Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

depku dostanete hned po prvych pohladoch na tildu swinton :) (obcas som si dokonca povedala, ze sa tomu synovi a jeho reakciam ani necudujem). film naozaj padol ako tazky kamen na moje materinske srdce ale zaroven v nom zostalo vela veci, ktore prijat nemozem a vidim ich ako samoucelne tlaky na pilu - nepochopitelne je napriklad nekompromisne odsudenie a ostuda matky (ved konieckoncov ona bola najviac potrestana a neverim, ze by to spolocnost ani trochu nezohladnila). zaroven otazky okolo toho, preco cca 6 rocny kevin travi dni s mamou doma (ziadna institucia) a preco ho matka viac "neriesi" (nepocitajuc navstevu u foniatra (ci skor neurologa???) v rannom veku), to proste neberiem a nezoberiem. je tu mimoriadne vydarene zobrazene tazke a nejednoznacne hladanie sposobu ako sa vyrovnat s dietatom a pocitmi k nemu a sebe, nakolko realita rodicovstva moze byt naozaj na mile vzdialena reklame na plienky a nebyt toho, ze film je z tejto stranky naozaj posobivy, hviezdicky uberiem.

Vraždy podle Agathy Christie - Kočka mezi holuby (2010) (epizoda)

nie zla adaptacia.....tento diel je bohuzial dost prekomplikovany aj v predlohe, na niektore postavy som si po h. poirotovi davida sucheta musela zvykat, ale nebolo to neprijemne :)

Třetí muž (1949)

zopar detailov ma rusi a zabranuje dat plny - hudba, stopaz

Osamělost prvočísel (2010)

ten film neviem vobec ohviezdovat, citala som predlohu, bez ktorej neviem, ako by som sa na dej pozerala, takto mi prisiel malinko okliesteny a nezrozumitelny mozno, na druhej strane som mala pocit, ze atmosferu knihy celkom dobre zachytil....zaujimave, chaoticke, posobive, nepochopitelne.

Dáma v zeleném (1945)

prijemne prekvapenie - velmi kultivovany film, neviem najst vhodnejsi privlastok - mozno pod vplyvom najnovsich sherlockovskych verzii. nechyba nic, napatie a jeho vyvazovanie humorom, vsetko vo velmi neokazalej podobe a velmi dobre "napasovane" do odsypajucej hodinky. ocenujem!

Černobílý svět (2011)

pekne natocene, zahrane, zostrihane a hudbou podmazane - ale - a) fakt dost dlhe, b) fakt dost schemovite (cierno-biele) a c) velmi povrchne.

Muži v naději (2011)

aneb dokonale sfilmovana ukazka pojmu sexizmus

50/50 (2011)

film bezal neomylne podla klasickych schem a klise, ale chemia zafungovala, preto o hviezdicku viac ako priemer....

Děti moje (2011)

dalsia nabubrela roztahana pateticka hruza s mizernymi hereckymi vykonnmi a gigantickym posolstvom. je tam vsetko, konflikt praca/rodina, vystrazny prst nasich predkov, aby sme sa nenudili pri pohlade na beznych americanov, spestruju nam to eko a etnoprvky v podobe havajskych kosiel,slapiek a vzlykotavych songov..... mladeznici s nevyberanym slovnikom su tak strasne dojemniiii, podvedeny clooney tak strasne zronenyyy a nasledne uvedomenyyy... tfphujjj