Městečko Pines (2015) (seriál)

Od začátku zajímavá zápletka, která baví a frustruje zároveň. Líbí se mi, že to nakonec tvůrci nechali na jedný sérii, myslim si, že to, co chtěli sdělit, nemusí mít pokračování. Líbilo se mi herecký obsazení, dost sympatický. Ale hlavně, Wayward Pines je příkladem lidský zabedněnosti. I přes veškerou námahu, která vedla k realizování nečeho tak výjimečnýho v daný situaci, stále zůstává v platnosti, že lidská nepoučitelnost nezná mezí. Nechci tu zbytečně spoilerovat závěrem, ale je vážně neuvěřitelný, jak se některý věci můžou točit pořád dokoločka, znovu a znovu a pořád špatně. Plán b nevyšel, pojďme zkusit plán c. BTW, pro zadání platí, b = c. * Čtyři hvězdy si určitě zaslouží.

Musíme si pomáhat (2000)

Po delší době jsem tenhle film znova viděl a jen mě to utvrdilo v tom, o jaký se jedná veledílo. Pýcha český kinematografie. Jsem opravdu rád, že mezi takovým počtem snímků, který pojednávají o obobí druhý světový války, je jeden takhle kvalitní od nás. Bolek s Duškem jsou perfektní, všechno si tak nějak sedá okolo nich naprosto bez problému. Osobně se mi strašně líbí ten prvek odlehčení některých scén, protože přece i v takovym období, leč je to složitý, neztrácíme na lidskosti. Pak se dokážeme zasmát, ale především si dokážeme vyjít vstříc. Film o pokrytectví, přátelství, pomoci a odpuštění. Ausgezeichnet.

Ghoul (2015)

Nevim, no, celkem nuda. Na to, že to je "naše" tvorba, tak to šlo, rozhodně to nebyla uplná trapárna, ale ani jsem se moc nebál, pár levnějších lekaček a jediná opravdu dobrá pětiminutovka ke konci v lese. V porovnání s dobou a tehdejším přínosem to byl slabší Blairwitch.

Predestination (2014)

Originální, ale to nestačí. Jinak spíš průměr.

Únos (2006)

Hehe.

Birdman (2014)

Tak trochu jsem nevěděl, co od tohoto filmu mám očekávat, kam ho vůbec zařadit. Jak plynul čas, začínalo se vyjasňovat ono alegorické zobrazení člověka, jeho duše, nejhlubších tužeb, míst, kam druzí nevidí. Dlouhé záběry, někdy až vleklé pasáže, nikoliv nudné. Nečeká se na převrat, čeká se na sebeuspokojení. Telekineze, létání, co znamená hlas uvnitř, který našeptává? Je to opravdu něco špatného, nebo je to pouze křišťálově čisté zobrazení toho, po čem člověk opravdu touží, jaký ve skutečnosti je. Riggan toužil po hodně věcech, možná si v životě uvědomoval jen zlomek toho, co opravdu chtěl, pouze ten sebezstředný zájem. Byl tak zaneprázdněn svou touhou ostatním něco dokázat, dosáhnout uznání ve skutečném životě, že se nakonec namísto druhým podřídil své mysli, která ho v konečných chvílích osvobodila v plném rozsahu.

Kód Enigmy (2014)

Benedict Cumberbatch je jako stvořenej pro tyhle role sociálně odlišných géniů. Být intelektuální gigant je někdy spíše břímě, pomoci druhým někdy znamená trpět.

Interview (2014)

Hrozná píčovina..:D

Slídil (2014)

Mám Gyllenhaala spojenýho spíš s pozitivníma rolema, tohle mi k němu uplně něsedí, i když chvílema jsem na to zapomněl, protože se chová tak strašně nelidsky, až mrazí z toho, že tak opravdu někdo může přemýšlet. K zamyšlení, ale neviděl bych to zas na takovej hit.