Klíč k minulosti (2010)

Moc pěkný a přitom ne srdcervoucí příběh jedné rodiny v Paříži, kterou semlela válka. Frantíkům tleskám a mám snad jen jedinou výtku k závěru (to už asi bude můj problém, že bych ráda všechny dějové linky pěkně uzavřené), jinak klobouk dolů. Kristin Scott Thomas jsem věřila její novinářku, která zjistí, že příběh, o kterém má psát, se prolíná s tím jejím. Má svoje rodinné trable, ale oživlá minulost ji láká víc a do pátrání po holčičce Sarah se pouští bez přemýšlení. "udělali na Židy zátah a svezli je na jedno místo, odkud je později převáželi do pracovních táborů. Neexistuje ale jediná fotografie té události." - Jak to, Němci přece byli tak precizní, měli zdokumentováno všechno.." - to ale nebyli Němci.. byli to Francouzi." Aneb kde končí porozumění a nastupuje lhostejnost? Možná to trochu srdcervoucí bude, ale tak jako s citem.

Captain America: První Avenger (2011)

Celou dobu jsem se řezala smíchy, takže ty tři hvězdy jsou naprosto zasloužené. Ještě se asi nasměju u návratu Prvního Avengera, no a pak můžu jít zaslouženě do letňáku v Turnově na Občanskou válku bez toho, že by mě ostatní fandové chtěli lynčovat, ale nezaručuju, že se tam nebudu řezat taky! ;-)

Faust (1926)

Prastarý a přitom dokonalý snímek, který vás strhne hned v úvodu, kde si Mefisto ukrade pro sebe veškerou pozornost (nj, ďábel). Jak už zde psali jiní, on se svým obočím vládne celému filmu naprosto s přehledem a hudba mu jen přikuřuje. Faust je výrazově zajímavější v podobě starého muže, po omlazení (aspoň na mě) působí hodně legračně a prostřední část s ním mi přišla už krapet zdlouhavá, ale ke konci je zde opět atmosféry na rozdávání. I když tvůrci nejeli podle předlohy, povedlo se jim sdělit poselství takovým způsobem, že jim odpustíte nesrovnalosti a myslím, že by se to i starému Goethovi líbilo. Přesto si neodpustím na závěr, poté, co znovu pochválím obraz, herce, podmanivou hudbu i kostýmy... "Verweile doch, du bist so schön."

Vraždy podle Agathy Christie - Nůž na krku (2012) (epizoda)

Nevím, proč to Frantíci natáčeli a nevím, proč si to dělám. Asi že je léto a nějakou neviděnou detektivku aby jeden pohledal... Každopádně po tomhle by se Agatha nejen v hrobě obrátila, ale vykopala se z něj a šla ztrestat tvůrce všechny do jednoho. Uvažuju nad poslední šancí pro komisaře Larosiera a toho jeho křehce vypadajícího Lampiona, i když za tím bude určitě jen únik z nudy a masochismus.

Vraždy podle Agathy Christie - Malé vraždy Agathy Christie: Dům na útesu (2009) (epizoda)

Proč? Předloha Agathy Christie minus Hercule Poirot plus jakýsi pochybný francouzský humor... co jsme komu udělali, ptám se?! Agatha si většinou tak pěkně vyhrála s osobností vraha a tady, po četných změnách prostředí i děje, to je naprosto nezajímavá osoba, která zdá se vraždila z pouhopouhé nudy. Jediné pěkné, co pak zůstává, je rok 1936 s nádechem letní dovolené u moře a přibývající mračna ve tvaru hitlerovského knírku na východě.

Pohádka pohádek (2015)

Těžko hledám slova, první z nich rozhodně bude bizarní, druhé naturalistické a třetí... bizarní. Ne že bych byla proti, vidět jednou trochu (hodně) jinou pohádku není na škodu, ale cítím to stejně jako Bloody13, na konci jsem ještě něco čekala. A Godot to nebyl. Nejvíc mě asi dostal příběh té chuděry princezny, přející si romantiku, a zlobříka, který teda nevím, co jiného čekal. Možná jsou moje pocity na chlup stejné, jako ty jeho ("coto... to si snad vážně dělá... dglgeuznžiščéfjksjfirjkgkblflv___"). Ze stejných důvodů dávám za 4*. Ve výčtů tagů chybí krev, gerontofilie a chtíč.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Bylo mi řečeno, že ve zdejším výčtu žánrů Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller chybí 'Romantický' a tudíž je to film na první máj jak vyšitý. Myslím, že tu někoho zabiju a že ho to bude dost bolet. Ale pojďme k Planetě Teror, ta je samozřejmě naprosto fantastická a ujetá, pokud ovšem máte rádi ujeté, krvavé a sprosté filmy. Já postupem času čím dál víc, v tomto snímku se mi nejvíc líbila "dějová" linka Wray + Cherry, kdybych někdy měla přijít o nohu, tak chci rozhodně tuto náhradu! "Pojď, Pajdo."

Na návštěvě (2015)

Dětští představitele nebyli nakonec tak otravní, jak jsem se obávala, takže mohu dát s klidem za 3*. Na víc ani na míň to nedosáhne- v přiměřené stopáži se dozvídáme vše potřebné, občas na nás babča udělá baf a v závěru lehce uznale řekneme "ahaa". Noční šaman neurazí, ale příště by na podobnou reakci potřeboval těch důchodců víc, asi tak plný doubledecker.

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

Lepší se to lepší, jednou to bude brilantní. Scénář si vybral atraktivní prostředí (kdy naposledy jste viděli lva probírajícího se z narkózy) a vyšetřovací tým je mi sympatičtější čím dál tím víc, přestože jeden člen už je PRAcující SEnior a druhý byl degradován na pochůzkáře. Nemusím dodávat, že lokalita natáčení (Olomouc a okolí) je mi nesmírně blízká. Zkrátka a dobře, jestli natočí další minisérku, obávám se, že budu muset jít do pěti*.

Piráti! (2012)

Chcete-li dosáhnout úspěchu v animovaném filmu o pirátech, musí obsahovat následující klíčová slova: knihovnice, vilejši, Jane Austen a blboun nejapný. Je dobré přečíst si i předlohu, byť si z ní tvůrci moc nevzali. Dokonale ale vystihli celou posádku i Černého Bellamyho. Co dodat? Jsem ráda, že Piráta s šálou namluvil Martin Freeman.