U mě dobrý (2008)

Ach kam kráčíš český filme?!! Toho patosu je v něm poslední dobou stále více, dlouhé záběry na krajinu i ksichty, unylá doprovodná hudba, hořké zklamání. První polovinu filmu se nic nedělo a ve druhé se to vyřešilo.

Bony a klid (1987)

Ten film má děj, podložený dobou, a hlavně jede. Člověk se nenudí a nejednou se i zasměje. Předposlední Olmerův film na který se dalo koukat. Pak už jen zamávat praporem.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Prostě brutální sociální drama. Na tenhle film nezapomenete. Škoda, že se to nedá říct o volném pokračování Jak dopadají zoufalci?

Najal jsem si vraha (1990)

Muž bez minulosti byl milý, hezky zahraný a hlavně relativně vtipný film s pár dobrými hláškami. "Smlouvě" to chybělo. Křečovité ne/herecké výkony (těm se tak člověk mohl zasmát - zvláště když hl. hrdina se vrhal do postele s tou ženskou - nevím jestli Léaudovi táhlo s pusy, ale mohli se přece jen víc přitulit), zoufalé dialogy a strašně unylé. Klubové film mám rád, ale tady to bylo fakt slabé. Snad jen ten Joe Strummer, tak bych ho chtěl taky jednou potkat.

Ať vejde ten pravý (2008)

Moc moc pěkná noir romance. Jen nevím jestli byl distributor při smyslech, když přístupnost filmu ohodnotil pouze "Do 12-ti let nevhodný".

Brazil (1985)

Film si tak utahuje z byrokracie, že nakonec sama v reálném světě jeho film zabila a odkládala promítání filmu v USA dokud nenatočil méně pesimistický konec právě pro tamější distribuci - která už tak byla mizivá, jelikož filmu ani neudělali pořádnou reklamu. Film měl jít do kin na vánoce 1984 (tzv. na Orwellův rok), ale kvůli průtahům (výše uvedené a hádky o stopáž filmu) se tak stalo až o rok později (v USA). Pokaždé, když T. Gilliam uvede svůj nový film, tak na konec zahajovací řeči vždy nezapomene poznamenat : "Ale není tak dobrý jako Brazil." A já s ním souhlasím. (i když u 12-ti opic bych mu to asi rozmlouval)