Kick-Ass 2 (2013)

Druhý díl má své silné chvilky. Příjde mi, že je tu dost potenciálu nevyužitého a je to trochu škoda. Mohla to být pecka, mít to trochu nějaké grády na tom konci. Celou dobu to naopak jede z kopce. Na dvojku solidní film.

Šestý smysl (1999)

Výborný film. Málo kdy se vyděsím, ale tady jsem bál. Je to vlastně docela perfektně vykonstruovaný příběh malého kluka, který vidí duchy a lidí, kteří jsou s ním v kontaktu. Líbí se mi pointa, která dokáže s divákem slušně zamotat. Párkrát jsem se přistihl, že mám slzy na krajíčku. A ještě bych chtěl zmínit výborné herecké výkony, napětí a taky fakt, že i když je to natočené dost pomalu, ani chvilku jsem se nenudil.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Oddychovka s některými skvělými scénaristickými momenty. Já už to beru spíš jako klasiku. A dá se na to dívat furt do kola a najdete zde vždycky něco nového. Výborné postavy, vizuální efekty a hudba. Spoiler: Zrušení kletby beru jako jednu z nejlepších pasáží kinematografie.

Transformers (2007)

Audio-vizuální SKVOST. To je asi tak vše. Takže kdo potřebuje na chvíli vypnout a kochat se, bude nad míru spokojen. Je to něco podobnýho jako Edge of Tomorrow s tím, že je to jednoduší dějově. V kině jsem si to užíval, ale při druhém zhlédnutí v horší kvalitě jsem se nudil tak polovinu filmu. Hlavně v akčních sekvencích, které jsou nepřehledné a přepyplané.

Král videoher (2006)

Další z komedii, která se pro mě stala kultem.

Kruhy (2017)

Vlastně taková oddychovka. Na první díl to nemá, ale to se asi dalo čekat. Je tam pár pěkných pasáží, herci jsou solidní... příjde mi ale že je to dost zamotané, viděno v kině.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Vlastně je to takový vývar. Nic tomu filmu nechybí, ale nepřidává ani nic navíc. Béčko s mutací ačka. Trochu mě mrzí, že ten děj víc nerozvinuli. Do půlky filmu to působí hrozně videoklipně. Jakoby se rychle musel vysvětlit celý děj a ten potenciál je tam hrozně nevyužitý. Prodloužit to na 3 hodinový film, vůbec bych se nezlobil.

Silent Hill (2006)

Viděno asi po šesté a stále to úplně nechápu. Béčkové sekvence střídají áčkové a občas tam je něco hodně brutálního. Vlastně je to horror, který si hraje na drama. Občas záběry jak z hry, celé to běží tak, že není příležitost se u toho nudit. Ještě musím zhlédnout originál, ten dabing to občas dost kazí.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Vlastně docela dobrá oddechovka. Na poprvé je to spíš plné wtf momentů a zbytečných spomalovaček. Na po třetí už je to mnohem lepší i jsem se u filmu bavil.