Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Najlepší megalomanský film, aký som videla. Boli tam všetky tie klasické popcornové postavičky a klasické popcornové rečičky, presne také, aké človek očakáva, keď sa pozerá na film tohto žánru. Ak niekto chce nejaký ultra super vážny film, ktorý v sebe nesie výnimočné posolstvo, plný dychberúcich dramatických hereckých výkonov, tak nech na toto nepozerá. Je to len zábava a tak to aj tvorcovia brali. Veľmi solídne natočené, herci sympatickí, neokukaní, úžasné bojové scény (a to mi zväčša akcia príde dosť nudná), dokonca som fakt bola v napätí. Boli by to tri hviezdičky, ale idea toho, že na svet prichádzajú monštrá cez tektonickú trhlinu z inej dimenzie je pre mňa nádherná. Plus samotní Kaiju sú tak krásni, až mi to dych bralo. Ešte veľké plus za prechádzku ich vnútornosťami (tiež by som sa tam chcela mrknúť) a Rona Perlmana.

Vzhůru do oblak (2009)

5 hviezdičiek minimálne za ten úžasný manželský začiatok, pri ktorom mi vždy z očí tryskajú vodopády .

Iron Sky (2012)

Bolo toho na mňa príliš. Pár vtipných momentov, ale žiaden bravúrny dôvtip v tom nevidím, väčšinu času som sa dosť nudila a zasmiala som sa možno tak tri krát? Našťastie som od toho ani nič neočakávala, ale predsa len by sa mohli investovať aj do lepších projektov.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Nič strašné to nebolo, ako je infantilne a výchovne poňatá kniha, tak je aj film, plný rozkošných "ksichtíkov" a sladkých rozhovorov. Mohli a trošku viac posnažiť s tými maskami, niektoré príšerky na konci pôsobili priveľmi umelo. Zato soundtrack je jeden z mojich obľúbených, tá zasnívanosť a čaro detstva z nej priamo prýšti.

Chata v horách (2012)

Úprimne sa divím vďaka čomu sa hodnotenie vyšplhalo na 74 percent. Neviem, či je to vlastne zaradené v správnom žánri, či to náhodou nie je paródia, lebo tak by som sa cez to dokázala ľahšie preniesť. Nuž tak čo, horory už zďaleka nie sú to, čo bývali. Toto sa síce prezentuje ako "niečo, čo tu zatiaľ nebolo" ale mne to pripadá ako pekná zmes všetkého možného, čo tu už bolo hneď niekoľkokrát, len pozlátané dokopy a ešte k tomu značne neohrabane. Vyvražďovačka v chalupe, sledovanie prišelcov skupinou ľudí, nejaký prastarý rituál. To tu už predsa všetko bolo, akurát v tomto filme je to skombinované nečakane, to pripúšťam, ale bolo toho na mňa nejako príliš. Aj Van Helsing bol istým spôsobom originálny - osudy Frankensteinovho monštra, vlkolakov a Draculu nikdy neboli prepojené takým spôsobom, ale celé to nedávalo žiadny zmysel a musela som sa pýtať, v ktorom drogvom "doupěti" sa tá myšlienka zrodila. Od scény "zásobníku nestvur" som začala byť veľmi nepokojná, dorazil to vražedný jednorožec. Celkovo jednorožec je bytosť, ktorá rozhodne patrí medzi najdesivejšie a určite by som spanikárila, keby som ho stretla na mesiacom zaliatej čistinke v lese. Až ma striasa od nepríjemných pocitov. Ešteže to skončilo ako to skončilo. Pravdepodobne som spravila tú chybu, že som nešla do toho nešla s dostatočnou dávkou nadhľadu a brala som to príliš vážne. Možno nabudúce... ak nejaké nabudúce bude.

Komando (1985)

Nedokážem dať iné hodnotenie ako 5 hviezdičiek, lebo tak dlho som sa pri filme už veľmi dlho nepobavila, vskutku od začiatku do konca jeden výbuch smiechu za druhým. Jednak ten Arnieho výraz tváre, vtipné hlášky, ale najmä hlášky, ktoré neboli myslené ako vtip spôsobili, že som túto nechcenú komédiu jednoznačne nevidela posledný krát.

Babe - galantní prasátko (1995)

Neviem si predstaviť nikoho (ak nerátame nejakých ohromne zatrpklých osamelých starých jedincov vysedávajúcich na priedomí s puškou v ruke strieľajúcich po faganoch hrajúcich futbal), koho by toto aspoň trošku nechytilo za srdce. Jasné, že to nie je za 5 hviezdičiek, ale páni moji veď je to jeden z filmov môjho detstva, tak prečo by som tomu z nostalgie neprihodila 1-2 naviac.

Melancholie (2011)

Nemôžem povedať, že by ma to nudilo, to určite nie, ale nemôžem ani povedať, že by ma to tešilo. Zaujímavý spôsob točenia - žiadna plynulosť samý strih, strih, strih... Skvelé herecké výkony, kamera premakaná, o estetickosť nie je núdza. Akurát ma to proste nechytilo za srdce. O posolstve jednotlivých scén by sa dalo polemizovať do nekonečna, ale pri tomto filme by ma to nebavilo, narozdiel od Antikrista, ktorým som sa chvíľu zaoberať vydržala. Možno je to len subjektívne, každopádne mi neponúkol nič, nad čím by sa mi chcelo zamyslieť. Že ľudstvo je skazené a zaslúži si zánik? Ok, to tu bolo už nespočetne veľa krát. V Melancholii je bezvýchodiskovosť podčiarknutá ešte tým, že sme vo vesmíre sami, čiže neponúka žiadny únik, žiadnu nádej. Jedinú možnosť vidí v skaze. Prijateľné možno pre tých, čo vskutku nenávidia všetkých a všetko okolo seba. Film je rozdelený na dve časti, prvá ma zaujala, myslela som, že sa vo filme bude riešiť ľudská psychika, hlavne depresia, nakoniec sa z toho vykľula apokalypsa. Sprvu idylická svatobná hostina odkryje choré vzťahy v rodine. Námet pre mňa ako stvorený. Bohužiaľ v druhej polke dialógy strácali na sile, prišlo mi to fakt ako plácanie do vzduchu. Musím pochváliť nahú Kirsten na skalisku vystavujúcu sa modrej žiare Melancholie, i iné obrazy ma uchvátili, i hudba mi krásne znela, ale po dopozeraní som nič necítila. A tých pár chvíľkových pocitov počas, mi za tri hviezdičky nestoja.

Pýcha a předsudek (2005)

Nemôžem si pomôcť, asi som to pozerala v čase ovulácie alebo nejakej inej na hormonálne zmeny bohatej časti mesačnej periódy, ale urobilo to so mnou presne to, čo sa od takéhoto filmu očakáva. Dojalo ma to, vypustila som pár horúcich sĺz, trošku mi zvlhli gatky pri Darcyho modrom pohľade. Neviem... snáď nie som tehotná. Všetko sa mi zdalo byť v poriadku, samozrejme gýč musel byť prítomný, ale to sa proste v dielach tohto žánru vyskytuje a takej peknej scenérie by bolo škoda nevyužiť na pár romantických záberov. Dokonca aj mnou nie príliš milovaná Keira Knightley ulahodila môjmu oku. Celkovo herecké výkony ma tešili, páčilo sa mi ako herci hrajú očami. Málokde je to prítomné, ale tu som videla ako sa to, čo hovoria, bije s tým, na čo myslia. Skúsim si to pozrieť znovu, či som sa v chválivých slovách neunáhlila.

Život Briana (1979)

Takto som sa na filme snáď ešte ani nepobavila, nie som fanúšik komédie ani paródie, ale toto dalo mojej bránici slušne zabrať. Účinkujúci sú očividne vtipná kopa, výrazy ich tváre na nezaplatenie, humor trefný, skrátka film, ktorý vás ľahko dokope k tomu, aby ste sa pozreli na svetlejšiu stránku života :)