. O to víc je pak divák zklamaný z průměrných výkonů. Obzvlášť Meg Ryan se mi ve své roli moc nelíbila. Silnější 3*