Perinbaba a dva světy (2023) odpad!

Je mi docela ľúto, čo musím teraz napísať, pretože chápem o aký veľmi očakávaný a dlho odkladaný film sa jedná ale Perinbaba 2 je ABSOLÚTNE ŠIALENÝ NEKOHERENTNÝ ODPAD. Bohužial toto "dielo" je totálne technicky, audiovizuálne nekompetentná sračka a tragicky zdrvujúce ukončenie kariery jedného zo slovenských velikánov, ktorého tvorbu a dielo som rešpektoval. Šokujúca nekompetentnosť (strih, zvuk, dialódy, cgi efekty, herecké výkony...) umocňujúca moje utrpenie začala v prvých minútach a pretrvala do samého konca. Nechápem. prečo sa toto tak dlho odkladalo, keď bolo jasné, že túto katastrofu biblických rozmerov by nezachránili ani holé cecky Andrejky Verešovej. Neodporúčam nikomu! Hlavne nie deťom, ktoré vás budú, za to, že ste ich na Perinbabu 2 zobrali nenávidieť. Horúci adept na top filmové sklamanie roka ba aj na najhorší film roku 2023.

Asteroid City (2023)

Nie som ani zďaleka fanúšik Wesa Andersona, takže hodnotím film viac-menej bez akejkoľvek zaujatosti. Prišlo mi to celé prinajlepšom ako fajn oddychovka trochu vylepšená špecifickým vizuálom a obsadením. Samotný main story bola meh, sem-tam trochu nuda, jednotlivé scénky úsmevné, soundtrack a setting fajn. Čo mi chýbalo, bola nejaká tá zapálenosť postáv or at least giving a fuck o situácii, v ktorej sa ocitli. Finále bolo docela tiež antiklimatické a viac tlačilo na humor/bizarnosť, čo ho určite urobilo u mňa aspoň pamätným. Dám slabé 3*.

Cool Girl! (2023) odpad!

Čakal som odpad... Dostal som odpad... Takže som vlastne spokojný.

Buď chlap! (2023) odpad!

Dá sa vôbec klesnúť ešte hlbšie? Tvorcovia by sa mali nad sebou zamyslieť aký nekoherentný hnoj zase nachystali na nič netušiaceho návštevníka kina tj. mňa. Fakt som šokovaný čo toto zas bolo za nelogický odpad.

Největší dar (2022)

Emberassing clusterfuck! 1* dávam z milosti za hot víly.

Divoký západ s Robertem Redfordem (2016) (seriál)

Skvelý dokument! Veľmi informatívne tu bolo podané a vysvetlené osídľovanie divokého západu pomocou sústredenia sa na vybrané dôležité postavy. Odporúčam každému.

Mušikago no Cagaster (2020) (seriál)

Cagaster je v celku pohodový priemerný postapokalyptický sci-fi seriál, čo ma nejako výrazne nenadchol ale zase ani neurazil. Najväčším mínusom by som povedal že je celková generickosť a neustály pocit že všetko čo sa tu dialo som videl inde a v lepšom prevedení. To sa týka aj artstylu a animácie... Zo začiatku nič moc, ale časom som si zvykol. Odporúčam asi fakt iba fanúšikom tohoto žánru. Finále bolo fajn, len škoda že cesta k nemu nebola viac zaujímavá.

Divoké Rumunsko (2018)

Fajn oddychový dokument, ktorý som zhltol jeden večer pred spaním na Netflixe. Páčila sa mi krásna príroda, krásne zvieratá, ktoré môžeme vidieť aj v našich končinách. Jediné čo mi prišlo, že dokument nešiel veľmi do hĺbky a teda myslím, že viacej častí by nebolo v tomto prípade na zahodenie.