Asterix a Obelix (1999)

Neviem si predstaviť, že by mohol hrať Asterixa niekto iný ako Christian Clavier a Obelixa niekto iný ako Gérard Depardieu. Proste skvelá francúzska komixová klasika, ktorá neomrzí ano po rokoch. Veľké plus je samozrejme aj Roberto Benigni, ktorý sa svojej postavy Detrtita ujal nezabudnuteľným spôsobom.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Viacej akcie v štýle street masacre, menej temnosti a krvilačnosti, ktorú ponúkol Paul W. S. Anderson, a práve preto je Resident Evil: Apocalypsa diel, ktorý sa u mňa radí na posledné miesto (okrem animovaného rozkladu).

Vřískot 2 (1997)

Opäť dávky napätia na aké divák čakal, vymykajúce sa všetkým podobným žánrom, ktorým dáva Vreskot jednoznačne na frak svojou originalitou, ktorá vošla do filmovej histórie a nezmazateľným písmom sa do nej zapísala. Hneď prvá scéna (kino) je Cravenovsky nadupaná a predpovedá skvelý zážitok. Výborné pokračovanie neprekonateľnej prvej časti.

Vřískot 3 (2000)

Z prvých troch dielov jednoznačne najslabší, no v každom prípade konštatujem, že Vreskot je pre mňa taká srdcovka, ktorá si nízke hodnotenie proste nezaslúži. Opäť tradične vygradovaný dej a dôstojné zavŕšenie skvelej dočasnej trilógie, vďaka svojmu dokonalému prvému dielu.

Roming (2007)

Najviac sa mi páči to, že keď Bolek Polívka používa všetky tie vulgarizmy, tak to znie skôr ako spisovný jazyk než ako niečo neslušné. On je taktiež jediný článok, vďaka ktorému sa Roming oplatí pozerať. No čo, nie je to tak po prvý raz a ani naposledy.

Krutá rasa (2006)

Originálny nápad, pár efektných záberov, krvilačnosť nad mieru.... zaujímavé je však to, že psi mi v pamäti zostali, zatiaľ čo herci sa mi z nej (až na Michelle Rodriguez) úplne vytratili. Proste si myslím, že kvalitu tohto filmu určujú zvieratá. :)

Pretty Woman (1990)

Pretty Woman je proste pojem, bavilo ma to ako dieťa a baví ma to aj teraz. Toto dielo nikdy nestratí na svojej originalite, a preto sa nemôže radiť medzi priemerné filmy.

Láska přes internet (1998)

Môžem mať veselú alebo smutnú náladu. Môžem byť šťastný alebo nešťastný. Môžem byť kľudný alebo nervózny, taký či onaký, no Láska cez internet je film, ktorý si mám chuť pozrieť v akej koľvek situácii. Atmosféra filmu je skvelá a to je pre mňa najdôležitejšie. Je jasné, že hlavnú zásluhu na tom majú Tom a Meg.

Božský Bruce (2003)

Keď som pred rokmi prvý raz videl scénku ako Jim Carrey mení slová na čítačke, tak som takmer vybuchol od smiechu. Škoda, že tu namiesto sentimentálnych gíčov nie je viac takýchto Carreyovských lahôdok.