• Romantický

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Dlouho jsem odsunovala, protože nemám ráda Andie MacDowell, ani Granta moc nemusím. Ale musím říct, že to bylo moc pěkné. Za zmínku stojí homosexuální pár, u kterého jsem si do poslední chvíle nebyla jistá, jestli nejsou jen přátelé. Kdyby byl film natočený dneska, zajisté by se to neobešlo bez homopřízvuku, růžových košil a vyzdvihování homosexuality nad přirozeným vztahem muž-žena.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Překvapivý závěr, myslím že knížka by mohla mít ještě větší poselství na téma "Užívání a prožívání každé poslední chvíle".

Dost (2002)

Kterak se důmyslný vrah ze servírky stal. Chvílemi jsem měla pocit, že malá dcera Jennifer Lopez hraje líp než J. Lo. Mohlo to být mnohem lepší, kdyby v tom bylo víc života. Příběh promyšlený skvěle, jen tam chyběla ta šťáva, která by mě donutila na film jen tak nezapomenout.

Jak ulovit Dr. Lewise (2013)

Humor obdobný jako u skandinávských filmů. Myslím, že si to skvěle vymysleli, dobře naplánovali a týmově zvládli. Pěkný, lidský příběh.

21 gramů (2003)

Je mi líto, ale tu hloubku, která by měla dosahovat 85% jsem bohužel necítila. Herecké výkony super, překvapil mě Sean Penn, dosud jsem ho totiž nezažila hrát... Příběh zajímavý, ale několika úrovňový časový horizont jsem od začátku nestíhala. Já nevím, no... Zdálo se mi to být tak nějak..Nevýjímečné.

Crash (2004)

Propracovaný příběh, skvělé herecké výkony a propletené lidské osudy. Sympatizovala jsem snad s každým charakterem, protože každý má totiž svoje silné ego, stejně tak jako lidskou tvář. V tomhle filmu není třeba soudit a hledat dobro či zlo. Není tam ani jedno.. Jen čistá lidskost. Nejsilnější scéna je vyprošťování ze skoro hořícího auta, okořeněná skvělou emotivní hudbou. Skvělá práce.

Co vlastně ženy chtějí? (1999)

Začátek a konec pro mě byl zajímavým, protože jsem v obou případech čekala co přijde. Uprostřed samá melancholie.. Anebo to snad byl běžný život?

Vzpomeň si (2015)

Nejhlubším zážitkem celého filmu pro mě byl dřevěný dům, ve kterém bydlel poslední ze čtyř podezřelých. Překvapivý závěr, ale ani tak mi film nepřišel na 81%.

OXV: The Manual (2013)

Tak jsem se do toho zamotala, až nakonec vůbec nevím, jak to vlastně dopadlo.