Insidious (2010)

Někdo se snažil, aby ten film byl hodně mystický. Také, že je. Bohužel až moc. Tím, jak je přemystifikovaný, ztrácí smysl, ztrácí kouzlo a přestává vytvářet pravou hororovou atmosféru. Konec rozhodl o mém hodnocení. Je to jako na houpačce, ale tady někdo z té houpačky přepadl a už se těžko zvedá alespoň zpátky na nohy. Insidious, jako takový, nebudu brát vážně. Všechno je strašně přepracované. Jako kdyby jste měli vodu v kávě až příliš horkou a ona nestydla, ale naopak ještě víc by žhavila a žhavila. Ztratil jsem půvab a smyslnost Wanova díla.

Muž z oceli (2013)

Nač se zabývat a zdržovat tím, když byl Kal-El dítě, každý jistě dobře ten příběh zná a ví o čem to je. Takhle jsem si naprosto dokonale vysnil finálový boj, který se táhne celkem dlouho a tím myslím i ten předfinální. Té akce je tam tolik, že jsem byl nadšen. Potěšilo mě hlavně nezdržování se s ničím, žádné patlání, ale přímo rovné věci a postoje. Henry je pro tuhle roli skvělý, režisér Snyder? Klobouk dolů, skvělá práce přináší ovoce. Za absolutní vrchol považuji souboj, ve kterém Kal-El ztratí tak, jak pravil jeho nevlastní otec, ale tím, že ztratil i mnohem více získal. Ztratil lidské životy, naopak zachránil úplně vše. Mnohem lepší film než Avengers, a to mě mrzí že v nich Superman nemá žádné zastoupení. Parádička.

Temné nebe (2013)

Největší problém pro mě představuje víc osobnější kontakt s těmi tvory z jiného světa. Za celý film se Vám ukáží jen v rychlém záblesku a ani si s Vámi pomalu nepopovídají. Když srovnám tenhle film a film Čtvrtý druh, tak tohle je takový malý blábol, který mě zase tak moc nezaujal. Naštěstí film má jen hodinu a půl, takže se na to dá s klidem koukat. Ale té hororové a psychologické atmosféry tam bylo pramálo. To už je víc strašidelné Paranormal Activity.

Neobyčejný život Timothyho Greena (2012)

Optimistický, zajímavý a nijak nepřibarvený film. Hodně mě bavil závěr. Prvních 70% filmu je pro mě nijak zajímavých. Nezaujal mě chlapec z hlíny ani herecké výkony, nevyjímaje CJ Adamse. Režisér Hedges si to u mě v pohodě uhrál na 3 hvězdy s přehledem, ale žádnou noblesou, nebo citem. Osobně si nemyslím, že Joel mohl ze své pozice vytřískat více zápalu pro svou roli, dělal co mohl, ale on to nedokáže zachránit sám. Průměrný scénář, režie a výkony. Postrádal jsem jakousi vtipnou vložku. Je to film, který si jede svou cestu a od začátku do konce působí pořád stejně. Myslím, že tady to není vyloženě ani komedie ani drama a nebo mj nejoblíbenější fantasy žánr. Přišlo mi to chvílemi jako rodinná (ne)idyla. Chtěl jsem větší zápal pro hlavní postavu, ta se neztrácí a ani nevyniká, film postrádá vůdce, který by udával tempo a vysvobodil ho tak z černých vod. Za mě je to něco mezi šesti, sedmi body.

Chceš pěstí? (2013)

Nenašel jsem žádnou smysluplnost, zaujetí, dokonce žádné emoce. Nevyvolalo to ve mně vůbec nic, ani špetku emocí. Strašně rád jsem si zavzpomínal na X-mena, v podání Jamese McAvoye, protože tohle k jeho výkonům vůbec nesedí. Jo, akční film, dobrý, ale je to strašně suché a žádné osvěžení ani příchuť nevzešla takřka z ničeho. Ani ten scénář mě nijak neuchvátil. Typický podprůměrný film, s velkým ničím.

Šmejdi (2013)

Parádní dokumentová vložka. Je až neuvěřitelné, kam až jsou lidé schopni zajít. Krutá realita pro většinu důchodců. Na druhou stranu, vždyť oni si to dělají z větší části sami. Je přeci jasné, že na téhle dohodě, neboli svinském obchodu vydělat jakýmkoliv způsobem nelze. Tohle je prostě droga, droga pro starší občany. Divil jsem se, jak jsou schopni ponižovat a urážet. Dělají to opravdu z velké části jen pro pobavení. Tenhle dokument mimochodem pochází z mého bydliště, kterým je Hradec Králové a jeho okolí. Je potřeba opravdu netolerovat taková chování a už vůbec takové nabídky. Postavit se jim, a jednoduše říct, ne!

Za borovicovým hájem (2012)

Tady bude prostě za borce Ryan Gosling a nikdo jiný. Skvělý soundtrack v závěrečných titulcích.

Velká vánoční jízda (2011)

Bohužel, mně chyběl jakýkoliv nádech Vánoční atmosféry. Což o to, nepovedený film to není, dějově jistě celkem bohatý, ale atmosféra mě zklamala, hlavně proto, že jsem se na Arthur Christmas už rok těšil a když jsem ho sehnal, tak mně zbyly pouhé tři hvězdy, u mě s nějakých 65%. Kousek vtipu nechyběl, zábavní skřítci, včetně Santa Clause. Kladl bych větší důraz na Vánoce, než na více jak hodinové putování, za doručením dárku pro holčičku, co si přeje růžové kolo.

Na divoké vlně (2012)

Na tenhle film, ve vedlejší roli s Gerardem Butlerem jsem se dlouho těšil. Když Jay našel prkno a slepoval ho, došlo mi, na tohle jsem čekal! Normální vlny se sjíždí, když jde všechno dobře, ale velké vlny? To už je jiná hra. Sjíždíš je tehdy, když jde všechno špatně. Jay Moriarity 1978-2001.