Občanský průkaz (2010)

Po sérii vyčpělých HřeBejkovin svěží vánek na podobné téma v režii O. Trojana. Škoda jen toho "školního" výletu na Plastiky. Ty děcka jely ostře sledovaným motorákem spíš na chmel než na androšovský koncert.

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Po prvním dílu: Odpad. Klišé, patos a kýč. Pominu-li děj přitažený za vlasy a neskutečně ochotnické výkony vnoučka Rákosníčkové jak z nedělní polední pohádky, tak strašně tahala za uši rádoby hravá, ale hlavně neskutečně zbytečná přimixovaná hudba. Proč si mafián najímal na špinavou práci neznámé nevyzpytatelné bezďáky, když má spolehlivé gorily co bez dlouhých keců sprovodí ze světa jednoho z nich. Toyota Landcruiser je asi typické auto českých skorobabiček. Pomiňme že byla právnička a mohla si na něj vydělat, přesto bych ji raději viděl třeba ve Wartburgu. Naprostý nesmysl s nočním natáčením vraždy mobilem (Kostka natáčí nastojáka, ale v notebooku to je v perfektně kvalitním 16:9 takřka FullHD rozlišení), kdy musel být od mafiána asi tak metr. Završeno sladkým finále kdy chudáček vnouček dobře vsadil a vzápětí ihned bez jakýchkoliv obstrukcí inkasoval, aby vystřídal fáčko snad ještě po detektivu Tomsovi za fantomasovského Citroëna. Se divím, že s tím ještě neodjeli do západu slunce. Po druhém dílu: 1 hvězda - v kontextu televizní tvorby ČT. Obětoval jsem se. Děj byl uvěřitelnější a možná právě tohle měl být první díl, aby diváky zbytečně neodradil. Nicméně pár věcí tam dost tahalo za nohu - nějak se mi nechce věřit, že v nějakém zapadlém Kostelci (kde se nic neutají) mají gay klub, Preiss si tam klidně vrká na ulici s cukrářkou a hlavně se tam všude po městě motá Jiřka s poldíkem jako by je nikdo nemohl vidět. A ještě právě ten "nenápadný" Citroën. Preiss ale výborný, dokonce i stará Rákosníčková byla docela v poho. Jen ten polda vnouček.... Ten jako by byl "pohádkovej". Strašně mně provokuje jeho projev. Naivka, hodňousek a milášek. Po pátém dílu: 2,5 hvězdy Viděl jsem i 3. a 4. ale nestálo to za comment, furt dokola. Pátý díl mi ale vadil nejméně a měl docela logiku, tedy až na tu tipařku, to byla berlička. Celkově tedy milostivá 1*.

Kancl (2001) (seriál)

Zpočátku jsem byl zpracováním trochu zmaten a jaksi jsem nevěděl na co to vlastně koukám, jestli sitcom nebo reality show, ale zakrátko jsem se správně naladil a užíval si toho trapného slizouna, ještětřicátníka a jak má celý tento projekt do detailu promakaný. Líbí se a napodruhé ještě více. Bravo Británie O americkém remaku se radši zmiňovat nebudu.

Tři dny Kondora (1975)

Jako dobré, ale na dnešní dobu až moc statické. Takový Brubaker má větší švih..

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Nějaká ta vata se dá přežít, s odstupem času ji u takových Monty Pythonů najdu daleko víc. Dafide, ty si taky fajny synek. Výborný komentář: Crocuta.

Tichá bolest (1990)

Tenhle film mě vždycky dojme. A nasere.

Father Ted (1995) (seriál)

Není to vůbec špatné, ale pominu-li skečový Velkovlak tak jako sitcom je přece jen lepší IT Crowd. O pošucích v Black Books ani nemluvě.

Hlídač č. 47 (2008)

Oba herci v tomto filmu byli oceněni Lvem asi právem (resp. v rámci filmu OK, ale nevím jak v rámci hodnocení všech výkonů toho roku). Nicméně čekal jsem od toho daleko více. Zpracováním někde na úrovni toho lepšího z nedělní tvorby ČT, ale do kin bych to asi nepouštěl. Nechápu Hippymana a Hunta proč vyzdvihují Škorpíkovu hudbu, protože právě ta mi na filmu asi vadila nejvíce. Ucouraná, patetická, zbytečná, za uši trhající a skoro tak blbá jako v nové Nemocnici na kraji města. Do toho filmu se prostě nehodila. Zlatá pravidla Dogma 95.

Obvyklí podezřelí (1995)

Hodnocení slibovalo daleko více. Možná to kazil i dabing na TV Barrandov. První polovinu jsem se dost nudil, závěr byl sice překvapivý, ale z gauče jsem z toho nespadnul. Celé mi to přišlo svojí úrovní výkonů spíše na typ filmů, kde hraje Baldwin, než Spacey. Ale v rámci možností ....

Dáma na kolejích (1966)

Docela slušná sranda ovšem ideologicky zabarvená ve smyslu ženy jako věrného psa po boku svého pána. Feministky tímhle filmem asi hodně argumentují, že z ženských dělá totální blbky co by měly sklapnout uši, držet hubu a krok.