Méďa (2012)

Mimo jedné, nebo dvou, opravdu vtipných hlášek, je to veskrze nuda a předvídatelná srajda. 2* a už o tom nebudeme mluvit.

Oko bere (2008)

Je to ryze průměrná, ničím vyloženě zajímavá a od začátku prokouknutelná emerická story s nepříliš oslnivými hereckými výkony. Za mě tudíž 3 bludišťáci.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Mad Max nikdy nebyl tak úplně můj šálek kávy a nejnovější díl není výjimkou. Takže 3* a víc ani prd.

Terminator Genisys (2015)

Miluju první dva díly. A proto musím s lítostí prohlásit, že nejnovější Terminator je jedna velká naleštěná sračka. Pár postřehů, které jsem si sepsal v průběhu sledování - Arnold nemá tolik mluvit. Arnold nemá dělat vtipy (až na výjimky). Arnold se totiž má chovat jako stroj, ne jako tak trochu kovovější strejda od vedle. Takovýhle film nemá být protknut komediální nití. Takovýhle film může mít romantický příběh, ale rozhodně ne takový jaký je v něm předveden - měl by si vzít příklad z prvního a druhého dílu. Je to celé takové načinčané a teplé (nebo minimálně vlažné), kdežto dvojka byla surová a chladná jako ocel - a přesně taková má parádní sci-fi být. Na druhou stranu to mělo některé dobré nápady (SPOILER ALERT!) - kyselina na T-1000, velká puška schopná odrovnat T-800, nebo třeba T-1000 oživující T-800. Celá posranost toho filmu byla názorně partná ve scéně (SPOILER ALERT!) kdy Arnolda John vyhodil z autobusu a on přistál na kopotě policejního auta. Následující monolog "Nice to see you, get out" a záběr na stojícího policajta vedle auta, se kterým Arnold právě odjíždí, je tristní. Proč? Jak by to asi vypadalo ve dvojce. Opravdu by se konal monolog, nebo by byl policajt vyhozen z auta při první příležitosti předním oknem? Je to k pláči. Suma sumárum - je to plivanec do ksichtu všem pravověrným milovníkům dvou původních dílů, ale koukat se na to dá. Jednou. 2*

Nickyho rodina (2011)

Nemyslím si, že lze vzhledem k osobě hlavního aktérova dát filmu méně než 5*.

Zmizelá (2014)

Ale jo, špatné to nebylo, ale... Něco tomu zkrátka chybělo. Děj byl překombinovaný, takže nikdo do určité chvíle vlastně nevěděl o co komu jde. Pak bum, něco málo se vysvětlilo a následně se jelo zase na další vlně. Popravdě - moc mě to nebavilo a místy celkem i sralo. Takže 3*

Slídil (2014)

Velmi milé překvapení - neokoukaná zápletka, vynikající Jake Gyllenhaal a atraktivní prostředí = zasloužené 4*.

La cara oculta (2011)

SPOILER ALERT - Hlavní protagonistka si takřka nic nedělá z toho, že se svou vlastní demencí zavře do komory, kde dozajista za několik dní zaklepe brkem, leč na druhou stranu se může emočně potentočkovat když přes zrcadlo vidí jak její milý pígluje nově dorazivší model. To mi hlava nebere. A celý film se nese v obdobném, naivně přiblblém duchu. Tři hvězdičky a to přimhouřím jedno oko.

Metro Manila (2013)

Huh, tak tohle bylo opravdu tvrdé a syrové. Místy je to sice naivní, ale i tak to jako celek docela dobře hraje. Konec je taknějak očekávaný, ale v něčem přeci jen překvapí. 3,5* a ať nežeru, tak jako obvykle zaokrouhlím směrem nahoru.

Ex Machina (2014)

Slabší 4*, ale i tak velmi příjemné a koukatelné, byť místy zbytečné zdlouhavé a rozvleklé.