Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Ani jeden, ze tří dílů Hobita, od Petera Jacksona, se nemůže ani po kotníky rovnat trojici dílů, jakou je LotR, přičemž ten první, kde se seznámíme s Bilbem, je nejsilnější. Více baladický příběh. Pro mě moc počítačové grafiky a málo Nového Zélandu. Třetí díl, se sice odehrává prakticky na jedné úrovni, hora a město, ležící nedaleko. Neuspokojivý "konec" se Sauronem, potažmo se Sarumanem. Nádherná Evangeline, jako elfa uspěla. Někdy jsem žasl, nad akrobatem Legolasem. Štít, použitý jako skateboard nepřekonán. Souboj, mezi Azogem a Thorinem, byl malým zpestřením nijak nevýrazného děje. Dále film doprovázelo několik logických chyb, kterých si divák, který má pět pohromadě, musel všimnout. Já nad tím mávám rukou, a říkám, jsme jen lidé, žádní dokonalí elfové. Určitě bych Hobita bral, jako velmi předraženou pohádku pro naše ratolesti. V dospělém světě, naplno nikdy bodovat nebude.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

I pro Scotta velké sousto, které nedokázal zvládnout. Dvě hlavní herecké role, byly obsazené velkými jmény. V poslední době jméno Ridley Scott, zapadá svými režisérskými výkony, postupně níž. Nemohu sice porovnávat animovaného Prince Egyptského, s tím hraným, co se týče hereckých výkonů, ale scénář byl stejný. Princ Egyptský, pro mě zůstane navždy, jedním z nejlepších animovaných filmů všech dob, a dílo s Balem a Edgertonem, se mu nemůže vyrovnat, ani svým pojetím. Film postrádal především větší důraz, aby diváka něčím specifickým dojal. Aby v něm vyvolal pocit, že Hebrejci, byli skutečně 400 let otroky Egyptských vládců. Že žili pod bičem a neskutečnou tíhou přežít. V tomto filmu, by ani nemusel hrát Christian Bale, ale někdo, kdo by dostal podstatně nižší honorář. Mojžíš totiž nebyl na pravém místě. Edgerton byl nijaký. Čekal jsem, že jeho role poté, co mu zemře syn, bude mnohem více nenávistná, než byla. Čekal jsem epický fight, dvou "bratrů," kterého jsem se nedočkal. Chabé mávnutí dvou skvěle vypadajících mečů a to byl celý ten epický souboj dvou nesmiřitelných bratrů? Nesmiřitelných, to se snad ani říct nedá, byl to nijaký film a mě osobně, více uspával, než vybudil k pozornosti.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Vcelku příjemná komedie s Cobie Smulders (Jak jsem poznal vaši matku) a s Vincem Vaughnem. Herecky to asi nebude extratřída, ovšem našel jsem si na tom většinou pozitivní věci. Ať už to byl Ryan, nebo různé maličkosti, které to dělaly vtipnějším. Za mě lepší 3*.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Mou srdeční záležitostí byla a vždy bude Itálie, konkrétně Florencie 14.století. Už je to nějaký rok, co jsem přilnul k této době. Mladý Leonardo si svým důvtipem, drzostí, ale i velmi bystrým a tzv. renezancí, dokáže vypořádat s mnoha nástrahami a intrikami, které jsou namířené buď na jeho, nebo jeho blízké. Kdo chce naplno pochopit, co je to pojem "renezanční člověk", neměl by zahálet. Podoba města a kostýmy jsou skvostné. Snad přijde i 3.série.

Gotham (2014) (seriál)

Gotham je zvráceným a nejzkorumpovanějším městem. Dějí se tu věci, které by se nikde na světě dít neměly. Koho baví filmy o Batmanovi, tak tady si přijde na své. Seriál má svou potemnělou atmosféru. Nechybí mafiánský pohled na svět. Město ovládá mafie, která je v pozadí a v popředí jsou zkorumpovaní politici. Takže Gotham vlastně funguje na principu dnešního světa. Ono to tak ovšem bylo asi vždy. Věci se tu dějí pohledem komisaře Gordona, který je oblíbencem mladého Bruce Wayna, kterému v pilotním díle zastřelí rodiče, což Ti, kteří sledují filmy o Batmanovi již dávno ví. Jde tu o moc. Všichni chtějí vládnout Gothamu, popřípadě Arkhamu. Každý díl, řeší jiný případ, boj o moc a právo v podání Gordona. První série, se vyvíjí velmi nadějně.

Constantine (2014) (seriál)

Nový seriál, který jede na námět filmu z roku 2005, s Keanu Reevesem. Podobné mystické seriály mám v oblibě. Constantine mě svým pilotním dílem mile překvapil. V prvním díle se seznámíme s Johnem, uvidíme jeho strašáka minulosti, přítomnosti a zcela určitě i budoucnosti. Doufám, že si seriál udrží tempo a hlavně kvalitu. Doporučuji všem, které baví seriály s podobnými náměty.

Applikace (2014) (pořad)

Jsem moc vděčný za tento pořad o nových i starých appkách. Jedná se o herní, hudební, pracovní a různé jiné zábavné appky, které jsou schopné Vám usnadnit téměř cokoliv. Zkrátit cestu, najít si co kde je a jak se co dělá a podobné další věci. Iva je příjemným zpestřením sobotního poledního času a Mikoláš se tomu už nějakou dobu věnuje. Takže zkušenosti, které se proplétají s novými nápady, nebo prostě jen jak to vidí člověk, co v tom nemá celoživotní praxi. Těším se na každou sobotu. Soutěž na konci pořadu, u které nemusíte posílat žádné drahé sms a podobné, je taky velmi dobrá.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Je to vynikající hlavně v tom, že se zde řeší případy tak, jak se skutečně řeší. Nechybí mi tu žádný geniální Horacio a podobní. Ondřej Vetchý, jako vedoucí vyšetřování, Bolek Polívka jako zkušený a ostřílený kriminalista, který svými zkušenostmi přispívá jak jen to jde. Míra Vladyka opět v nejkomičtější roli, abychom neřešili jen Ty vraždy, znásilnění a tak dále, ale také abychom dostali trochu vtipu a zasmáli se. Miroslav Hanuš, jako ne zrovna oblíbený šéf kriminalistického týmu, který hodně věcí hlavně ku svému prospěchu. Blažek a Strach, působící, jako takový malý dvoučlenný tým, co se snaží rozlousknout závažné případy, které se v Praze a jejím okolí děly. Je to smutné, co lidé dělají, ať už kvůli svému prospěchu, nebo protože je k tomu někdo donutí, když už není jiná možnost. Například sám stát. Český seriál, který opravdu stojí za to, shlédnout a uvědomit si několik věcí. Vyvarovat se jich nebo si dát pozor na to, co děláme, nebo druzí dělají.

Konzultant (2013)

Dostal jsem toho málo. Nezáživné a na Scotta hodně slabé. Divil jsem se, proč je to slabě ohodnocené. Teď už to vím a přidávám se ke slabším hodnocením. Díváte se a stále nevíte na čem jste. O co tam vlastně jde? Kdo je kdo a do čeho se zapletl? Mnoho nezodpovězených otázek. Herecké obsazení super, a to je asi tak všechno. Nenapadá mě, za co bych měl dát lepší hodnocení, vážně ne.

Železná srdce (2014)

Především chci poděkovat za předpremiérovou projekci, redakci ČSFD. Dějově nijak obsáhlé dílo, ovšem zaujme Vás svou zarputilostí, obětováním se pro druhého a hlavně neústupností. Herecky hodně kvalitně obsazené a musím říci, že tam nebyla jediná špatná volba. Wardaddy Pitt jako táta tanku Sherman velí výbornou strategií, a i když mnohé nevypadá nikterak růžově, jeho nápady nedocházejí. Logan v roli zelenáče, ze kterého se stává muž, jak svými činy, tak prožitky ať už jsou jakkoliv děsivé.