Rudá volavka (2018)

V hororu zavřu oči, protože se nechci leknout, ale tady jsem zavřela oči a zacpala si uši, protože jsem některé věci už nevydržela. Horor je fikce, tohle je realita. V Rusku denní chleba, i když se jistě najdou tací, co budou tvrdit opak. Drsný, emočně okleštěný film, stejně jako to Rusko dovedlo za doby Stalina a jak to jisté složky jen s jinou zkratkou dovedou opět. Síla.

Viktorie a Abdul (2017)

Nadchnout někoho indickou exotikou je poměrně snadné, tím spíš když se do ní Victorie nikdy nepodívala a nedovedla si nic z toho ani představit. Hrozně milý, krásně dojemný příběh.

Batman začíná (2005)

Jsme jakože někde v Tibetu nebo tak něco, ale všichni moc dobře víme, že štáb se klepe na Islandu u ledovcového jezera. Liam se naučil učit ve Star Wars, takže proč nedělat totéž i tady. A sotva Bale spadne pod led, učešou ho na blbečka jako Evžena Humla. Ačkoli je Kristián pro Bruce nejlepší volbou ze všech předchozích, aktuálních i budoucích... pořád je Batman prostě naivní trubka, když si myslí, že ho ochraptělého nikdo nepozná.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

"Umlátíme vás vlídností"... zrovna od nich ta věta skutečně sedí. Je to divný kříženec Stepfordu a Zoufalých manželek. Po dvou dílech můžu říct leda tohle - dejte mi někdo Reesin a Nicolin šatník :D

Vanilkové nebe (2001)

Naruby, nahoru, dolů, pak to zas hodíme naruby a to tolikrát dokola, aby celá věc neměla vůbec žádný smysl a ztratila i to málo logiky. Utahaná nuda. Nejlépe do toho auta posadit všechny a poslat je z mostu dolů čumákem napřed.

Equilibrium (2002)

Na první pohled si člověk řekne, jsme na Toláně s nacistickým spratkem za zadkem. Equilibrium je ale takový výsledek Hitlerovi a Stalinovi představy. Fašisticky přesné, korektní, funkcionalismem připomíná model Třetí říše pod plastovým poklopem. Klerici jsou jen ekvivalentem tajné moskevské policie. Slepě poslušné emočně mrtvé schránky s kvérem u ruky. A ty přitažené bojové scénky, tak jsou tuplem prča! :D

Vlasy (1979)

Jsou filmy, u kterých vám na začátku prolétne hlavou, jestli vás to bude vůbec bavit. Zvlášt když je to tak děsně populární a uznávaný film. Ve svém žánru vlastně klasika. A pak zhruba prvních patnáct minut budí rozpaky a po nich se nakonec něco zlomí a film už nevypnete. Na konci si pak s hlubokým uznáním posmrkáte do kapesníku, i když jste se tomu chtěli vyhnout, protože ten světem uznávaný "kult" stvořil človíček z Čech a posadil s ním Ameriku na prdel.

Padesát odstínů temnoty (2017)

"A to je zas co?" Řekla Studénková ve S tebou mě baví svět a já teď. Natočit dvě nudný hodiny o ničem... vážně hitovka. A pak ještě stejný dialog jako na konci Podnikavé dívky. Zííííííííív. Ale jen na to choďte, takových chlapů po světě určitě ještě běhá, že jo :D ....

Věčně mladá (2015)

Blake oblékaly s přihlédnutím k nestárnoucí Adaline, decentně, trochu retro, přesto nevšedně a v dnešní době nanejvýš nádherně. Tématika nestárnutí je klasická od doby bájné antické Ió. Protože není horšího trestu než vidět stárnout a umírat naše nejbližší. Ale ženská je pořád jen ženská. Relativně fádní, klišoidní téma zpracované v příjemném, milém filmu.