Sbohem, baby (2007)

Film který polehounce plyne ke svému konci, kde si asi každý položí stejnou otázku, na kterou myslel Casey Affleck. Příběh je takový nijaký a zdá se mi, že to šlo udělat o mnoho líp - hlavně to o těch detektivech a vlastně celé to s tím únosem holčičky. Podle mě Ben mohl ty dějové zvraty udělat lepší, takhle mi bylo vcelku jedno kdo je špatný a kdo dobrý a bylo mi i jedno jak to nakonec dopadne. 70% víc ne.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Steven Spielberg to rozehrál skvěle. Výborné sci-fi, skvělá atmosféra. Richard Dreyfuss se do své role dobře vcítil. Vadilo mi tam pár věcí - neustálé Richardovo myšlení na tu horu - nejvíc už mě to štvalo při tom jídle kdy si udělal horu z bramborové kaše, ale zase naopak ta scénka "Vezmu vše co zahrada dá" byla bezchybná. Konec mě trošičku zklamal, na mě to bylo moc světýlek :-). 80%

Oheň v oblacích (1993)

Ano, ano , ano. Takové filmy mám osobně velice rád - zajímavé, napínavé a ještě k tomu sci-fi, navíc konec byl hodně dobrý - ne že by to co bylo před ním, bylo špatné, naopak bylo to uvěřitelné, což je u tohoto filmu velká výhoda. Jak říkám: "Rozhodně se vyplatí na tento film podívat kvůli Robertu "T1000" Patrickovi (má dobré páčo), atmosféře a výbornému finiši." Oheň v oblacích mi neuvěřitelně sedl… Parádní.

Experiment (2001)

Podařený experiment :-) Je docela zajimavé sledovat vězně a jejich bachaře jak se k sobě chovají. Ano ze začátku to byly samé vtípky - hrál se basketbal, atd. Takhle to asi nějak mohlo vypadat. Jenže až bachařům rupne v bedně přestává to být sranda. Tento experiment dokazuje nejen to, že lidé jsou schopni v určitých situacích udělat hrozné věci, ale také to, že pro zdánlivě snadné peníze je člověk schopen udělat vše, i když tím utrpí jeho vlastní ego (tím myslím především vězně). Na německé poměry výborný thriller. Sám bych nechtěl být ve vězení, kterému vládnou takový magoři. Rozhodně to stojí za zamyšlení.

Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

Herecké výkony jsou v mezích televizní produkce a žádný herec snad s výjímkou Erica Stoltze na sebe víc neupozorní a to je tam ještě Sam Neill, který jim vůbec svým hereckým výkonem nenarušuje jejich um. Téma Bermudského trojúhelníku je pro mě hodně zajimavé, což se určitě projevilo na mém hodnocení. Až na ten konec, který mě trošku nemile překvapil to bylo dobré, nemyslím situaci v Bermudském trojúhelníku, ale až ty situace potom - dopad na hlavní hrdiny. Dávám 60%

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Opět se setkáváme se s zmutovanýma kanibalama, kteří jsou dychtivý po masu a patřičně ulítlí, aby diváka přesvědčili svými nechutnými vraždami o tom, že jezdit do lesa beze zbraně se nevyplácí. Béčkový námět, béčkový horor, prostě jen pokračování prvního dílu s jednou vyjímkou a tím je Henry Rollins v roli jakéhosi mixu Johna Ramba a plukovníka Matrixe z Komanda, ale nutno podotknout že jsem se bavil při jeho scénách dobře a rozhodně filmu prospěl. O trošičku horší než jednička. 50%

Těžká váha (2005)

Bravo. Russell Crowe je výtečný ve své roli a Renée Zellweger ho skvěle doplňuje. Mě jako fanouškovi Rockyho se dostalo výborné podívané. Skvělé herecké složení, námět podle skutečných událostí, scénář a režie udělali z tohoto filmu neskutečný snímek, který je hodný pozlacené sošce jménem Oscar, jen je mi záhadou kde že se vlastně stala chyba???? Tento film si ho určitě zasloužil, a když ne jako nejlepší film roku, což se podle akademiků stal Crash, který na mě udělal rozhodně menší dojem než Těžká váha, tak ho měl dostat alespoň Russell Crowe za skvěle ztvárněného boxera, člověka z lidu Jamese J. Braddocka.

Špinavá dohoda (1986)

Jeden z těch horších Arnoldových filmů. Docela bych to toleroval kdyby to bylo v začátcích jeho herecké kariéry, ale před Špinavou dohodou vznikly takové kousky jako Terminátor, Barbar Conan či Komando. No nic na plat, Arnold se sice snaží házet hlášky, ale není to moc platné když při tom vypadá blbě a hlavně se tento člověk nesmí smát nebo dělat opilého, protože to pak vypadá ještě hůř :-) Co dodat k akčním scénám? No pokud vezmu v potaz, že by se jednalo o televizní film s neznámými herci, tak by mě to bylo vcelku jedno, ale pokud je u toho napsané jméno Schwarzenegger tak o nějaké schovývavosti nemůže být ani řeč. Všechno to prostě spadlo režiséru Johnu Irvinovi na hlavu, moc dobře si s tímto scénářem neporadil, i když napsané to bylo taky špatně. Což jsou některé Arnoldovi filmy taky, ale aspoň jsou o hodně víc koukatelné než tato špína, promiňte Špinavá dohoda. 50%

Pan Rosnička (2005)

Úsměvný příběh hlasatele počasí, kterého se dobře zhostil Nicolas Cage. Příjemné vtípky a problémy obyčejného občana dělají z Pana rosničky příjemnou podívanou, kterou rozhodně stojí za to aspoň jednou vidět. 70%

Houbičky (2007)

No teda jako daloby se říct, že začátek je docela slibně rozjetý. Bohužel jak přijou na řadu ty houbičky a to co se děje těm lidem po první vraždě, je jen patos, který navíc podtrhuje nečekaný, ale o to dementní konec. Bohužel 40%