Kněz je poděs (2007) odpad!

Blbost až běda.Jak Williamse zbožnuju tak ho i nesnáším v podobných rádoby vtipných kravinách.Předmanželský cirkus kolem svatby je jen pro diváky trpělivých povah,jako komedie se horko těžko chápe.Jediné čemu jsem schopný uvěřit že podobné "testy" jsou v Americe zřejmě normální protože ta země je užasná stejně jako dementní.

Mikulášovy patálie (2009)

Tohle se snad ani zfilmovat nedá,ale chápu že na to mají frantíci právo.Některé fory fungují,jiné ne.Potěšila učast Valerie Lemercier která si od Návštěvníků drží půvab a "dědek" Michel Galabru z četníků,ale jako celek film sporné,průměrné...

Mechanik zabiják (1972)

Skvělá klasika která ani po létech neomrzela ikdyž dneska působí trochu směšně.Stárnoucí nájemný vrah "zaučuje"mladého a je jen otázkou času kdy žák si troufne na mistra.Akce sedmdesátých let s Bronsonem je zárukou příjemně nostalgické zábavy stejně jako závěrečná scéna "zůčtování".Opět jeden z konců na které se nezapomíná!!!

Tajemství šifrovací věže (2007) (seriál)

Poláci když chcou dokážou natočit schopný seriál a nemusí dělat z nácků hlupáky jako v hovadině kapitán Kloss.Mínus hvězda za zbytečně dlouhou stopáž.

Útěk Ludvíka XVI. (2008)

Skvělý historický dokument o jednom nezdařeném utěku.Je zajímavé jak směsice náhod a zmatků pošlou krále Francie pronásledovaného revoluční lůzou pod sjíždějící ostří gilotiny.Bylo mi ho líto a docela jsem mu fandil.Myslím že je to i dobře zahrané ikdyž jde jen o rekonstrukci faktů.

Sláva (1989)

Výborné drama z konfliktu sever versus jih o jednotce složené pouze z barevných.Ikdyž ty bitvy jsou vedeny otřesným způsobem a devastační zranění není hezký pohled,závěrečný zbytečný utok na Fort Wagner nemá daleko k jatkům a patosu rádoby sebeobětování.Nejvíc upoutala scéna kdy je mladý černý dezertér v podání Denzela Washingtona za trest bičován ale jeho záda prozrazují že už je na takový trest zvyklý od předchozího "zaměstnavatele".Na ten jeho pohled a stékající slzu se nedá zapomenout!

Splašený vlak (1985)

Překvapivě výborný titul kterému vévodí lehce maniakalní Jon Voight a přihlouplý frajer Eric Roberts.Točit tohle musela být docela šichta.Rozjetá souprava bez strojvůdce působí děsivě a kouzelně zároven.Zimní počasí a poněkud nehostinná příroda okolo má taky svojí atmosféru.Svým způsobem takový Přejezd Kasandra 2...miluju vlaky!

Horká kaše (1988)

Užasná nostalgie v jinak příšerném filmu.Docela by mě zajímalo jak na natáčení vzpomíná ještě tehdy náctiletá Lucie Benešová.Počítám že scéna znásilnění ji zrovna netěšila.A co dělaj ti kluci-neherci dneska...To celé má dnes hodnotu spíše dokumentární.

Muž a jeho pes (2008)

Pan Belmondo je už pán v letech a tak asi těžko po něm chtít aby honil gaunery po střechách,střílel ze zbraní všech možných ráží a smykoval ve vytuněných autech ale rozloučit se s hereckou kariérou nudně vlečícím se sentimentálním cancem....no nevím.Navíc jde o předělaný italský film z roku 1953.Vrásky mu sluší ale smutná story důchodce o trpkém podzimu života brzo omrzí.A o kdovíjakém hereckém prostoru se při vší uctě mluvit nedá.Takže jediné co potěší je jeho voříšek který to "zahrál" na jedničku a oblíbí si ho nejeden ne-pejskař.Taky známé tváře ve vedlejších rolích,Peyrak z Angeliky je k nepoznání.Jako celek však slabota,možná to ocením v pokročilejším věku.