Skins (2007) (seriál)

Zkusila jsem třetí sérii kvůli, protože je prý... "nejlepší"... no... jedna * za Luka a čau! Takhle sprostou zvrácenost jsem dlouho neviděla.

Miranda (2009) (seriál)

That's, what I call, such fun!

Lucifer (2016) (seriál)

Surprise! Upřímně jsem čekala hroznou zhovadilost nebo přinejmenším cosi připomínající seriál Měsíční svit, ale tahle Kriminálka Peklo mě fakt pobavila.

Vetřelec (1979)

Od Vetřelce jsem čekala spoustu lekaček a scén, které mi zvednou žaludek. Namísto toho jsem se hodinu nudila, přepínala a čekala, kdy se konečně objeví nějaký ten slizký tvoreček. Chápu ale zdejší hodnocení, protože drtivá většina viděla od Ridleyho jako prvního Vetřelce a v době před natočením Promethea, kdežto já udělala pravý opak. Kromě toho, že jsem zvyklá na trochu rychlejší tempo, vadilo mi, jak Ridley vykrádal sám sebe. Kosta příběhu je téměř stejná, Noomi Rapace je až nápadně podobná Sigourney, podivný android, o kterém si nejste jistý, jestli je svině nebo ne (ovšem Ash byl prvoplánový hajzl už od začátku, takže si nad ním tu hlavu tak lámat nemusíme), konec Promethea je směsice konce prvního a druhého Vetřelce... nemluvě o tom, že i pilota hrál černoch! A protože jsem viděla nejprve Promethea a ne Vetřelce, logicky mě Vetřelec baví mnohem méně, přičemž se musím neustále ptát sama sebe, proč Ridley natočil jeden film dvakrát....

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Ale jo, dá se, když se to tak vezme, je to takový příjemný, zábavný balast fungující jako vhodná letní vycpávka v době okurkové sezóny. U těchto Třech mušketýrů platí pravidlo, že čím déle se na to díváte, tak si na to čím dál tím více zvyknete, načež vám už ani nepřijde, že to není zase tak dobrý seriál. Každý díl se dá zábavnou formou dokonale rozporcovat na vtipné večerní revue. Ovšem i když nejsem divák zatížený či nějak poznamenaný literárním originálem, nemůžu prostě říct, že by to byl dobrý seriál. Má své plusy (hudba, někteří herci, zpracování titulků, které mě teda občas solidně matou), ale stejně je na tom, i přes veškerou snahu, vidět, jak je seriál český. Kdyby titulek zněl "Tři zbrojnoši" tak neřeknu ani bů a budu se královsky bavit, ale když trvají na Třech mušketýrech, přičemž je každý díl prošpikovaný spoustou historických blábolů a nesmyslů... Nejenom, že D'artagnan zná v roce 1630 pojem "exaktní věda", ale dokonce ho umí i správně použít (což v současnosti 90% lidí ani neumí, ale koňák z Horní Dolní někde v Gaskoňsku ano), zkrátka celkově ti mušketýři působí spíše jako "Profesionálové" a vyšetřovalé z CSI v light verzi o 400 let dříve.Po první sérii ze mě nevymáčknou víc než 3*, ale snaha se cení. Uvidíme, kam se dohrabu ve druhé řadě.

Náhradnice (2011)

Překvapivě vtipná na první pohled jevící se blbost z největšího zapadákova Britských ostrovů. Černý suchý humor byl překvapivě vhodný na zaplněný nudného sobotního večera v rámci nešťastně sestavené kompilace desítky programů, které už jste buďto viděli, nebo vás absolutně nezajímají.

Total Recall (2012)

"Mám mnoho nápadníkov, v lásce som nestálá, píšu si do deníkov by som sa vyznala..." a Colin měl co dělat, aby sa vyznal. Jeho hra na klavír připomínala remake scény z Holek z porcelánu, ale tohle úsměvné cosi bylo na filmu vlastně milé a ne trapné. Proti akčním sci-fi nic nemám a nový Total Recall se mi vlastně líbil (ne že bych viděla starý a ani o to nestojím, protože Schwarzeneger prostě ani není herec), jen jsem se na něj dívala v době, kdy mě happy end nijak neoslnil, naopak mi tím Colin řekl, že ta kolonie bude mít vážný ekologický problém potravinové soběytačnosti :D

Amadeus (1984)

Dlouho jsem se filmu vyhýbala, protože mě děsilo skoro tříhodinové životopisné kostýmové drama. Během prvních deseti či patnácti minut jsem si říkala, že jsem udělala chybu a ukoušu se nudou. Naštěstí se stal zázrak, přeskočila tam jiskřička a ve výsledku jsem si několik dalších dní broukala Papagenu a Amadeovi osudné Confutatis. Ale abych to shrnula, film je prošpikovaný vážnou hudbou, scénickými výjevy z operních představení, kde se v podstatě děj nijak neposouvá kupředu, jsme jen svědky klasické opery a přesto to nenudí ani laika, kterému vážná hudba neříká ani "dobrý den". Filmu lze vytknout pouze jedno - a to prosím sypké vápno v dešti. Závěrem pak říkám, že boží mlýny zkrátka melou a Salieri dosáhl dostatečného za dosti učinění.