Sedm statečných (1960)

Na tomto westernu jsem vyrůstala, pořád se u nás pouštěl i s Vinnetouem a podobně. Yul Brynner a Steve McQueen jsou prostě frajeři a tak to pro mě zůstane na věky věků. Každý je výrazná individualita a spolu tvoří pikantní mix. Pro mě zůstanou nesmrtelní.

Grandhotel (2006)

5.3.2010 Nejspíš se mi ten film tolik líbil, protože jsem z Liberce a bavilo mě koukat, jak si tvůrci hrajou s místy (jak jet na Prahu a havarovat u výjezdu na Děčín :D ). I když teda některé postavy a průpovídky byly decent divné.

Pozemšťan (2007)

28.2.2010 Možná tento film není takový velkolepý skvost, ale vzal mi zkrátka dech. Líbí se mi nápad, jednoduchost provedení a konec. Nemám, co bych dodala.

Fontána (2006)

1.10.2010 Vizuálně velmi zajímavý film s pěknými detaily na věčné téma lásky a dalších emocí s ní spojených. Ovšem vrhl se do poměrně komplikovaného rozvrstvení a působilo to na mě občas nedodělaně. Ovšem říkám si, jestli to není schválně. Nechtěl autor jen naznačit nějaká témata, která z toho byla jasně pochopitelná, když divák použije trochu přemýšlení? Záběry, herecké výkony a detailní záběry se jinak velmi povedly. (Na nižším hodnocení se možná podepsala i nižší kvalita zhlédnutého snímku...)

P.S. Miluji Tě (2007)

Mám slabost pro Butlera, tím to asi bude...mňaúú. I nápad s dárečky byl pěkný. Ale prostě to byl velký útok a to já nemám ráda. Čtyři hvězdičky za to, že to je pro mě nadprůměrný film tím nápadem, ale ani o ň víc. Jdu se pořádně opláchnout od toho lepkavého čehosi.

Klub rváčů (1999)

28.2.2010 Totální schizofrenie. A opět parádní konec, to je moje :)

Osvícení (1980)

28.2.2010 Tento film je báseň. Poněkud niterná a decentně výstřední, ale dokonalá jako celý Kubrick a jeho totální dokonalost bez kompromisů.

Tanec v temnotách (2000)

28.2.2010 Tenhle film je symfonie. Od té doby slyším melodie všude a cítím život mnohem plněji se všemi krásami a krutostmi. Inspirující skvost plný síly.

Šestý smysl (1999)

28.2.2010 Tenhle film se musí vidět několikrát. V hodnocení se ukazuje má láska k nečekaným koncům a napětí. Miluji tento film a na Bruce Willise nedám dopustit. Ani ve filmu VYVOLENÝ.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

28.2.2010 Tento film mě zkrátka uchvátil. Vím, že Tarantino je blázen, ovšem jeho cit pro styl mě hodně oslovuje. Každý detail, každý rozhovor je tip ťop vyvedený a já prostě můžu na takový film koukat pořád dokola bez pocitu ztraceného času. A to jsem dřív nekoukala na filmy víc než jednou, protože je přeci tolik filmů, proč na něco koukat víckrát ?! Ovšem po přečtení životopisu Quentina Tarantina a vlastních životních zkušenostech vím, že na některé filmy se člověk musí podívat víckrát, aby ocenil celistvou krásu režisérova sdělení světu, diváku, každému z nás.