Mocný vládce Oz (2013)

Sto pro lepší než Alenka v říši divů, a mnohem lepší než Sněhurka a lovec. úvodní titulky moc hezké a po černobílém úvodu na mě barvy působily lehce kýčovitě, ale celkový dojem byl výborný. Chtěla bych zemi Oz navštívit, takový dojem na mě udělala. Jinak hudba se velmi podobala Mrtvé nevěstě Tima Burtona a chvílemi Střihorukýmu Edovi :D ale je to Danny Elfman, co se dalo čekat, než jeho klasický zaběhnutý styl pro něj typický. Rachel Weisz jsem viděla v postavení a roli pro ni netypickou, ale krutě se mi líbila. Vtip, barvy, dobré 3D efekty, pohodička, mohla jsem u toho vypnout. Co říct na závěr - chci tu malou chlupatou roztomilou létající opičku :D Mimochodem všiml si někdo, že Smaragdové město vypadá skoro na chlup stejně jako Atlantida ze StarGate?

X-Men (2000)

Docela nuda...dyť se tam zase tak nic moc neděje

Žhavé výstřely (1991)

Jednička i dvojka. Nejlepší parodie, které jsem viděla. Pokaždé objevím ještě něco, čeho jsem si nevšimla. Co věta, to hláška, kterou můžu kdykoli odříkat i o půlnoci. Především humor, který neurazí

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Film, od kterého jsem nečekala nic a dostala jsem všechno! Moje reakce a prožitek ještě více podnítila moje šílená těšivost. Hrůzou jsem lezla po zdech, zvedl se mi žaludek, skoro jsem dvakrát zvracela, brečela jsem i jsem se smála! A na samém konci jsem skákala radostně do stropu, že Hansel zvítězil a že filmaři nechali dostatečně rozvinutý konec tak, aby se mohlo pokračovat eventuálním druhým dílem. Zbožňuji ten film už po prvním shlédnutí. Chci víc, víc, víc. Jeremy Renner je tam totiž naprosto obdivuhodný, Gemma jako Gretel - krom toho, že je tam vážně nádherná, tak je i taková, jak o své postavě říkala. úžasné. P.S: to si toho náznaku na incest nikdo jako fakt nevšim?

Pokrevní bratři (1999)

zvrácená blbost plná nechutností, krve a kravin...

Dahmer (2002)

Jeremy, jsi pašák, že jsi to ani po tomhle nevzdal a hrál dál!

Bídníci (2012)

Sice se mi ještě nepoštěstilo jít na film do kina, ale zarážejí mě vaše komentáře. Kritizujete úžasnou práci herců a zpěv. Otřesný zpěv? Zkuste si to tam jít zazpívat sami, zkuste si do árie brečet, jaké to asi je! Chtěla bych slyšet zpívat ty, co tohle tvrdí. Už teď můžu odvážně tvrdit, že tohle zpracování nakopalo zadek všem předchozím verzím. Nevybrali "Oblíbené herce" posledního roku. Jen ty, co se pro tu roli hodí. Udělali na tom obrovský kus práce, zpěv točili naživo se skrytými sluchátky v uších, kam jim živě hrál klavír. Oni sami si museli vymyslet, jakým způsobem zazpívají svůj part, jestli tady zrychlí či zpomalí. Všechno proto, aby byl prožitek emotivní a zsaáhl diváka a vy tu jen trapně kritizujete. Navážíte se do obsahu písní, že zpívají o těžkém životě. Jenže ten film JE o těžkém životě. Proto o tom zpívají. Je to doba romantismu, pravděpodobně vás nic v té škole nenaučili, jinak by jste na to nemohli tak hloupě remcat. Neumíte ocenit těžkou práci a kvalitní umění. Hlavně, že oceňujete malou roličku S.B.Cohena...jistě jen proto, že natočil velmi trapné "komedie" ve stylu Borat, že? Jestli se to někomu nelíbí, tak ať si ten komentář nečte, ale můj sarkasmus vůči vám je namístě. Takže, teď už jsem na tom byla a musím říct, že to bylo něco epického. Kdo nemá rád muzikály, tak ať na to nechodí, protože by jen měl plnou hubu blbých keců. Tenhle film je dělaný na to, aby ukázal, jak byl život těžký. Ti, co tu blbě žvanili, bych poslala do té doby, ať si v ní zkusí žít. jistě by se jim to nelíbilo. Na každý pád jeden z nejvíce dojemných filmů, co jsem viděl. V kině brečeli i chlapi. Je naprosto obdivuhodný umělecký výkon, natočit takový film, kde vás rozbrečí už jen samotný trailer.

Smrt čeká všude (2008)

Víc než film to připomíná jakýsi válečný dokument a náhled do psychiky obyčejného vojáka. Dokonale zobrazuje situaci, co dokáže válka udělat s myslí a mozkem původně normálního člověka. Do té doby mě nenapadlo, že by válka mohla být stejně účinná droga jako kokain. Inspirativní snímek, který si i přes svou neuvěřitelně dlouhou stopáž, protože se to strašně vleklo, zaslouží ocenění a Oscara má právem, ale stejně jsem se u toho docela nudila.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Roztahané, nudné, plitké. Každopádně role domobrany naprosto dokonale vystižena s přesným vykreslením jejich nekompromisního chování k vlastním lidem. Na můj vkus moc dlouhé, uvítala bych větší spád, rychlejší tempo a rozhodně ne 155 minutovou stopáž. Na druhou stranu chápu, že se režisér snažil vybarvit dobu občanské války co nejlépe a popravdě, ani knížka nebyla úplně z těch nejlepších. Takže se vlastně dá říct, že roztahanost a nuda jde v ruku v ruce s knižní předlohou.