Diktátor (1940)

Zlaté opojení (1925)

Moderní doba (1936)

Kid (1921)

Mně a mým dětem (6 a 11 let) se to moc líbilo.

Chaplin spravuje zuby (1914)

Mám rád filmy od Chaplina, ale toto se fakt nepovedlo, nebo to není nadčasové.

Nebe a dudy (1941)

Dojemné, dojemné dojemné.

Kurýr (2002)

Je mi z toho všeho nějak smutno, když vidím tak vysoké hodnocení u takovéto ...... Jeden bod za hudbu a za pubertální akčnost.

Cirkus (1928)

V den, co jsem neměl zrovna dobrou náladu, mě tato groteska velice pobavila, o Silvestra, lépe než jiné chujoviny. Chaplin byl frajer s nelehkým životem. Jen je mi líto, že dnes tyto grotesky již mnoho lidí neokouzlí. Jsme zhýčkaní počítačovými efekty, vtipy plných vulgarismů a smíchem na pozadí, pro blbce, co nevědí kdy se maji smát.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Začnu tím, co se mi líbilo, protože hanit umí každý: Ruský a německý princ - perfektní a humorné výkony. Komoří - to samé, také herecký výkon na jedničku. Pan Trojan, ač již značně "profláknutá" filmová tvář, tak nemohu nic vytknout. Princezna: skvěle zahrané, navíc neokoukaná a krásná. Exteriéry - pěkné. Hudba pana Miloše Boka výborná - novátorská, žádný omletý kýč. Co se mi nejvíce nelíbilo: Hrozná "pražská" mluva, nepřirozeně prokládaná "zbožnou" spisovnou mluvou. Pan Liška mi snad promine, on za to nemůže, ale jemu nešlo rozumět. Celkově je pohádka nevyvážená a pro děti velice nesrozumitelná. Má dcerka se zasmála za celou dobu 2x. A na létajícím balóně zakrytá reklama bílou plachtou, to snad už ne. V konkurenci dnešních pohádek jsou pohádky pana Stracha pro mě zatím nejlepší, ale toto dílo je pro mě za 3 a půl hvězdičky.