Král Šumavy (1959)

Což o to, na svou dobu je to natočené poctivě, ponurá atmosféra deštěm zmáčených šumavských slatí, Lukavský v roli velitele bere svou práci jako poslání, Švorcová zacáká v bažině rukama znamenitě, jen ta propaganda. Prej ,,agenti". Kdyby to bylo natočené z pohledu převaděčů, to by byl filmeček.

Pod Moskvou (2006)

Koukám na film, čekám, kdy už se začne něco dít, už ho chci vypnout, ale říkám si počkej si na konec, třeba se tam něco stane. Na obrazovku vyskočej závěrečné titulky a ono nic. ABSOLUTNÍ VZDUCHOPRÁZDNÉ NIC!!! A o čem byl vlastně ten film???

Orphan (2009)

Filmů, kde hlavní zápletkou je to, že se do spokojené rodinky adoptuje dítě, které se postupem času začne chovat lehce nestandartně vznikla spousta a Orphan patří jednoznačně mezi ty vydařenější. Alfou a omegou zůstává výkon Isabelle Fuhrman a nutno podotknout, že si přerod z nejroztomilejší holčičky na světě na zákeřné vraždící monstrum doslova vychutnává. Nerad bych zapoměl na zbytek osazenstva, který dokáže i bez Isabelle Fuhrman zahrát několik silných okamžiků. No a pak je tu Karel Roden, který ač stráví na scéně okolo 1 minuty je to právě on kdo prozradí onu překvapivou závěrečnou poentu. Tvůrce chválím hlavně za odvahu, když zbortily jedno velké klišé a to, že rodinka musí zůstat na konci kompletně naživu. PS. Přiznávám se, že mě to nedalo a ihned po shlédnutí jsem šel pro sychr ověřit datum narození Isabelle Fuhrman.

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Tvrdé jádro fanoušků Baníku Ostrava si může k mému hodnocení přičíst 4 hvězdičky.

Byl to tichý muž (2007)

No, kdo by to byl řekl, že film s Christianem Slaterem a Elishou Cuthbert bude docela solidní psychologické drama a k tomu podložené skvělímy hereckýmy výkony.

Hlava rodiny (1991)

100% americký kýč o přípravě svatby, ale díky Stevemu Martinovi celkem vtipný. Pozor, jestliže nemáte na kontě sedmimístné číslo, nepouštět film vaší nastávající !!!

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Souhlasím s ostatníma uživatelama, že seriál vzestupnou tendenci. Je to taková modernější Akta X. Hlavní sílu seriálu vidím v tom, že zdánlivě samostatné díly se později na sebe začnou navazovat a tím víc zapadat do sebe. Co se týče hlavní herecké trojice, John Noble skvělý, Anna Torv postupně čím dál tím víc sympatičtější, jen ten Joshua Jackson, já nevím, já tam furt vidím ten Dawsonův svět.

Noc v muzeu (2006)

Je to ve všech směrech průměrný film s Benem Stillerem, s tím rozdílem, že je po trikové stránce nabušenější, než filmy podobné tomuto žánru. Filmu chybí působivější zápletka, něco stejně chytlavé jako skvělé vizuální efekty. Ty jsou tady jen pro efekt, jen aby to bylo hezky barevné a pohyblivé a zároveň trochu vystrkují vtipné scény. I přesto chápu velký úspěch tohoto filmu, dětem se to bude líbit určitě a těm starším pokud hledají nějaký pohodový a zábavný fim také. Asi si budem muset zvyknout, že i rodinné komedie budou mít rozpočet přes 100 milionů dolarů.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

,,V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH BY CHTĚL ŽÍT KAŽDÝ." Dle mého názoru nejlepší hra od Cimrmanů.

Pach krve 3 (2009)

První dva díly nabídly spoustu nelogičností, ale také spoustu brutality, násilí a hlavně spoustu krvežíznivých mutantů, takže fandové vidláckých hororů byli spokojeni, včetně mě. Jenže třetí díl se věnuje spíš uprchlým věznů, kteří dělají jednu nelogičnost za druhou a po chvíli mě začínají nejen nudit, ale taky vytáčet. Ke všemu mutantek je tady prakticky jenom jeden a kydlí své kořisti ve stylu Ramba. I když se pár nechutností dočkáme o proti minulým dílům jde spíš o ústup vzad.