Hodina prasete (1993)

Po více než 10-ti letech od prvního zkouknutí mu musím hvězdu ubrat - za "televizní" atmosféru a za uši tahající angličtinu i rodilých Angličanů. Nějak málo přízvuku. Americká angličtina či francouzština by tomuhle filmu slušela více. Ale "Lizetka" byla fakt kusanec.

Donnie Darko (2001)

Dlouho už jsem neviděl tak dobrý film s atmosférou "Amerického nezávislého léta". Úroveň Filmového klubu ČT2 už dnes není co bývala před 10-15-ti lety (nebo aspoň rejžům a scénaristům došly nápady). Asi nejsem dost emo abych zcela pochopil konec, nicméně film mi velmi připomíná fantastické Malé kriminálníky od Surjika (tedy kam mi paměť po 11-ti letech sahá - musím to znovu vidět). Dobrý soundtrack (ostatně M. K. ho měli taky).

Conrack (1974)

Jednou stačilo. Na to že to mělo být podle skutečné události mi tam chyběl nějaký doslov jak to bylo s jejich osudy poté, a vůbec, že by si ve státech po vydání knihy nechávali takovou výspu Afriky jen tak by mi přišlo přitažené za vlasy.

Komedie s Klikou (1964)

"Opilecká serenáda" Vánoce, Vánoce přicházejí měla silný náboj a já myslím, že si to tenkrát všichni jaksepatří užili a docela rád bych tam v tu chvíli byl.

Ani stín podezření (1943)

Neskutečně naivní film a těžké zklamání. Zvláště naivní a nepochopitelné jednání rodiny mi kazilo dojem z celého už tak pomalého filmu. Třeba když neteř našli přidušenou v garáži vůbec neřešili jak se tam dostala a aproč to udělala, ani to že Charli měl klíč u sebe a sotva se holka trochu nadýchala čerstvého vzduch klidně si rodinka odjela na plánovanou přednášku a jí nechali napospas.

Nestyda (2008)

Tenhle ten směr v tvorbě českého filmu zdá se mi podivným. Patetická hudba a dlouhé záběry je v poslední době oblíbený trik filmařů, kteří již nemají co říci, resp. slabé, řídké dialogy a nakousnuté osudy. Navíc nepochybně došlo ke kiksu střihu, když záclony u rodičů Oskara již prý pověsila bývalá manželka Zuzana, jež tak ovšem učinila až o několik filmových minut později.

Babel (2006)

Chvílemi to bylo dost únavné. Amores Perros bylo o dost rychlejší a nesnažil se tolik o němé dlouhé umělecké záběry.

O rodičích a dětech (2007)

Milé překvapení v současné české tvorbě, skvělá dvojka Somra s Novotným. Zato tragické výkony Kostelného s Kroftovou. Kdyby ona nemluvila, byla by fajn. Kdyby on tam nehrál, bylo by ještě lépe. Tady si myslím Michálek s castingem ustřelil. Je přes podobu s Novotným přece jen a prostě vizáží moc starý na to, aby si chodil za maminkou pro 200 stovky na pivko. Jasně kdyby tam dal někoho mladšího, musela by být i představitelka přítelkyně Marty o dost mladší, pak už by ovšem Novotný působil úchylně že žije 5 let s 18-náctkou. V tomto směru mi to přišel trochu začarovaný kruh.

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Jako ano, ale čekal jsem od toho daleko více. Čvančarka byla na tu roli dredaté zpěvačky docela stará. Navíc by tak působila že má dost věcí na háku a pak je z ní taková intrikánka..... Že má matka malý důchod? Vždyť z něj táhla i hospodyni. Tak jako výmluva na komplikaci s odstěhováním dost neobstojí. A ten konec.... to ji exsnacha přišla litovat, nebo se ji tiše smát? Jsem z toho takový rozpolcený.

Vražda po našem (1966)

Hrušínský byl skvělý. "Ta dáma vedle.... No nic vážného. Nemusíte ji věnovat pozornost. Nezahraje si." :o))