Anne s E na konci (2017) (seriál)

Nádherná adaptace, casting na výbornou.

Koruna - Série 4 (2020) (série)

Se souboje dvou dam vyšla koruna se ctí.

Little Fires Everywhere (2020) (seriál)

Kvalitní předloha excelentně přenesená na obrazovku. Problémy minulosti se kupí a neřešené jsou hrnuté do budoucnosti a jejich potenciál třaskavosti se navyšuje....Postavy stejně jako lidé v reálu si málo připouštějí odpovědnost za své činy a jejich důsledky. Bigotní sociokulturní prostředí navíc nutí postavy k přetvářce a skrývání motivací svého jednání. Nešťastní lidé, nešťastné časy. Herecké výkony hodny ocenění.

Láska a anarchie (2020) (seriál)

Odlehčeně s humorem o vážných věcech, které řeší postavy obyčejných švédských lidí. Herecké obsazení se povedlo, scénář je výborný. Slupli jsem to jako malinu !

Dámský gambit (2020) (seriál)

Skvostná knižní předloha skvostně převedena na plátno. Dokonalý zážitek.

K jezeru (2019) (seriál)

To nemá chybu, otázkou je, věděli, když to točili, o něčem, co se blíží? Chování postav v extrémních situacích je velmi věrohodné, trochu s nadsázkou lze říct, že jsme jen krok od takového stavu - zachraň se, kdo můžeš. Druhou řadu budu vyhlížet netrpělivě.

Defending Jacob (2020) (seriál)

Byl to zážitek ! Psychologie postav pod drobnohledem, vnitřní konflikty antických rozměrů, sugestivně přiblíženo, herecký koncert všech......to nechceš zažít.

Sváteční rande (2020)

Jistá nevyváženost v kvalitě scénáře je přebita skvělými výkony ústřední dvojice. Komedie pro předvánoční čas jak vyšitá a za trochu romantiky je člověk v dnešním čase rád.

Mulan (2009)

Tak technicky to asi není tak okouzlující jako nová disneyverze, ale já si užila věrohodné reálie a přiblížení historického rámce legendy, rozhodně autentické.

Mulan (2020)

Taková učesaná, uhlazená verze legendy. To co mělo letitý průběh se zde smrskne do krátkého období, je to zkrátka americká verze, filmařsky vypočítaná na efekt. Ale tak to s legendami chodí.....