Lady Gaga: Paparazzi (2009) (hudební videoklip)

velice jsem ocenila začátek...konečně se našel někdo, kdo jí zabil

Hledání Země Nezemě (2004)

Průměrný, lehce nezajímavý film, který mě chvílemi docela nudil. Slyšela jsem, jak u toho všichni brečí. Asi jsem jediná, kdo ne. Nebrečela sjem ani u Titanicu a fakt se za to nestydím :D

Než si pro nás přijde (2007)

Musím ocenit ten námět, který dokáže člověku promluvit do duše, Otevřít mu oči, jak by měl smíšlet o svém životě, kdyby se někdy ocitl v takové situaci. Líbil se mi ten cynický humor Jacka Nicholsona na smrtelné posteli. Hlavně je v tom skryté poselství pro lidi, že člověk by si měl jít za svým cílem a splnit si ho, nehledě na to, kolik to stojí, zvláš´t, když umíráte. Moc jsem se bavila a na konci jsem dokonce uronila slzu.

Thor (2011)

Moc se mi to líbilo, doopravdy. Je to jedna z mála fantasy, co se mi takhle líbila. Triky a grafika byly naprosto super, říkala jsem si, kdyby to bylo i tady ve 3D, tak to musel být teda zážitek. I když Asgard z leteckého pohledu mi trochu připomínal Avatara a jiný záběr Atlantidu ze seriálu Stargate Atlantis :D, ale to jsou detaily, které mi nijak neznepříjemňovali zážitek z filmu. Kupodivu musím velice pochválit Američany, protože se málo kdy drží fakt a dalších věcí. Tady se drželi naprosto přesně severské mytologie, jména, funkce, postavy, osoby, charakter postav, dokonce i vzhled Odina, to všechno souhlasilo. Akorát není teda stoprocentní, zda obři z Jotunheimu byli doopravdy mraziví. O tom jsem zmínky nenašla. Jen tam na můj vkus bylo trochu málo vtipu, i když se tam vtipné scény nebo dialogy vyskytly. Mohlo jich být o trošku víc a to tomu ubírá jednu hvězdičku. Uvidíme, jaké ovoce přinese druhý díl.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

První díly byly super, originální a neokoukané hlášky, ale po několika řadách mě to přestalo bavit. Pořád to samé a podle mýho názoru to sklouzávalo do laciného humoru a trapných dovolených vydařené rodinky. Ale zaslouží si to 3 hvězdičky díky těm prvním řadám.

Bathory (2008)

Když jsem si poprvé pustila tenhle film, byla jsem zklamaná, že to není podle knižní předlohy od Nižnánského. Po druhé jsem měla jiný názor, jelikož jsem si prostudovala historická fakta a různé podklady. Dívala jsem se na to jinak a ocenila jsem, že se snažil ukázat pravdu a očistit tak realitu od legend a povídaček, které jsou trošku přitažené za vlasy. Ale i přesto je tu několik věcí, které bych vytkla. Celkový dojem z filmu mi kazili dva katoličtí mniši v podobě Jiřího Mádla a Bolka Polívky. Snaha o vtipné situace, kdy si tihle dva mniši hráli na dva geodety (chcete-li zeměměřiče) a vlastnili na tu dobu podivuhodné předměty, skákali z hradeb za pomocí padáku a kočka, co vyrábí elektřinu…to už je trochu přitažené za vlasy. Oproti tomu musím vyzdvihnout herecký výkon Anny Friel. Doopravdy se mi v tomhle filmu zalíbila a své role se dle mého názoru zhostila skvěle. Drastické změny nálad, záchvat šílenství v kontrastu s milující ženou a matkou či trpící obětí ve své době. Jenže je tady i další bohužel. Stopáž filmu mě zpočátku těšila, ale později velice zklamala. Nemohla jsem se dočkat, až bude konec. Mohlo to být klidně o 20 minut kratší. Zrychlil by se děj a film by se stal svižnějším. Ale i to by tomu moc nepomohlo, protože návaznost mezi určitými scénami mi přišla mnohdy až násilná. Jak by se řeklo „hrc, prc“. Nebyla jsem si jistá, co je sen, co má být realita, co jen halucinace, pak najednou z toho skok na hostinu na hradě či do opery ve vídeňském sále. Možná to byl úmysl, aby se divák vcítil do jejích pocitů, kdy sama nerozeznávala skutečnost od snu, ale mě to na tom filmu vadilo. Proto dávám průměrné 3 hvězdičky.

Slunce, seno, jahody (1983)

Všimla jsem si tu, že plno lidí hodnotí tenhle film spíše záporně a při hodnocení se drží silně při zemi. Myslím si, že si tak ostrou kritiku a odsuzování nezaslouží. Lidový humor Zdeňka Trošky je v téhle trilogii, nejenom v tomto díle, naprosto skvělý a dokonale použitý. Ono to totiž takhle na venkově a v malých vískách vypadá. Člověk by řekl, že v dnešní době už je to takřka nemožné, ale přece jenom takové vesnice jsou. Já vím, o čem mluvím. Ne že bych z nějaké pocházela, ale v mém okolí se jich dost nachází. Stejně tak jako v posledním díle trilogie – Slunce, seno, erotika – když se dělali a podnikali zájezdy od JZD, vypadalo to podobně. Myslím, že Zdeněk Troška chtěl právě na tohle poukázat, že lidé z venkova se chtějí chovat světově, ale místo toho se chovají jako burani a jen víc upozorňují na to, že jsou odněkud z Kotěhůlek. Beru to realisticky, protože to kolem sebe vidím a doopravdy se mi líbí pohotovost replik, které ve filmu zazněly. Je to jedna z mála komedií, kde skoro pokaždé najdu nějaký nový vtip, který jsem před tím nezaznamenala. Beru to jako takové skryté kouzlo dobré komedie. A proto dávám 100%.

Muž z Acapulca (1973)

Jedna z nejlepších komedií, které jsem ve svém životě viděla. Vtip dokonale zasazený do každé situace či scény, a přesto si to zachovává určitou grácii a nesklouzává do laciné sprosté komedie. Hudba byla skvěle zvolena. Plná mexických rytmů a melodií, a když se člověk pozorně zaposlouchá, dokáže se uvolnit, na nic nemyslet a dokonce může mít i pocit, že je doopravdy v Mexiku, tak jak to bylo řečeno ve filmu. Jean Paul Belmondo je v téhle roli jedinečný. Uválený a chvílemi i neurotický spisovatel, kterému pšenka moc nekvete a naproti téhle stránce stojí urostlý muž v dokonalém obleku, který vypadá dokonale při každé situaci a disponuje mnohými dovednostmi. Co bych ale vyzdvihla je český dabing. Originál ubíral na vtipu skoro ve všech scénách. Hlas Ariany (původně tedy Tatiany) je hluboký, hrubý, neženský a poznamenaný kouřením a oproti ní Bob vlastní na muže docela vysoko položený hlas. A řekla bych, že i český překlad dodává v některých úsecích více vtipu, než originál. Například – terorista na letišti byl zasažen granátem a v původním znění byl z Albánie. Jenže v době, kdy byl film předabován, tak Česká Republika byla v době sovětského svazu za dobře s Albánií a proto dabing zvolil cizí neznámou zem Marinovenetu. A to jsem se ještě nezmínila o prolínání reality kolem spisovatele a fikce z jeho tvorby. Mám tedy namysli elektrikáře a instalatéra, ale největší překvapení je, když se najednou uprostřed bitky na pláži objeví paní na uklízení s vysavačem. Takže bezpochyby 100%.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Po prvním díle jsem se cítila docela rozpačitě a nevěděla jsem, co si o tom pořádně myslet. Ale něco mě nutilo se podívat na další díl. A ten mě přímo pohltil, zatáhl do děje, že jsem během pár dnů shlédla celou řadu. Když opomenu první díl, tak to byla nejlepší řada ze 4 dosud natočených. Měla to pravé detektivní tajemno, které mě nutilo se dívat dál, drželo mě v nejistotě a do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah, do poslední chvíle jsem nevěděla, na čem jsem. To na tom bylo to nejlepší. Takže první řada 100%. Naopak druhá řada mi přišla jako nejpitomější. Šílená Marry Anne (která mi nebyla ani trochu sympatická), suflé z lidského srdce a nezřízené swingers party kolem ohně…to už na mě bylo trochu moc. Závěrečná scéna s Marry Anne byla taky dost přitažená za vlasy, kdy se Sam promění v bílého býka. Tuhle scénu jsem přijímala s rozporuplnými pocity. Je tam ale několik scén, které mě pobavily, a ve kterých figuroval zejména Eric Northman. Například scéna s melírem, scéna v obchodě s Billem či scéna z poslední dílu, kdy si dělal zálusk na děti Arlene. Druhá řada si proto vysloužila jen 80%. Co ale ztrácela druhá řada, to měla třetí řada. Russel Edington byla skvěle zvolená postava disponující vlastním smyslem pro humor. Šílený a krutý, ale přesto charakter, který oživoval všech 12 dílů (a jak je vidno, udělá tak ještě jednou v 5. řadě). Takže 98%, jelikož Sookie mi tu byla extrémně protivná. No a prozatím poslední čtvrtá řada je směs toho dobrého, co měla první a třetí řada, a toho šíleného, což vlastnila druhá řada. Sabat čarodějnic, teplý zdravotní bratr ze zdravotní léčebny, který ovládá temnou magii, média, Antonia…těch šíleností je tam dost. Ale všechno jen vylepšuje Ericova situace. Konečně jsem se dočkala situací, kdy se začal vztah Sookie a Erica vyvíjet. Navíc jeho vygumovanost okořenila scény, ve kterých se objevoval. Nikdo nikdy do téhle doby neviděl, jak se omlouvá, prosí, děkuje, nechce spát sám. Vždycky jsme ho znali jako bezcharakterního, mazaného neřáda, který vždycky dostane to, co chce a je mu jedno, jak toho dosáhne. Takže bych 4. Řadě dala 90%. Děj by se totiž dal klidně shrnout do několika dílů a ve zbytku by se klidně mohl rozběhnout děj kolem Russela, i když je to tedy náplň budoucí páté série. Na to si budeme muset počkat. Ale abych to celé shrnula. Líbí se mi naturalistické zobrazení erotických i násilných scén. Některé z nich ve mně dokonce vyvolaly pocity nechuti, odporu a bolesti (např. v první sérii, když magistr nechal vytrhnout špičáky jinému upírovi). Nakonec ještě pár slov k hlavní postavě – Sookie. Přijde mi už nenormální, jak každý chlap, který se objeví v její blízkosti, se do ní okamžitě zamiluje, zabouchne a touží po ní. A hlavně ani jeden z nich není normální. Alicde, Bill, Eric…kdo bude další? Kdyby Jason nebyl její bratr, asi by i on mohl jít do fronty.