Zmizelá (2014)

Tak tohle je WTF roku 2014.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Přijde mi trošku od věci vůbec srovnávat filmy Hobita s Pánem Prstenů, jelikož LOTR má uplně jiný parametry, to je zkrátka o level jinde. Můžu ale říct, že první 2 díly Hobita se mně i tak líbily, snažil jsem se právě odprostit od tohohle srovnání a jen si užít další zfilmované hodiny středozemě - a povedlo se, bavilo mě to. Bohužel, třetí díl mě zklamal. Jednoznačně nejslaší díl, oproti prvním dvěma působil jako nervózní mladší uřvanej brácha a to je tedy co říct. Atmosféra je fuč, křečovité zpracování některých bojových scén s nechutným množstvím klišé vrhá na jinak famózní příběhy trpce úsměvný stín. U některých scén jsem jenom tupě zíral, co že se to vlastně děje a celé to na mě působilo velmi nesourodě, něco zkrátka nesedělo.

Nedotknutelní (2011)

Nějakej blbeček vysmrkal krev na bílou desku a chce za to 30 tisíc euro? :)

Labyrint: Útěk (2014)

To jsem teda zvědavej na pokračování, nakročeno to nemá uplně špatně - 75%

Interstellar (2014)

Hehe, nádhera. Sice se zde v některých momentech setkáme s logicky mírně kontroverzními momenty, ale v součtu všeho z filmu vyzařuje velká kvalita. Vesmír mě vždy fascinoval, jsem vděčný za každé dobré scifi a nepotřebuju k tomu mimozemšťany a vesmírné loďe. Stačí mi dobře natočené dobrodružství, něco, co překonává hranice lidského dosahu a chápání, Interstellar jsem si užil a rozhodně se zařadil mezi těch několik opravdu výborných filmů ve svém žánru. No a Matthew McConaughey je legendární, žeru mu každou větu.

Chraň nás od zlého (2014)

Duchařinu a obecně horor je v téhle době docela dost težké natočit. Témata se opakují, něco nového se vidí jen zřídka a když už, tak se to pak v krásnym obalu stočí do lacinýho hovna. Tenhle snímek se ale povedl - výborná pochmurná atmosféra, samotný akt exorcismu jeden z dvou nejlepších, co jsem viděl, vše do sebe dobře zapadá a relativně (!!) dává smysl. Poslední dodatkovou kýčovitou scénu si Scott Derrickson opravdu mohl odpustit, ale není to nic, co by nějak ubíralo na kvalitě celkově velmi zdařilému počinu. Když bych hodnotil mezi všemi žánry, dám 4 hvězdy, když budu hodnotit mezi horory, měl bych dát 5. Vzhledem k tomu, že už "V moci ďábla" se mi hodně líbilo a mám slabost pro podobné typy filmů, tak tohle zkrátka horší nebylo. Neni to žádnej strop, doufám, že uvidim ještě lepší, ale v nastálé situaci - díky za ty dary!

Rohy (2013)

Hodně zvláštní počin.