• Pohádka

Přes palubu (1987)

Velice velice povedená komedie a milý příběh. Tahle dvojice se k sobě perfektně hodí. Mám ráda víc komedie zhruba před rokem 1995 než ty novější. I když jsou sebe povedenější, ty starší filmy jsou pro mě kouzelnější už dobou, způsobem života, stylem oblékání nebo staromódním střihem vlasů, to vše mě fascinuje..... Dnešní doba a filmy v ní točené (komedie) je už moc moderní a takové filmy, i když se mi líbí, jsou prostě chladné, studené. Tyhle starší filmy jsou teplé, pohladí. Možná se nevyjadřuji moc odborně, ale vim co cítim.

Kill Bill (2003) odpad!

Tady aspoň vidím jak hodnocení na CSFD nemůžu brát nejspíš vážně, což není moc příznivá zpráva. Každý má svůj názor, chápu, ale hodnotit tenhle, nedá se tomu ani říkat film,tak kladně? Aha, už je mi to jasné, tak přece mám proto vysvětlení, on to natočil Quentin Tarantino, ten věhlasný režisér, tak už to chápu. I když vlastně nechápu, to se tady fakt řídíme kdo to natočil a kdo v tom hraje a ne vlastním úsudkem? Půjčila jsem si ten film, protože o tom všichni mluvili a koukala jsem na třičtvrtě filmu. Naprostý nechutný KÝČ. Přikláním se k názorům johnyse, Richie666 a dalších ostatních. Nejsem odpůrce akčních filmů, když to má smysl, děj, zápletku, myšlenku, tak ano, ale tohle? Je to nic než BOJ a KREV, nic jiného. NIC JINÉHO -do slova a do písmene. Omluva příznivcům.

Láska a válka (1996)

Velice krásný příběh, ale konec mě zklamal. Smutné. Ale je to film, samozřejmě.

Patriot (2000)

Nemůžu si pomoct, je to nádherně natočené, ale děj mě neuchvátil. Moc velký masakr. Už ho vidět nemusim.

Černá kniha (2006)

Pro mě byl tento film velmi dobrý, ale trochu mi na něm vadilo, že tvůrci filmu nedali prostor citům nebo hlubším rozhovorům. Příběh měl velmi rychlý spád, na mě až příliš, ale jinak byl promyšlen perfektně. (Kdyby tento film byl rozdělen na dva díly a bylo by tam více citů a dialogů, byla by to špička).

Lovec jelenů (1978)

Drsný pohled na válku ve Vietnamu, ale na druhou stranu velký příběh o přátelství. Famózní srdcervoucí film.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Úžasně natočený velkofilm. Oceňuji kameru, zvuk, střih, efekty,.., ale přece jen to bylo na mě až příliš válečné. Moc silné kafe, ale jinak jak říkám vynikající válečný film.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Pěkný film plný efektů, skvělé atmosféry - opět LES, ten dodává takovým filmům tu správnou strašidelnou podobu. Super výběr. Ale na můj vkus byl film až moc rychlý, šílený, divoký. Mohlo tam být takových scének méně a bylo by to na pět hvězdiček. Velká škoda Heatha Ledgera.