Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Rambo je zpět a já říkám ANO. Stálo za to počkat si těch pár roků na další pokračování. Tohle je masakr nad masakry, který svojí brutalitou předčí i ty nejlepší filmové jatka :). Sly vsadil na brutalitu a ta tento film skvěle táhne až k nostalgickému konci. Nechybí ani další hlášky z Johnových úst, které stejně jako akce dali možnost věrnému fanouškovi vrátit se zpět v čase do 80. let. První půlhodinka je sice taková pomalejší na rozjezd, ale všechno to vynahradí ten brutální konec. Škoda, že to trvá jen hodinu a půl - snesl bych to klidně i o 20 minut delší. Druhý Stalloneův comeback se podařil opět na plný počet. Chrochtal jsem blahem.

Frajer Luke (1967)

Velmi pěkný film. Paul Newman je opravdu výborný ve své roli nic nevzdávajícího vězně. George Kennedy také film obohatil svým charismatem. Nejvíc se mi líbila samozřejmě ta "frajeřina" na konci filmu jak stál Luke za tím oknem. A taky ty jeho finty při útěku stály za to jinak. 90%

Miluj bližního svého (1999)

Nadprůměrný thriller, kterému dominují Jeff Bridges a Tim Robbins. Scénář se řadí mezi ty povedenější a Mark Pellington zvládl svou práci na výbornou, krom několika momentů ze začátku kdy mi to přišlo trošicko nudné, ale i tak je to hodně dobrý film. Konec se povedl a myslím, že je hodně uvěřitelný.... edit 6.4.2012: Po více než čtyřech letech, kdy jsem tento snímek viděl poprvé, měním dnes po několikaterých shlédnutí své hodnocení. Zpětně, s vyhlídkou, že jsem věděl jak film dopadne, jsem si to užil daleko více než při první podívané. A pokud jsem psal výše, že se scénář řadí mezi ty povedenější, tak teď bych ho měl asi vychvalovat daleko s větší kadencí, protože jsem zjistil, že mnou zmiňovaná nuda má svoje opodstatnění hlavně v opakovaných shlédnutí tohoto filmu, kdy jsem si s vědomím už známého konce daleko více užil tento výborný snímek.

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

To je ale blbost :-D Ano někdy je to opravdu zábavné, například začátek mi přišel jako dobře zvládnutý, postupem stopáže vtípky ubývají a začínají lezt na nervy, teda aspoň já jsem měl z toho takový pocit... nakonec jsem to dokoukal. Neviděl jsem ani jeden díl z Toxického mstitele, a pokud jak tady hodnocení ukazuje - -je tento díl nejlepší - tak na ostatní nemám ani chuť. 40%

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Muzikály rád nemám, ale tohle jsem vidět musel. Spojení Burtona a Deppa vždy zaručovalo určitou kvalitu a přiznejme si že nebyla nízká, ale řadila se spíše k těm vyšším. Kontrast barev je výborný a pochmurný Londýn taktéž. Co mi vadilo je kupodivu Depp, ne že by nebyl dobrý herec, ale zpívání není jeho šálek čaje. Pokud zpívá sám nezní to moc dobře - naštěstí to Burton pochopil, takže mu hodně ve zpěvu pomáhají jiní herci, kteří s ním tak tvoří duet - to pak zní o mnoho líp. 80%. Možná dám příště víc. Ale zatím je to "jen" na těch čtyřech hvězdách.

Divoká řeka (1994)

Svižný thriller, kterému dominuje Kevin Bacon a hlavně díky němu je to nadprůměr, protože Meryl Streepvá by na to asi sama nestačila - nic teda proti ní, v Divoké řece se staví určitě vedle výkonu Bacona. Také David Strathaim není špatný, ale jeho role ho odsunula na druhou kolej. Jinak 70%

Philadelphia (1993)

Tento film je velice dobrý, to mu neubírám. Dokonce se neštítí takového tématu jako je AIDS, tím pádem film byl určitým lákadlem pro diváky. Já jsem ho měl možnost vidět už nespočetněkrát - ale viděl jsem ho až teď, 30. 1. 2008. Což byla asi ta největší chyba - kdybych film viděl při premiéře v televizi, určitě bych neváhal a hodnotil 5 hvězdama. Bohužel po Philadelphii už bylo natočeno více takových dramat ze soudního dění, které jsem viděl dřív a musím říct, že i lepších. Neříkám že tento film nemá svoje kouzlo, Hanks je brilantní a Washinghton je taky dobrý, jenže mě to zase tak nezaujalo abych tomu dal více ne 70%. Přiznávám - je to moje chyba, že jsem viděl snímek až letos, ale ze svého hodnocení neslevím.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

To v čem Tarantino vyniká jsou skvělé dialogy, tady se bohužel o nich nedá ani mluvit. Budete si cenit těch pár minut ticha, které přichází se skvělým Kurtem Russellem a jeho smrtící jízdou. Prostě tohle Quentin nezvládl, kdyby ne Kurta, tak je ten film o hovně, ostatně jako dialogy v něm. Stěží 60% a to pro to jen, že Kurt je můj oblíbenec.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Nejnebezpečnější člověk na světě, se dívím že mu ještě neudělali pomník :-)

Malý svědek (2001)

No tak tohle je thriller pro nenáročného diváka. Karty jsou už rozdané prakticky od začátku. Žádné velké dějové zvraty se nekonají, film je plný klišé, které ale budete schopni strávit díky hollywoodským hvězdám jako jsou John Travolta nebo Vince Vaughn. Celková stopáž příjemně uteče a pro nedělní deštivý večer přijde Malý svědek vhod. 50%