Pan Bobr (2011)

Celkem dobrý, Mele. Sice si vlez do slaďárny, kterou úplně zbytečně sráží neobjevné podzápletky, ale ten film spolehlivě táhneš i s jediným prázdným výrazem v obličeji. A navíc jsi mistr boje s vlastní rukou. Nejlepší hned po Bruci Campbellovi, pochopitelně. 7/10

Jackass 3 (2010)

Platí sice každýmu, co jeho jest a podobný moudra, Jackass má očividně hodně fandů, hodně lidem se to líbí… A já prostě nejsem schopnej pochopit proč. Samotnej nápad, vezmeme partu šílenců bez zábran a ty budou dělat humory na kameru už snad hůř pojmout nejde. Tahle parta buranů si totiž pod humorem představuje blití, sraní a chcaní na sto způsobů, nejlíp ale jeden na druhýho. Záchodovej humor se prostě musí umět dělat a nesklouzávat jenom k nechutnostem. A to je hlavní problém Jackass 3D. Já tu i při nejlepší vůli nevidím moc čemu se smát…jedna scénka, liliputáni v baru, mi přišla hodně povedená. Ale to je jediný světlý okamžik v devadesáti minutách vyměšovacích radovánek. I tak za ní dam aspoň tu jednu hvězdu. Zbytek k zblití. Doufam, že až Knoxville, nebo ten degen Steve-O, pojde při jednom ze svých „kaskadérských“ kousků, na náhrobek jim napíšou něco jako „utonul ve vlastních hovnech“. Takoví mistři svého řemesla si zaslouží, aby na ně budoucí generace vzpomínaly pro jejich nejchrabřejší činy.

Cizinci ve vlaku (1951)

Slovam milovníka filmového pravěku: dokonalý, napínavý thriller. Já: muheheheee...taková nefungující starožitnost. Prej napínavý...a jako kdy?...to když jsem zrovna usnul nudou? Co je tak povedeného na tom jednoduchym námětu? To by v klidu vystačilo na jeden díl Columba....a dyk ten Hitchcockojc je ve vší svej nepředvídatelnosti tak předvídatelnej...no vážně, kouknete na dva tři filmy a už Vás nic nepřekvapí...všechno hádáte v pohodě dopředu.Pro mě jedno z největších (nemilých) překvapení kinematografie.

Hra na pláč (1992)

Hnusná, drsná romance x nevšední psycho-thriller....já sakra nevim jak to popsat, ale tenhle film je jak magnet - pustil jsem si ho někdy o půlnoci, jako kulisu ke spánku. Nakonec žádný spánek nebyl. Takové filmy Vám jednoduše zaměstnají mozek, ať chcete, nebo ne. Děj je sice (až příliš) jednoduchý, ale ty nejednoznačné(!) postavy se tak příjemně vymykají obvyklým stereotypům, že i totálně fádní situace působí jako něco nového. Rozhodně nejde o dokonalou záležitost, divadlo by takovému námětu slušelo víc (o původu vim hovno, třeba jde o divadelní/knižní adaptaci), i tak jsem spokojenej...neni moc filmů, které si z potenciálně velkého tématu ukousnou jen minimum - "zradí" diváka - a i tak jsou naprosto uspokojující.

Drive (2011)

Film, který se sám a úplně zbytečně shazuje - nejdřív je to ryze atmosférická záležitost. Všechno je jenom tak na půl vyřčeno a člověk může zapojit vlastní fantazii a utvářet si hlavního hrdinu po svém. Jednoduché a dokonalé. Plus kulervoucí hudba. Rovná se 5 hvězdic. Druhá část zabíjí všechno, co ta první s takovou přesností budovala. Máme tu (zbytečně) brutální gangsterku, ve které zaniká veškerá síla první půlky a zůstává jenom natahované kosení zloduchů - samostatně za 3 hvězdy...v daném kontextu spíš za 2.

Vražda na večeři (1976)

Už dlouho jsem neviděl film, u kterého bych se cítil tak příjemně. Jak jinak se taky cítit u filmu, ve kterém září herecká komediální elita své doby. Vražda na večeři sice není film, u kterého bych se zalykal smíchy, ale úsměv mi z tváře nezmizel snad po celou stopáž. Některé hlášky jsou fakt vymazlené a Peter Sellers jako japonský detektiv Wang jednoznačně ruluje.

Pavouci z vesmíru (2010)

Začnu tím pozitivním - ufouni. Už dlouho mě ve filmu tak nenadchnul design obludek a jejich udělátek. Líbilo se mi, že jich je hned několik druhů a že jsou tu hodně. U několika akčních scén jsem se fakt cítil jako děcko, které s nadšením sleduje svůj první scifáč a teprve objevuje krásu destruktivních emzáckých invazí. Fakt je, že za neskutečných 10 mil. USD (dle IMDB) nám kluci Strausojc naservírovali větší porci SFX a akčních scén než některé dvacetkrát dražší blockbustery. Vždyť je tu scéna kdy ufoun, velký jako rodinný domek, likviduje letící helikoptéru! To zavání spíš filmy, ve kterých to bouchá pod taktovkou Baye nebo Emmericha. Takže za efekty, leč ne uplně špičkové, klobouk dolů. A teď k tomu co se mi na Skyline nelíbilo - to je všechno, o čem jsem se zatím nezmínil. Začněme s herci - že hrajou jak polena bych u levné béčkové sci-fi odpustil, horší je, že jsou od pohledu nesympatičtí a jejich postavy jsou protivné úměrně k pořadí v titulcích. Další mínus je režie všech momentů, kde nic nebouchá. Strausové rozhodně nezapřou, že s efekty to umí (vždyť u nich začínali a mají vlastní společnost) a akční scény zvládají také obstojně. Vše ostatní je ale bída s nouzí. A ještě blbě sestříhaná. Od scénáře k podobnému projektu nemá smysl čekat zázraky. Kdo si myslí, že scénář bude postavám diktovat nesmyslné chování, házet jedno klišé na druhé a nudit patetickým žvatláním zaláskované ústřední dvojice, má třikrát pravdu. Nejvíc mi ale na Skyline mrzí, že skončí ve chvíli, kdy se rozjede. Nesmyslně useknutý závěr působí, jakože tvůrci vyčerpali rozpočet, tak to prostě zapíchli v bodě, kde zrovna byli. Hodnotím tedy za "poctivé" dvě hvězdy.

Nejlepší gangster (2000)

Dobře natočené a místy vizuálně nápadité. McDowell/Bettany je opravdu psychouš k pohledání. Škoda, že dějově je Nejlepší gangster přinejlepším průměr a motivace postav s blížícím se koncem ztrácí smysl. Gangsterská jednohubka, která měla na víc.

Periskop nahoru a dolů (1996)

Žádná pohroma ani trapná křeč to není, ale když už jde o komedii, mohlo to být aspoň trochu vtipné.