• Krátkometrážní

Bílé lži (1998) (TV film)

"Dotknout se někoho se bojíme tak, že jsme zavrhli svou vlastní kulturu. Výměna Ježíška za dědu Mráze byl podle mě mizerný kšeft. Vstoupila jsem do hnutí, protože ti lidé mě viděli, přestala jsem být neviditelná." ...Catherine si nechala dobrovolně nasadit pouta. Sundat je a odhodit chtělo vnitřní sílu a umět se podívat skutečné pravdě do očí.

Tanec s cizincem (1985)

Chtěla jsem se dozvědět ještě něco navíc o skutečné Ruth Ellis. Zajímal mě osud jejího syna Andyho a dcery, která ve filmu byla jen zmíněna. Z toho co jsem se kde dočetla jsem si poskládala zbytek mozaiky. Dcera Georgina, které v době matčiny popravy byly tři roky, zemřela ve svých 50 letech na rakovinu a starší syn Andy, kterému v té době bylo 10 let, prý údajně po znesvěcení matčina hrobu spáchal v roce 1982 sebevraždu. Škoda že se toho do filmu nevešlo víc,například ohledně Ruthina otce,soudního procesu a také její mladší sestry Muriel,která to ani po tolika letech nevzdala a ještě v roce 2003 se snažila Ruth částečně očistit. Miranda Richardson v hlavní roli byla skvělá.

Vincent jede k moři (2010)

"Ty tam onanuješ? Hele, to musí bejt domluvený." ... Tourett, anorektička, neurotik. Tak tihle tři se vážně hledali až se našli. V jejich společnosti jsem se fajn odreagovala a ten výhled z vrcholu byl skutečně přenádherný. Kdepak léky, doteky jsou mnohem účinější. Němci mě poslední dobou jen příjemně překvapují.

Falco (2008)

"Podívej, v hloubi srdce jsem stejně vždycky plavec proti proudu." ...Na chvíly jsem se myšlenkama přenesla zpět do mých oblíbených let. Nebudu kritická co se týče hlavního představitele, protože opravdu dokonale ztvárnit Falca není určitě jednoduchý a v mých očích byl Manuel Rubey skvělý. Falco byl obdařen talentem, jeho songy jsou nadčasový a žil naplno jako všichni další před ním i po něm. Občas provokativní což se mi líbilo, zajímavý film stejně jako byl jeho život a byly tu i momenty, kdy mě až u srdce zabolelo.

Napola: Hitlerova elita (2004)

"Máma říkávala, že všechno co napíšu je nádherné, ale nic z toho nedočetla. Byl bych rád, je to jako bys vyhrál zápas bez bojování. Ne, je to jako když ti někdo dá na krk medaili, protože tě nechce vidět bojovat." ... Ne Albrecht, ale jeho otec byl tady tím sobeckým slabochem. Silný příběh stejně jako přátelství dvou kluků, kteří se rozhodli zachovat si svou lidskost a čest. Max Riemelt & Tom Schilling předvedli skvělé herecké výkony, které díky nim byly působivé, nezapomenutelné a dotkly se mého srdce.

Není úniku (1993)

A to mě naopak moc potěšilo vidět JCVD v roli klaďase. Není tu jen mlátička bez duše, ale používá i srdce a city. ッ Jeden z mých oblíbených akčnáků s tímhle belgickým sympaťákem.

Liberationis (2013) (amatérský film)

Kdo najde odvahu si něco takového zkusit? Je fajn,když se parta mladých lidí rozhodne dělat něco,co je baví a mají k tomu vztah. A jakákoliv kritika? Ta je naopak dobrým hnacím motorem!

Mořské panny (1990)

"Budu se smažit v pekle. On mi vypráví o své ubohé matce a já si představuji jak mi rozepíná šaty. // Bože zařiď ať se paní Flaxová ovládá." :-) ...Máte chuť na hvězdičkový sendvič? Pak navštivte paní Flaxovou a její mořský víly. A po jídle si s nima klidně můžete i společně zatrsat. Kdo by je neměl rád viď Bobe?

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Serge Gainsbourg pro mě není neznámý stejně jako Jane Birkin, oba je mám ráda a při sledování společných scén jejich hereckých představitelů jsem ani nedutala. Jak Eric tak Lucy Gordon naprosto dokonale zvládli jejich gesta zvláště pak scéna ve vaně byla nádherná. Vlastně jsem po celou dobu měla pocit, že sleduji skutečného Serge a ne jeho hereckého představitele.Ta podoba byla vážně neuvěřitelná! Eric Elmosnino v hlavní roli naprosto excelentně ztvárnil toho krásně šíleného bohéma, požitkáře, rebela, miláčka nejen Francie. Za sebe mohu říci, nebyla jsem zklamaná. Zajímavý náčrt ze života umělce, který byl jedněma nenáviděn a druhýma zbožňován.

Queen ve Wembley (1986) (koncert)

Jakožto mladší sestra mého bratra jsem v dětství byla dostatečně hudebně zasvěcena a v tý době jsem si do svého srdce navždy uložila Freddieho Mercuryho. Úžasný koncert! Závidím všem těm lidem co tam mohli být a užít si tu jedinečnou atmosféru!