Procitnutí v Garden State (2004)

Nebudu používat výborný film, použiju opravdu pěkný a příjemný film. Zach Braff a roztomile ztřeštěná Natalie nádherná kombinace. Nenechte si tak pěkný film ujít!

Alexander Veliký (2004)

Na tento film, musíte mít náladu. Nedoporučuji ho na nedělní odpoledne, protože je stejně nudné jako tento film. Spíše tak pondělní večer. Colin Farell občas ze sebe tak tlačí na pilu, že si myslím, že se z toho pos***! A ty je jeho pohledy, nevím jestli je to zděšení nebo kolika! Tenhle film nemá prostě atmosféru a "grády"!

Andělé a démoni (2009)

Kdyby to nebylo zfilmované podle knižního bestseleru a nebylo by druhým dobrodružstvím Roberta L. (Tom Hanks), byla podle mě kritika trochu mírnější. Tenhle film považuji za celkem povedený. Bylo předem jasné, že Ron H. nedokáže přenést na filmové plátno celou knihu, a tak přenesl jen to, co považoval za nutné a dávalo to přece jen nějaký smysl. Tom Hanks nepředvádí profesora tak kýčovitě jako v Šifře mistra Leonarda. Dále také stojí poznamenat, že Ewan M. předvedl v roli kamerlenga opravdu dobrý výkon. Nebál bych se říct, že v tomhle filmu Ewan MecGreagor přehrál Toma Hankse. Taky musím uznat, že po zhlédnutí toho filmu uvažuji o cestě do Vatikánu, protože to chvilkami vypadalo jako propagační video památek Říma a Vatikánu, prostě kamera byla vždy tam, kde je památka nejkrásnější . Scéna, kdy kamerlengo odlétá helikoptérou, je přesný důkaz toho, že správný výběr hudby dokáže ze scény vytáhnout maximum. Ano, Hans Zimmer, nezklame.. Pokud máte rádi mysteriózní thrillery, je tohle správná volba. Tom Hanks, Ewan MecGreagor a Ron Howard odvedli stejně dobrou práci jako Hans Zimmer na soundtracku!

30 dní dlouhá noc (2007)

Konečně po dlouhé době horor s upíry, který má grády a správnou atmosféru. Tento film rozhodně nestojí jen na krásné tvářičce Joshe Hartnetta, ale i na ostatních hercích, včetně těch, kteří ztvárňují upíry. Temná atmosféra je cítit celý filmem a „lekačky“ fungují, jak mají! Je to horor, při kterém víte, co se děje na plátně. Kamera a střih míří a směřují film tam, kde ho chcete mít, žádné zběsilé stříhání „sem tam“, že nevíte, kdo je „záporák“ a kdo ne. Co se týče konce tohoto filmu, není to ten typ hororů, kde si konec poskládáte během prvních 30 minut. Občas se mě zdá, že se Josh hledá, jakoby nevěděl, co má hrát, i když to byl třeba účel režiséra Sleda, a těším se rozhodně na jeho další film.

Johanka z Arku (1999)

Komentář k tomuto filmu píšu po třetím zhlédnutí. Musím uznat, že Milla Jovovich zahrála Johanku dobře, leč pro někoho hystericky a až moc vyšinutým dojmem. Myslím, že Luc Millu směřoval správným směrem a dal tomuto filmu a legendě nový rozměr. Vincent Cassel stejně jako John Malkovich se do své role skvěle vcítili a zahráli ji se stejnou nadsázkou vyšinutosti jak Milla Jovovich. Rozhovory s Dustinem Hoffmanem, o kterém nevíte, koho ztvárňuje, jsou ukázkou toho, že tento film není na jedno zhlédnutí. Bojové scény jsou pěkně ztvárněné, stejně tak jako dobové kostýmy. Luc ukázal jako v 5 elementu, že má styl pro výtvarné ztvárnění a také správný výběr hudby. A tak nechutné církevní hodnostáře taky jen tak někde neuvidíte. Tento film není klasickým historickým filmem a jeho psychologická stránka děla to, proč tenhle film je nutné vidět minimálně dvakrát.

Zombieland (2009)

Co má Zombieland a Úsvit mrtvých společného? Nejlepší zombie filmy posledních let. Občas decentně dochází filmu dech, ale bavíte se až do konce. Pravidla pro přežití jsou úžasná, více užásnější je ale pro mě scéna se zastřelním Billa Muraye :D

Rok jedna (2009)

Dobrý námět na komedii, bohužel špatně předený na plátno. Jack Black nepřkvapil, jen některé vtípky mě donutily se občas usmát, proto dávám jen 2 hvězdičky. Více opravdu nemůžu dát...ani kvůli sympatické Juno Temple!

Hellboy (2004)

Del toro dokázal na plátno převést nejenom komiksovou postavu ale také silný děj. Nejlepší komiksová adaptace, která je korunována naprostým hereckým překvapením v podání Rona P. Rasputin (Karel Roden) pracuje pro nacisty. A ta úvodní sekvence je neuvěřitelná. Roden je jediný herec z ČR, který opravdu patří do Hollywoodu a určitě se může rovnat tamním Ačkovým hercům. Del toro dal lidskost tvoru, který by ji ani neměl mít. A Hellboy dal filmové světu bezesporu nejlepší zahraný komiks!

Pokémon: První film (1998)

Nemá smysl tento film hodnotit z pohledu dneška, kdy polovina dětí nevím co to je Pokemon. Prostě ta doba je pryč.Byl první a povedený! Ted bych si to nepustil, ale tehdy to bylo famózní. Vím, že někteří to hodnotí špatně jen kvůli názvu Pokemon. Jen bych chtěl vědět, kolik z vás to ve skutečnosti vidělo. Není to film pro člověka, který teď řeší jaké auto koupí, a možná ani ne pro dnešní děti. Nezasáhla je Pokemánie. Ale na tu dobu to byl graficky a dobře odvedený počin, včetně příběhu. Další díly sem neviděl, jelikož mě už nezajímaly. Ale rozhodně neodsuzuji.