Zločin (2011) (seriál)

Fantastickej krimi seriál. Nevzpomínám si, že bych někde zaznamenal tolik různejch převratů událostí, co je tady. Ale hlavně to má hlavu a patu, herci jsou výborný a fakt mě to drželo pokaždý v napětí, co se bude v dalším díle odehrávat. Navíc série postupně neztrácej na kvalitě, spíš naopak. Neni o čem, fünf. ////// Dokoukáno -> jednoduše výborný až do konce.

Temný případ (2014) (seriál)

Man is the cruelest animal. Pro mě je tohle ten absolutní top, na který se chci dívat. Žánrově mi to sedí už na první pohled, ale jak jdou epizody dál, přidává se čím dál silněji i druhá perspektiva - vztahy a pocity obou hlavních postav. Někdy to až skoro přebíjí primární příběh a v závěru to kráčí po cestě jako rovný s rovným, v obou případech jde o unikátní věc, skvěle napsanou i zahranou, která tak trochu nemá obdoby. Jsem neskutečně rád, že něco takového vzniklo a ještě radši, že pokračování seriálu bude jiný příběh, s jinými herci. Už teď se těším a chci podotknout, že v první sérii ve své podobě nechybí ani nepřebývá jediná scéna. Perfection.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Nádherný efekty, to se musí nechat. Kór na velkym plátně to vypadá vážně bombasticky, ale.... Příběh je celkem nuda a ještě k tomu natáhlá. Děj je slabina, ale bohužel asi ta nejdůležitější. Nehledě na to, že tenhle Peter Parker mě tolik nezaujal, to zadruhé. Za jednu scénu, která v závěru dopadne "neamericky", dávám palec nahoru, jinak si ale nemůžu pomoct, vidim to tak na 3,2 hvězdičky, šlo to, ale znova už by mě to asi nebavilo.

Hon (2012)

Chce se mi říct....fuj. Takhle hnusně frustrovanej jsem dlouho u žádnýho filmu nebyl. Tohle je absolutně zdrcující příklad toho, jak dokáže, v očích dítěte možná zprvu nevinná, smyšlená věc, rozpoutat lokální emidemii, která se nezadržitelně šíří od domu k domu. Nejhorší na tom je, že před něčím takovým se vlastně ani nedá moc ubránit. Na bázi sugesce se pak rozjíždí opravdu neuvěřitelná vlna nenávisti a znechucení, zakladájící se na jedný pohádce, kterou převypráví dítě s bujnou fantazií, aniž by si uvědomilo, co taková věc rozpoutá. Ten tíživej pocit se táhne defacto celým filmem a udržuje každou scénou člověka v napětí, co se ještě může dál stát. A palec nahoru pro synátora, musím říct, že jsem se se s jeho chováním v určitejch situacích dost ztotožnil, zachoval bych se asi stejně. Tady jsem dlouho neváhal, 5 hvězd je jasnejch. Masterpiece.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Je jen velmi málo seriálů, které mě takhle chytly. V průběhu epizod se mi měnily několikrát, a to poměrně o dost, sympatie k hlavním postavám, které byly (jen tak mimochodem) napsány i zahrány úchvatně. K celý závěrečný sérii a především poslední epizodě už nemám moc co dodat, rozepisovat se v superlativech postrádá smysl. Řeknu jen jedno, Heisenberg umí.

Superbad (2007)

Hrozná píčovina, ale bavil jsem se!

Kočkopes (1998) (seriál)

Haha, nejstylovější seriál mých dětských let:)

Vyvrženci pekla (2005)

::facepalm:: Ty vole... Je to spíš takovejch 75%, slabý 4 hvězdy, ale dám to, protože mě to bavilo a má to dobrej závěr. Sadistická "oddechovka" s naprostýma šílencema, fakt divnej film, ale nebyla nuda. PS: verbalův komentář opět nezklamal, dokáže vystihnout ty podstatné momenty naprosto jedinečně.