Dobrý ročník (2006)

Skvělý pohodový film, s jemným humorem, který nikoho nemůže urazit (až možná na pár cyklistů :D). Barvy, slunce a teplo, které z toho vyzařuje...to je lék v zimních měsících. Když máte hlavu plnou práce a problémů a jste pod tlakem, je to výborný film na zrelaxování, vypnutí...a oblast Provance, která se tam objevuje, celkový dojem z klidu a pohody jen podtrhuje.

Šmoulové (1981) (seriál)

Jo, dokonce jsem psala do televize řediteli, jako malý dítě, kdy budou zase dávat Šmouly. Nejlepší byly ty, kde Taťku Šmoulu nadaboval pan Brodský...ted už ty nový nestojí za nic, neznámí cizí šmoulové, cizí hlasy v dabingu...jsem věrná prvním dílům :)

Šťastný Luke - Daisy Town (1971)

Skvělá komedie. Vtípky a hlášky pro děti i dospělé, jednoduše pro každý věk. Líbí se mi, jak některý vtipy jsou tak trochu schovaný. Stačí si jen trochu všímat a vidí nějakou drobnost, která ho rozesměje. že třeba kůň podvádí v šachách a tak dále, kdybych měla vyjmenovávat všechno, jsem tu donekonečně.

Dovolená s Andělem (1952)

Vy se na to koukáte špatně. Tehdy to mysleli smrtelně vážně, ale když se na to koukáte s nadhledem, tak je to úžasná fraška na téma socialismus, komunismus a vše, co k tomu patřilo. Bavím se u toho pořád. Když to berete vážně, jako to bylo myšleno tenkrát, tak se nedivte, že se vám to nelíbí

Mumínci (1990) (seriál)

Už je to hezkejch pár let, co jsem se na tuhle pohádku dívala. Ale i tak nedokážu vymazat některé vzpomínky nebo pocity. Chvílemi mě to opravdu děsilo. Na první pohled roztomilý Mumínek, který je vzdáleně podobný malému hrošíkovi a Šňupálek, o kterém jsem si vždycky myslela, že to je jen nějakej kluk (teprve loni jsem zjistila, že není) a najednou se objeví druhý pohled...totální psycho, nádech severské insomnie, která na vás po čase dolehne a prvky hororu. Vzpomínám si, jak mě šíleně děsily ty divný tvorové na ostrově, co se při bouřce vlnily a vypadaly jako nudle. A abych nezapomněla na tu divnou obrovitou šedivou věc, která roznášela mráz a smrt. Fuj. Ještě teď z toho mám špatný pocit.ALe i přes to všechno jsem je měla ráda. Většinou to bylo veselé, plné optimismu a hlavně pžíjemně barevné s parádními úvodními titulky

Tootsie (1982)

Absolutní pecka. Obdivuju fakt, jak se Dustin dokázal tak přesvědčivě vctít do role ženy. Ale nejlepší jsou momenty, kdy se na první pohled křehká žena projeví jako obhroublý muž. Už dlouho jsem ten film neviděla a myslím, že se k němu velice brzy a s chutí vrátím. Protože obsahuje další jedinečné kouzlo vtipu a dobré komedie. Protože i po stý vás to nepřestane bavit.

Zoolander (2001)

Po tom, co jsem to viděla, mě fakt neskutečně zaráží chování modelů. V životě jsem si nemyslela, že to může být mnohem horší než moje představa. Je to průměr, ale že bych se zrovna popadala za břicho se říct nedá. Snad ještě nevtipnější mi na tom přišlo, jak se sami odbouchli na benzínce.

Dvanáct do tuctu (2003)

Komedie tohohle typu nemusím...zvlášt scény, kdy má bejt nadmíru vtipný, když se někdo pozvrací a někdo další si na tom vymele hubu. Jenže není divu, že američani točí takové filmy...oni jsou totiž dost na hlavu na to, aby někdo v Americe měl takovou rodinu

Melancholie (2011)

Dvě hvězdičky dávám jen tak leda za střih, kameru a herecké obsazení. Asi jsem hold blbá, ale ten film jsem fakt nepochopila. Kdybych si nepřečetla o čem to má být, tak to nevím do teď. Už jen proto, že na mym pc nebyla žádná rudá hvězda vidět na tom nebi. Pořád jsem nechápala o co tam má jít. Samý hrc prc někam. Nevěsta se tvářila jako když kousala šťovík, furt jí nic nebylo pod nos a scéna, že se prostě sebrala z hostiny a šla "pokropit" golfovej trávník....no jak jsem řekla, asi jsem fakt blbá. Po hodině jsem toho měla dost. Protože jediný, na co se ještě tak daleko koukat byl Alexander Skarsgård...ten pak v půlce filmu odešel a druhá část byla o její sestře, která mi byla krajně nesympatická...no jak jsem řekla, asi jsem hold blbá a nemám mozek na tak vrcholně intelektuální dílo...