• Pohádka

To se vysvětlí, soudruzi! - Lada Lazarová (2024) (epizoda)

Poslední díl, byť místy matoucí, byl nakonec nejzajímavější. Určitě mu pomohl i přesvědčivý výkon L.Termerové. Další série by mohla být a mohla by se poučit z chyb téhle.

To se vysvětlí, soudruzi! - Jak uškrtit mistra Šálka (2024) (epizoda)

Ukazuje se, že zasazení do doby totáče by tam vlastně ani nemuselo být. Zřejmě kvůli tomu, že jde o koprodukční projekt, se tam mělo objevit jen minimum politiky a „reálného socialismu“. Což je škoda, protože kdyby to byl čistě česko-slovenský seriál, nabízelo by se hodně příležitostí, jak „pro našince“ vypatlaný totáč vtipně využít. - Tento díl navíc působil uspěchaně, jako by dalším limitem byla i na vteřinu přesně daná stopáž.

To se vysvětlí, soudruzi! - Ostře sledované UFO (2024) (epizoda)

Zatím jsem dost v rozpacích. Mám pocit, že se tu víc dbá na vizuál než na přesné pointování scén. Podobně na mě působil film Wilsonov. Ale třeba budou další díly lepší.

Princ Mamánek (2022)

Na rozdíl od ostatních mi dost vadilo použití superprovařené klasiky (proč si nesložit hudbu sám, když to umím? – asi osobní důvody), ale to není podstatné. Jinak po všech stránkách příjemné překvapení a palec nahoru.

Oktopus - Škaredá středa (2023) (epizoda)

Zatím nejlepší díl s dobrou atmosférou, ale stále nevidím skoro nic, co by to povyšovalo nad tuctové kriminálky. Čoklík hraje opravdu procítěně. Paní Andrlová by se mohla ve filmu objevovat častěji.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

„Strýček je u sebe?“ Čeština 18. století jako vyšitá! Unglaublich. Jedna * za paní Syslovou a Komínka.

Hotel Evropa (2022) (seriál)

Dramaturgicky i scenáristicky nezvládnuté dílko. Někteří herci předvádějí přehnaně expresivní kreace. Stojí za zhlédnutí kvůli zajímavým lokacím a kostýmům, podobné příběhy jsme už viděli mnohokrát a v daleko lepším provedení.

Alena Vránová - Role mého života (2022) (TV film)

Skvělý dokument, výborná koncepce i výběr ukázek. Škoda, že není delší. Paní Vránová je obdivuhodná.