• Pohádka

Noc na Karlštejně (1973)

V době puberty jsem byla odpůrcem tohoto filmu a zapřísáhla jsem se, že se na tenhle film nikdy nepodívám. Postupem věku člověk pobírá jiný pohled na svět. Jednou jsem tenhle film zhlédla a miluji ho. Je to krásná historická podívaná v zimích časech pěkně doma pod peřinou. Bez kouzelné hudby by to byl poloviční film. KLASIKA MEZI KLASIKAMI.

Vzorec pro vraždu (2002)

Perfektně promyšlený děj. Fakt jsem se bála. Ti dva studenti mě naháněli opravdu strach, jen při pohledu na ně. Zvolili opravdu dobré herce. Jako kdyby to nehráli. Nejpřesvědčivější roli tu měl Michael Pitt, ten kluk s delšími vlasy. Toho potkat v noci v parku, tak se zbláznim strachy. Byli to tak přesvědčiví podivíni. Sandra Bullock se mi v té roli sice líbila, jen jí nemuseli dávat takovou odtažitou roli. Nebyla mi blízká. Jinak kvalitní napínavý film od začátku až do konce, na který se podívám ráda znovu. Kam se hrabe SEDM. Tenhle film bych přejmenovala na Téměř dokonalý zločin nebo Dokonalá vražda, ale tyto názvy už své filmy mají.

Osvícení (1980)

Hodně kvalitní snímek. Jacka Nicholsona vybrali dobře do této role. Není to ten klasický krvavý horor. Tajuplný, sychravý film z osamoceného hotelu obklopeného sněhěm a nic než sněhem. A z toho může někomu přeskočit...

Byl jednou jeden král... (1954)

Jsou dvě věci, kvůli kterým mám ráda tenhle film. Klasická krásná pohádková atmosféra a smíchy řvoucí výkony těchto herců - Werich,Burian, Lipský, Kopecký a Horníček.

Přednosta stanice (1941)

Opět Burian a Marvan v excelentní roli. Ti dva jsou prostě nerozlučná dvojice.

Ryba na suchu (1942)

Milý a úsměvný film. Příjemná podívaná. Ale tři hvězdičky dávám proto, že já miluji Burianovy filmy, kde se člověk smíchy popadá za břicho a tečou mu slzy. To u tohoto filmu neni. Ale i tak doporučuji shlédnout.

Tři vejce do skla (1937)

Bezvadný příběh z prostředí luxusního hotelu s prvky detektivky a komické scénky k tomu. Tři vejce do skla řadím do nejlepších Burianových filmů.

Mravnost nade vše (1937)

Vynikající film. Vždy jsem si myslela, že černobílé filmy se vyznačují nudným dějem. Naopak. Jen čumim jak kouzelné a nezapomenutelné příběhy vymýšleli režiséři v té době. Hugo Haas je prvotřídní herec, obyčejný a přitom tak osobitý.