Ready Player One: Hra začíná (2018)

Dokud budou do takovýchto rádoby akčních sci-fi filmů cpát hnusné, tlusté, brýlaté a černé děcka, aby jsme byli rasově a sociálně koretní, tak půjdu proti davu a budu tyto dějové sračky odsuzovat! Hraje si to na Avatara a už ten byl k hovnu. Je to technologicky nabušené, přesto odcházím z kina znechucen. Tři hvězdy jen z toho důvodu, že to není shit po všech stránkách a taky jsem na to nahlížel z pohledu nadšeného PC hráče. ... GA Cinema 3D

Vrána (1994)

Připomíná mi to Spawna, ale svým způsobem je to mimo soundtrack (ale ani tady není špatný) ještě dokonce lepší. Líbí se mi tento typ filmů a myslím, že v roce 1994 se těžko hledá konkurence.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Velice dobře zahraný a natočený film, parádní efekty a hlavně hudba, z které šel mráz po zádech. Horší už to bylo se scénářem, kdy mi přišlo, že až strašně chtěli dát najevo, že "podřadní" dělníci vlastně všechno udělali dobře a vše chtěli desetkrát zkontrolovat a jen majitelé to posrali. Bylo to zase až moc proamerické (vlastenecké) a kdyby si toho nikdo nevšiml, tak pro jistotu doplněno scénou s plošinou v plamenech a nad nimi tyčící se americká vlajka. Ano, tohle mě tam štvalo.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

V roce 2005 mít takhle chabé efekty ve filmu, který má velký potenciál? Na většině scén druhé poloviny je zcela patrné, že jsou točeny před zeleným plátnem a vypadá to strašně uměle. Nechápu to, protože s maskami a různými zvířátky se celkem vyhráli. Je jasné, že děti nedokáží hrát tak, jako ostřílený herec, ale když dokázali excelentně hrát děti v Harry Potterovi, Sám doma a v mnoha dalších filmech, tak výběr a hlavně neschopnost hlavních protagonistů mi hlava nebere. K tomu pomohl naprosto příšerný český dabing. Kladně hodnotím jen neuvěřitelnou ledovou královnu Tildu, pak to, že se nebáli vytvořit jakž takž kvalitní bitvu za denního světla a celkem hezký příběh, za který samozřejmě vděčí originálu.

Humr (2015)

Velice těžce hodnotitelný film. Tím jak je to šílené a nepochopitelné, tomu přidám, ale být blbá nálada, tak to možná nedodívám.

Pýcha a předsudek (2005)

Výtečné herecké výkony a dvě scény. Jinak jde film úplně mimo mě a přiznám se, že vůbec nechápu, co to mělo znamenat. Ženy v tomto filmu měli jediný životní cíl - provdat se za bohatého chlapa. Ono to tak možná tehdy bylo, ale mě to doslova uráželo. Za celou dobu se nejedná o nic jiného. Jako divadelní hru bych to snad pochopil, ale film mě dorazil.

Tomb Raider (2018)

Alicia je fakt krásná ženská. ... GA Cinema

Milionář z chatrče (2008)

Poprvé jsem z toho byl unesený. Když jsem si to teď pouštěl podruhé, tak už tolik ne. Je tam až příliš otázek a nelogických řešení, spíš je to hezký romantický film, než aby to byla záležitost, co mi otevře pusu. Je mi jasné, že pro indický lid jsou některé pro nás jednoduché otázky příliš složité, ale sekat tam otázky, na které jen náhodou mohl někde zahlédnou odpověď? A že jich tam nebylo málo, natož ta poslední. A taky to, že ho něco šokovalo neznamenalo, že pak musel znát odpověď - např. ten revolver. Vím, že je to hloupost, ale na tom ten film stojí a přijde mi, že se na to tvůrci kompletně vybodli, jen aby to krásně sedělo do děje. Pobavil dabing Vladimíra Čecha.

Kolonie (2015)

Kvalitně zahraná a sehraná dvojice a nejen ti i všichni ostatní hráli perfektně. Tolik špatnosti je na tom světě a oni tam přece jen umí vložit romantiku, aby byl příběh zajímavější. No sežral jsem jim to i s navijákem, pro Emmu mám vždy slabost.