EXODUS: Bohové a králové (2014)

Člověk má tendenci srovnávat Exodus s Gladiátorem. Pravdou je, že srovnat se to nedá, což je Ridleyho úděl, protože každá jeho další práce bude zkrátka porovnávána s jeho nejlepší historickým kouskem. Přesto má Exodus všechno, co by správný velkofilm měl mít. Megalomanskou scénu, skvělou hudbu, vizuálně skvělé zpracování, emotivní linku, která zahraje na city, ale vyloženě nerozbrečí, což je trošku škoda. Film zkrátka splnil má očekávání, i když jsem si myslela, že to budu Joelu Edgertonovi přát za ten zpackanej zápas ve Warriorovi víc, ale ... nějak se to nestalo :D

Dívka s perlou (2003)

Námět by nebyl špatný, ovšem... Scarlett celý film naivně čumí (vlastně všichni tam neskutečným způsobem čumí přes 90 minut) s pootevřenou pusou, každý pohyb jí trvá věčnost a navíc představuje jakýsi sexsymbol, o který se tam všichni chlapi "perou". Naivní důvěřivá husička, která sice vůbec neumí číst, ale dokonale rozumí obrazům a tak nějak neví, co vlastně chce. O co šlo malířově svinské dcerušce zůstalo rovněž záhadou. Hodina a půl utahané nudy, která nám neřekla mnoho, a z níž jsme ze samé nudy udělaly satirickou alternativu "Blbka a řezník"

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Komentář po první sérii: Vzhledem k tady těm ohlasům a ódám, jsem čekala mnohem větší nářez, víc krve, větší koncentraci žiletkových soubojů a uřezaných uší. Děj je zajímavý a je to rozhodně další příjemná změna po stereotypních kriminálkách a tak podobně. BBC se předvedlo, to bezpochyby, ale na můj vkus je to trošku roztahaný. Představovala bych si to svižnější. Hodinový díl by mi měl utéct ani nevím jak. Ve skutečnosti si myslím, jak dlouho už se dívám a odkoukala jsem teprve 15 minut. To jako vadí hodně. O jejich ušišlané angličtině, ve který rozumím jen jména nebo názvy, radši ani nemluvím. Uvidíme, s čím se vytasí druhá řada. Po druhé řadě zlepšuji hodnocení na plný počet, protože tam jsem našla to, co mi v první chybělo :) Pořád se tam něco děje, přibyla spousta nových zajímavých a charakterově rozličných postav. Celá série utekla jako voda, takže mi nezbývá nic jiného, než to sjet ještě jednou :D PS - skvěle vybraný a sestavený soundtrack!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pořád se někam chodí, a chodí a chodí a chodí... a chodí... a vůbec, kdyby byl Gandalf tak super čaroděj, udělal by nějaký super kouzlo a vyřešil by tím všechno. Je tam spousta nedomyšlených věcí. Navíc je to tak dlouhé, že po hodině zapomenu, kam že to vůbec jdou...

Warrior (2011)

Spousta z vás tohle nebude chtít slyšet - ale je to opravdu špatný film - protože má OTŘESNÝ konec. Měl skončit jinak - kdyby svýho bratra zmlátil do bezvědomí a pak nasraně odešel z klece, pak bych dala i víc hvězdiček. Celý film je jen o privilegování jednoho ze dvou synů. Otec na dvě věci, na nic a na h..., a ve výsledku Tommymu nezbyde vůbec nic, protože i ten podělanej otec fandil tomu špatnému ze dvou bratrů, přestože trénoval někoho jiného. Takže ať si tvůrce trhne nohou.

Pan Selfridge (2013) (seriál)

Pan Selfridge je jako svěží vítr mezi těmi všemi kriminálkami, brutálními vraždami a super přetechnizovanými sci-fi, kterých je všude plno. Chytlavý seriál, děj zaujme a rychle odsejpá, po první sérii nemůžu říct, že by to někde drhlo. Spousta různých postav, velké množství zajímavých dějových linek a osudů. Velice přitažlivý seriál, jen tak dál.

Ledová archa (2013)

První část nudnější, táhlejší, ale chápu, že se musíme seznámit s dějem a prostředím. Jakmile se začal dav bouřit a pokusil se o útok na "Zimní palác", tak to nabralo větší obrátky, ovšem... no zas takový trhák to nebyl. Místy nechutný, neustále depresivní a silně pesimistický s idiotským koncem. Ovšem česká hláška v původním znění "Zavřete dveře", ta fakt rozsekala.

Panenská královna (2005) (TV film)

Zajímavé podání a pohled na život jedné z nejznámějších panovnic Anglie. Vykresluje ji jako hysterickou ale i zamilovanou ženu, která si nemůže vzít toho, koho chce, a když si toho, koho chce, vzít může, tak ho vlastně ani nechce. Aneb logika Šíleně smutné princezny v praxi. Úspěchy i pády, intriky, přetvářky a neodolatelný Robert Dudley.

Madagaskar 3 (2012)

Jo, šlo to trochu do extrému, ale je to pohádka. Před roky když jsem viděla trailer, tak jsem si řekla, že už to přehnali. Ale dneska mi to zkrátka sedlo a pobavilo mě to víc, než jsem vůbec čekala. Prostě afro puntíky puntíky putínky.. :D

Interstellar (2014)

Pořád váhám jestli 4 nebo 5... je to někde mezi, protože hudba byla místy strhující, místy mě naopak docela ubíjela takovou monotónností, stejně jako ty pročuměné scény ve stylu Kubricka. Vyloženě to nesnáším a vadilo mi to tam. A navzdory spoustě dojemných scén (aspoň mě prostě dojaly a basta), nemůžu dát plný počet, protože ten konec... ten konec byl zkrátka divnej. Jsem ráda, že to má happy end, ale má to skutečně happy end? No těžko říct, protože... Nolan si asi potrpí na otevřené konce viz Počátek. Jak já můžu vědět, jestli to tam dopadlo dobře nebo ne? Konce ve stylu - diváku, domysli si sám ... ne nestanu se jejich fanoušky.