Nouzový východ (2008)

Hudba z Road to Perdition, námět trochu Americká krása, ústřední herci z Titaniku... a funguje to na 100%. Akorát budu teď potřebovat obejmout a slyšet "Neboj se, takhle nedopadneme."

Rosamunde Pilcher - Návrat domů (1998) (epizoda)

Neskutečné, kolik dobrých herců se v téhle frašce sešlo... Zápletkou tradiční Pilcherová, scénářem tradiční Pilcherová a bohužel i vším ostatním (lacinou kamerou počínaje i konče) tradiční Pilcherová. Ne, opravdu znovu už ne.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Pardon, ale o čem že to bylo? Vizuálně výborná, příběhově bezobsažná fraška s nejotravnější digitální postavičkou filmových dějin. Smutný "restart" legendární série.

Zrození Planety opic (2011)

Utrápený Franco, "Glum" pro nové desetiletí a příběh, o kterém víte, že dobře nemůže skončit a jenom čekáte, kdy přijde ten příslovečný první kamínek, co rozpoutá lavinu. Nemám k filmu příliš mnoho výhrad - svou funkci plní více či méně v rovině dramatu i akčňáku, herci jsou příjemní, postavy trochu ploché (zejména Franco působí nevyužitým dojmem, na druhou stranu po Serkisovi a jeho Caesarovi je jediný, kdo má pořádně co hrát), scénář nezabíhá za hranice trapnosti. Trochu mi to připomnělo svým vyzněním první Jurský park. Celkově vzato - pobavíte se a za pár dní zapomenete.

Matrix (1999)

Vynikající sci-fi s originálním konceptem, skvělou hudbou a vypilovaným scénářem. Sečteno podtrženo, co víc si přát.

Animatrix (2003)

Vizuálně hezké hračičkaření parazitující na úspěšném universu vytvořeném kolem Matrixu. Nic víc, nic míň.

Matrix Revolutions (2003)

Shrnuto v kostce: je to méně blbé než dvojka, ale pořád blbější než jednička. Triky super, ale bohužel bojovky a davové scény vám film neutáhnou. A ten kýčovitý závěr to v mých očích srazil o hvězdičku dolů.

Matrix Reloaded (2003)

Jako každé pokračování je to okázalejší, osudovější a -ejší i po mnoha dalších stránkách, otázkou je, jestli je to ku prospěchu věci. Na jednu stranu štědrý rozpočet umožňuje dechberoucí akční scény, které vrcholí úžasnou silniční honičkou, na druhou stranu v pasážích, kdy herci mluví si občas budete připadat jako při sledování ochotníků - scénář hází hercům klacky pod nohy kde to jde a vážnost některých replik působí až nevěřícně směšně. Jako akční výplach dobré, jako pokračování geniální jedničky silné zklamání.

Na vlásku (2010)

Krásná pohádka se vším, co by animák neměl postrádat, bohužel s jediným nedostatkem: on a ona sedí na lodi, kolem jich je romantické nebe plné lampionů, oni se podívají jeden na druhého, náhle je vše jasné, vezmou se za ruce, přiblíží k sobě, nadechnou se... a začnou ZPÍVAT. Kromě muzikálových vložek, které bych klidně oželela, je to hravé, hezké, dojemné a bohudík nepříliš moralizující...

Austrálie (2008)

Neslaný nemastný velkofilm, který neobratně kombinuje prvky různých stylů a sám sebe ubíjí toporným scénářem vršícím jedno klišé nad druhým. Užila jsem si atmosféru náletu na Darwin, ale pocit, že bych za postavy dýchala, se nedostavil. Většina scén je křečovitá a zbytečně natahované finále pak vyznění filmu působivě zabije. Tři hvězdičky především za výpravu.