Electrocuting an Elephant (1903)

Nevím, co na tohle říct... opravdu hodně morbidní... naštěstí toho nejde moc vidět... ale natočit něco takového... i v tehdejší době... fuj...

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Tak tohle pokračování bylo opravdu úplně zbytečné. Neříkám, mělo to i své klady: parádní efekty, herecké obsazení (hlavně to původní) a námět. Ale zbytek byl naprostá katastrofa. Úplně se vytratil vtip a jakási hravost, lehkost předchozích dílů (vždyť já se snad ani nezasmála). Změnilo se to v akční béčko s hezkými triky a bez špetky citu. Ačkoli mám předchozí díly docela ráda, na tenhle se opravdu pokusím rychle zapomenout. Je to škoda, protože potenciál to určitě mělo. Třeba se stane ještě zázrak a další dobrodružství v Peru se vrátí k starým dobrým časům:)

BrainStorm (2008) (TV film)

Milý, příjemný, lidský snímek, u kterého se mi ani nechce věřit, že je určen pouze pro televizní vysílání. Po druhém shlédnutí musím přidat hvězdičku za úžasný zážitek i napodruhé, což se mi moc často nestává. Na tomto filmu se mi líbilo snad všechno: herecké obsazení (R. Brzobohatý podává skvělý výkon a ani ostatní herci mu nezůstávají nic dlužni), nápad a provedení, vtip i vážnost, lehkost, jednoduchost a zároveň hloubka. Jiří Strach si mě získává stále víc. Rozhodně jsem tento film neviděla naposledy :) 90%

Sedmikrásky (1966)

Tohle bylo tak úchylné, až to bylo krásné! Vůbec se mi na to původně nechtělo dívat, začátek mi dal za pravdu a já se nachystala, že budu další hodinu sedět před televizí, číst si a občas mrknu na obrazovku, ale pak se něco stalo... nevím co, ale na tom nezáleží. Pak se to prostě rozjelo a já už od obrazovky oči neodtrhla. Normálně takové věci nesnáším, ale tohle mě chytlo (až na úplný závěr, který jsem nějak nepochopila:) Šílený smích, šílené nápady a kousky a ještě šílenější Vadí? Nevadí! 80%

Black Button (2007)

Hodně drsný filmeček o možnosti volby. Vřele doporučuji.

Poslední legie (2007)

Tak, co k tomu říct. Na film jsem se podívala kvůli svým oblíbeným hercům, které jsem zahlédla v ukázkách a ti mě rozhodně nezklamali. První polovina filmu mě opravdu nadchla, protože jsem tak dobrou podívanou vzhledem k nízkým hodnocením nečekala. Zbytek (hlavně ty bitvy) byl teda slabší, ale co. Historické filmy nemusím, tak to nemám moc s čím srovnávat. Jde mi hlavně o tu zábavu a já se bavila. Nevadí mi volná interpretace historických dat a legend o Artušovi už jsem viděla a četla tolik, že mi závěr přišel jen jako další hezká možná varianta příběhu. Až se budu chtít podívat na nějakou oddychovku, tak po tomhle filmu zase ráda sáhnu.

Rallye smrti (2008)

Fíííha, to byla ale jízda. Na tenhle další film s Jasonem Stathamem jsem těšila a dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Super akci. Samozřejmě to mělo nějaké mouchy, hlavně co se týče už tolikrát někde jinde viděného příběhu, který mi asi ze všeho nejvíc připomínal Running mana, který ale narozdíl od tohoto snímku moc nemusím, především z toho důvodu, že je to strašné zohavení mé oblíbené knížky od Stephena Kinga. Ale jinak musím říct, že ty závody opravdu stály za to a nemohla jsem odtrhnout oči od monitoru. A to jsem ten typ člověka, co automobilové honičky obvykle přetáčí, abych je měla rychle za sebou:). 80%

Jentl (1983)

To ale byla krása! Právě jsem shlédla nádherný film o tom, že všechno je možné, stačí mít odvahu a opravdu chtít. Hezký příběh je doprovázený písničkami, které nejsou jen nějaké vsuvky, ale pokračují ve vyprávění příběhu. Je to úžasný film o ženě bojující s konvencemi společnosti, ve které žije a nakonec vítězící. Posledních pět minut filmu zvedlo mé hodnocení na čistých 5*. Ta svoboda, naděje a čistota, která ze závěru dýchá je opravdu dechberoucí. Díky Barbro.

Zprávy TV Onion (2008)

Ještě teď si nejsem jistá, co si o tom všem mám myslet. Na jednu stranu geniální nápad uspořádat film jako televizní noviny: střídající se skeče a scénky jsou někdy dokonalými parodiemi na americký styl života a jindy bohužel jen trapnými vycpávkami "zpráv". Na druhou stranu mi tam chybí jakýkoli smysluplný děj a hlavně nějaká aspoň trochu rozumná pointa na závěr, který srazil mé hodnocení na 3*. Rozhodně ale jsem ráda, že jsem snímek objevila, protože párkrát jsem se opravdu od srdce zasmála a na některé scénky asi jen tak nezapomenu:) 60% ... zatím ...

Malý Rambo (2007)

WOW! Tak tohle pro mě bylo velkým překvapením. Čekala jsem dětskou parodii na Ramba a dočkala jsem se krásného, vtipného a dojemného příběhu o přátelství dvou zcela odlišných kluků. V tomto filmu o dětech, s dětmi pro dospělé mě úplně nadchli mladí herci (hlavně oba hlavní hrdinové), kteří hráli nádherně přirozeně, zatímco už teď, deset minut po shlédnutí filmu, si nevybavuju ani jednoho dospělého herce:). Přidělení plného počtu hvězdiček brání pouze příliš velký prostor věnovaný tomu francouzskému klukovi, který mi tam tak nějak vadil. Takže prozatím 85% a už se těším na další shlédnutí:)