• Romantický

Pokoj s vyhlídkou (1985)

Za mě je nejvýraznější postava filmu Cecil, který ve mě svým suchoprdstvím a zaraženým xichtem vyvolal největší emoce. Neznám předlohu, takže nedokážu posoudit, jak dobře byla zahrána postava George, ale spíš než jako zamilovaný jinoch mi přišlo, že ho právě pustili ze zařízení pro chorobomyslné. Scéna u jezera byla natolik výživná, že jsem se o ni musela podělit s kolegyní z práce. Nicméně nechápu, kde se scéna z porna z osmdesátých let vzala v takovém filmu.

Vůně ženy (1992)

Vývoj obou hlavních hrdinů se skvěle doplňoval, Al Pacino byl velmi přesvědčivý mrzout. A ty jeho citoslovce se mi zadíraly do uší..."Ha..Cha cha.."

Zmizelá (2014)

Slabé tři*. Ben Affleck jako vždy průměrný, Rosamunde Pike zahrála skvěle, ikdyz mi její výkon přišel tak nějak nevcítěný. Kdyby to dopadlo spravedlněji, dám****. Dívka ve vlaku pro mne byla větším napínákem.

Tvůj snoubenec, můj milenec (2011)

Myslím, že 53% je málo. Já jsem se kupodivu zasmála, Steve Howey mi nevadil, Kate Hudson dostala co si zasloužila, trochu škoda, že Colin Egglesfield nevěděl co chce a klaďák John Krasinski nedopadl trošku lépe.

Jana Eyrová (1996)

V téhle adaptaci se je možné kochat nejkrásnějšími interiéry, za to však nulovým nábojem mezi Janou a panem Rochestrem.

Pýcha a předsudek (2005)

Zvyšuju na 5*. Viděla jsem snad všechny Pýchy a předsudky posledních 30 let a musím říct, že tato verze je pro mně nejlepší. Krásná Jane, hloupoučký pan Bingley, uječená matka Bannetová, povýšená Lydie, úctyhodná lady Kathryn, skvěle zahraný pan Collins. A to jiskření mezi Elizabetth a panem Darcym? Zahráno a natočeno na jedničku. A když vše dokonale dokresluje skvělá hudba... Nemůžu jinak, než dát plnou palbu.

Pod zeleným stromem (2005) (TV film)

Hrozná hudba, divně zahrané charaktery, o režii nemluvím. Zase jsem se jednou cítila při koukání na film trapně.

Guvernantka (1998)

Na konci filmu mi zůstal smutný pocit a ten mi připomněl dávno zhlédnutý film Dívka s perou. Nepochopený umělec nalézá pomocnici a milenku, kterou po vyprchání okouzlení zradí. Vše nakonec dopadne tak jak má a možná i dokonce lépe.

Lost in Austen (2008) (seriál)

Nápad super, první díl jsem shlédla celá natěšená, ale pak se to začalo sunout kdesi do nesmyslna. Dokoukala jsem to úspěšně, do poslední chvíle jsem netušila, s kým nakonec Amanda skončí. Pan Darcy je sice i v knize svojský, ale tady to byl totální ňouma, který pořád nevěděl co chce. SPOILER: Posledních 5 minut mi přišlo velmi nesmyslných, nebo jsem totální tupec, protože jsem jasně viděla, že se Darcy s Amandou loučí a pravá Elizabeth se jí svěřuje, že se snad do Darcyho časem zamiluje. Amanda pak najde papírek, který je asi motorem toho co se děje dál, ale to jsem asi bohužel nepochopila. A tak se dívám dál, jak Amanda opět po několikáté přichází k Darcymu a v hlavě mi už po několikáté křičí zdravý úsudek: "Copak se hodí aby past honila myš??" a vše skončí happyendem. Něco mi očividně uniklo. Jak jsem kdesi četla: "Jediný způsob, jak získat muže jako je pan Darcy, je vymyslet si ho". Tohoto vymyšleného Darcyho bych ovšem nechtěla. Zajímavý komentář: HoneyBunny. Nic, jdu si spravit chuť originálem.